شنبه , 31 اردیبهشت 1401 - 20:26
TradingView

راهنمای مبتدی برای پلتفرم TradingView

TradingView یک پلتفرم نمودار مبتنی بر مرورگر و غربالگر ارزهای رمزپایه و دارایی های مالی دیگر است. به غیر از نمودار، شما همچنین می توانید استراتژی های تجاری خود را به اشتراک بگذارید و تجزیه و تحلیل خود را به صورت مستقیم پخش کنید.

وقتی نوبت به گزینه های رایگان می رسد، TradingView ابزاری قدرتمند برای تمام سطوح تجربه است. ویژگی های اساسی باید برای اکثر معامله گران کافی باشد. با این حال، مراقب ایده ها و جریان های کاربران دیگر باشید. مهم این است که اطلاعاتی را که به استراتژی شما ارزش می بخشد فیلتر کنید تا اینکه کورکورانه دیگران را دنبال کنید.

TradingView چه کاری انجام می دهد؟

TradingView بستری است که به شما امکان می دهد شاخص های فنی را شخصی سازی کنید، نمودار ایجاد کنید و دارایی های مالی را تجزیه و تحلیل کنید. این شاخص ها الگوها، خطوط و اشکال است که روزانه میلیون ها تاجر از آنها استفاده می کنند. TradingView کاملاً مبتنی بر مرورگر است و نیازی به بارگیری مشتری نیست. اگر تجربه تلفن همراه را ترجیح می دهید، می توانید برنامه ای را برای iOS و Android بارگیری کنید.

TradingView در وسترویل، اوهایو، در سال 2011 راه اندازی شد و اکنون دارای تعداد زیادی کاربر است و فقط در سال 2020 هشت میلیون حساب ایجاد کرده است. کاربران می توانند سهام، کالاها و ارزهای رمزنگاری شده مختلف مانند بیت کوین را با یک حساب رایگان یا حق بیمه نمودار و تجزیه و تحلیل کنند. پس از ایجاد استراتژی ها و الگوها، می توانید یافته های خود را در انجمن منتشر کنید. به این ترتیب می توانید مهارت های خود را با بازخورد سایر اعضای TradingView افزایش دهید.

ابزار موجود برای تحلیل نمودارها در TradingView

اگر قبلاً هرگز از ابزار نمودار استفاده نکرده اید، TradingView می تواند کمی گیج کننده به نظر برسد.

TradingView

نوار ابزار 1

این نوار ابزار شامل کلیه ابزارهای نمودارسازی و ترسیم است که مستقیماً در ناحیه نمودار قابل استفاده هستند. از خطوط ساده تا طولانی

نوار ابزار 2

در اینجا گزینه هایی برای تغییر شکل نمودار پیدا خواهید کرد. می توانید از بین نمودار شمعی، نمودار خط، نمودار منطقه و موارد دیگر انتخاب کنید. همچنین یک نوار جستجو در سمت چپ برای تغییر دارایی نمایش داده شده وجود دارد. ابزار دیگری که باید به آن توجه شود، دکمه (شاخص ها و استراتژی ها) برای درج الگوهای تجزیه و تحلیل اولیه مانند یک میانگین متحرک است.

نوار ابزار 3

TradingView خدمات کارگزاری ارائه نمی دهد، اما می توانید با استفاده از تب (صفحه تجارت) در وب سایت تجارت کنید. اگر از قبل حساب باز با آنها داشته باشید، لیستی از شرکایی را که می توانید با آنها مبادله کنید خواهید یافت. همچنین می توانید با استفاده از عملکرد (تستر استراتژی) استراتژی های خود را بزنید.

نوار ابزار 4

این بخش به طور عمده عناصر اجتماعی اخبار و TradingView را پوشش می دهد. شما می توانید لیست تماشای خود، پیام خصوصی کاربران دیگر را سفارشی کنید، ایده ها و جریان ها را کاوش کنید و به یک تقویم شخصی دسترسی پیدا کنید. در صورت نیاز به یافتن داده ها، لیست ها یا اطلاعات، این منطقه برای بازدید است.

مساحت نمودار

وقتی دارایی را که نگاه می کنید تغییر می دهید، از هر ابزاری استفاده می کنید یا شاخصی را قرار می دهید، می توانید آن را در قسمت نمودار اصلی نمایش دهید. همچنین می توانید تقریباً همه مواردی را که می بینید، سفارشی کنید.

نمودارهای TradingView خود را شخصی سازی کنید

هر کس در مورد طرح بندی نمودارها اولویت های خود را دارد. سفارشی کردن رنگ ها، خطوط و محورها خواندن و درک سریع نمودارهای شما را آسان می کند. با کلیک راست روی ناحیه نمودار و کلیک روی (تنظیمات …) می توانید تمام گزینه های مورد نیاز خود را پیدا کنید. در صورت بهم ریختن نمودار خود می توانید تنظیم مجدد کنید و هشدارهای قیمت ایمیل سفارشی را از منوی (تنظیمات …) تنظیم کنید.

TradingView

هنگامی که (تنظیمات …) را کلیک کردید، در پنجره (تنظیمات نمودار) قرار می گیرید که می توانید با طیف وسیعی از گزینه ها بازی کنید. بیایید سریع اصول را مرور کنیم.

1. (نماد) به شما امکان می دهد تا شکل نمودار شمعی خود را تغییر دهید. هر قسمت از الگوی شمع را می تواند دقیقاً به رنگ دلخواه شما کدگذاری شود.

2. (خط وضعیت) شامل گزینه هایی برای تغییر اطلاعاتی است که در بالا سمت چپ نمودار پیدا خواهید کرد، مانند داده های OHLC (قیمت های باز، بالا، پایین و نزدیک) و دکمه های خرید و فروش. در جعبه قرمز کمترین قیمت درخواست (38.345.96) و در جعبه آبی بیشترین پیشنهاد (38.345.97) نشان داده شده است. در این بین، شما اسپرد پیشنهاد قیمت (0.01) را دارید.

3. (مقیاس ها) گزینه هایی را برای تغییر ردیاب هایی که می توانید در محور سمت راست مشاهده کنید، ارائه می دهد. به عنوان مثال، می توانید قیمت های کم و زیاد روز یا شمارش معکوس را برای بسته شدن نوار اضافه کنید.

4- (ظاهر) به شما امکان می دهد خطوط شبکه، رنگ پس زمینه، محورها و سایر ویژگی های لوازم آرایشی خود را تغییر دهید.

5- (معاملات) به شما امکان می دهد عناصر بصری را در صورت ورود به حساب کارگزار سفارشی کنید.

6. (Events) گزینه هایی را برای نمایش سود سهام، تقسیم و سایر رویدادها در قسمت نمودار به شما می دهد.

در کنار تنظیم نمای نمودار، ممکن است بخواهید فواصل نمودارهای شمع یا سایر نمادهای خود را نیز تغییر دهید. برای انجام این کار، به نوار بالا بروید و دکمه سمت چپ را کلیک کنید. اکنون یک لیست طولانی از فواصل مختلف، از ثانیه تا ماه، پیدا خواهید کرد. همچنین می توانید برخی از فواصل را مورد علاقه خود قرار دهید تا در نوار بالایی شما نشان داده شوند.

پس از سفارشی کردن نمودار خود، دیگر نیازی به ذخیره دستی آن نیست. TradingView تمام ویرایش های شما را در زمان واقعی ذخیره می کند، بنابراین می توانید از سیستم خارج شوید و بعداً به آنها برگردید.

رسم خطوط روند

برای اولین نمودار خود، با خط روند نمی توانید اشتباه کنید. این یک روش مناسب برای مبتدیان برای مدل سازی اقدام قیمت و یکی از پرکاربردترین الگوهای نمودار برای معاملات روزانه و معاملات نوسان است.

1. برای شروع آموزش ، ابزار line را از نوار ابزار سمت چپ انتخاب کنید.

تحلیل نمودار

 

2. همچنین ممکن است بخواهید ابزار آهنربا را روشن کنید. خطوط شما به هر نقطه OHLC در نزدیکی می رسد ، که برای بهبود دقت مفید است.

3. برای روند نزولی ، قبل از افت قیمت در نقطه اوج محلی (نقطه 1) شروع کنید ، معروف به بالاترین نرخ نوسان قیمت. روی جایی که می خواهید خط شروع شود کلیک کنید و سعی کنید تا آنجا که ممکن است اوج ها را در آن بگنجانید. وقتی می خواهید خط روند خود را کامل کنید دوباره کلیک کنید.

نقاط 1 ، 2 و 3 نقاط مقاومت را نشان می دهد. همیشه بهتر است که حداقل سه نقطه خط روند خود را آزمایش کنید ، زیرا دو نقطه می تواند تصادفی باشد. نقطه 4 یک شکاف از روند را نشان می دهد ، به این معنی که بهتر است یک خط روند جدید ترسیم کنید.

هنگامی که روند نزولی تثبیت شده دارید ، یک استراتژی ممکن این است که وقتی قیمت شما مطابقت دارد و خط شما را آزمایش می کند ، فروش کنید. اگر تصمیم دارید یک روند صعودی ترسیم کنید ، مطمئن شوید که خط خود را با استفاده از قیمت پایین شروع می کنید تا خط زیر شمعدان قرار گیرد.

جوانب مثبت و منفی TradingView

هنگامی که صحبت از غربالگرهای دارایی می شود ، TradingView از بین بسیاری گزینه ها تنها یک گزینه است. بیشتر آنها مجموعه مشابهی از ابزارهای نمودار و تجارت را ارائه می دهند ، اما بیایید جنبه های اصلی را بررسی کنیم. TradingView مطمئناً بعضی کارها را خیلی خوب انجام می دهد ، اما جای پیشرفت نیز دارد.

طرفداران

نمودار HTML5 – هر دستگاهی با مرورگر اینترنت می تواند به TradingView دسترسی پیدا کند. نیازی به نصب هیچ نرم افزاری نیستید و می توانید نمودارهای خود را در هر کجا مشاهده کنید.

عضویت رایگان – هر کسی می تواند به اکثر ویژگی های موجود دسترسی پیدا کند.

سیستم هشدار سمت سرور – اگر هشدار تنظیم کنید ، TradingView این موضوع را در سرورهای خود پیگیری می کند. برای دریافت اعلان های هشدار نیازی به باز کردن TradingView ندارید.

سازگاری Binance – اگرچه نمی توانید از وب سایت TradingView به Binance دسترسی پیدا کنید ، اما می توانید از TradingView در UI تجارت Binance استفاده کنید. شما به راحتی می توانید رمزگذاری را با Binance خریداری و بفروشید و همچنین نمودارهایی را در پرواز ایجاد کنید.

اسکریپت ها – کاربران پیشرفته تر می توانند شاخص های سفارشی ذخیره شده در سرورهای TradingView را ایجاد کنند. این ویژگی با استفاده از زبان رمزگذاری سفارشی Pine Script ، TradingView که ساده برای استفاده است ، ارائه می شود.

انتخاب دارایی – مقدار قابل توجهی سهام ، اوراق بهادار ، کالاها و اطلاعات فارکس برای نمودار موجود است. ما در اینجا فقط به ارزهای رمزپایه محدود نمی شویم! آزمایش مجدد – هنگامی که یک استراتژی را ایجاد کردید ، آزمایش مجدد با استفاده از ویژگی داخلی ساده است.

منفی ها

مسائل جامعه گرچه مفهوم برگه جریان ها و ایده ها جالب است ، کیفیت آنچه پیدا خواهید کرد بسیار متفاوت است. بسیاری از توصیه ها بسیار سوداگرانه است و برای کاربران جدید بسیار مفید نیست. قسمت نظرات نیز دارای ترول گاه به گاه است.

پشتیبانی مشتری انجمن TradingView معمولاً مشکلات پشتیبانی مشتری TradingView را گزارش می کند. فقط پرداخت به مشتریان می تواند مسائلی را ایجاد کند و کاربران رایگان هیچ حمایتی دریافت نمی کنند.

TradingView برخی از کارگزاران و سیستم عامل های تجاری را در خود گنجانده است ، اما گزینه ها هنوز کاملا محدود هستند.

داده Cboe BZX  قیمت TradingView برای سهام ایالات متحده مستقیماً از بازارهای سهام مرتبط آنها حاصل نمی شود. به عنوان مثال سهام NASDAQ قیمت خود را از صرافی Cboe BZX می گیرند که می تواند کمی با قیمت واقعی متفاوت باشد. داده های بی درنگ از صرافی با پرداخت هزینه در دسترس است.

کلام آخر

برای هرکسی که به دنبال یک راه حل رایگان با تعداد قابل توجهی از ابزار برای استفاده است، TradingView گزینه خوبی برای کاوش است. همچنین دسترسی به مطالب آموزشی آنها رایگان است و اصول نمودار و شاخص های فنی را به راحتی با جزئیات پوشش می دهد. اما جنبه اجتماعی آنچنان قوی نیست. اتاق های گفتگو اغلب شامل توصیه های احتمالی است که باید از آنها اجتناب کنید.

این عامل باعث می شود جنبه های اجتماعی برای مبتدیان از ارزش کمتری برخوردار باشد زیرا شما باید توصیه های خوب و بد را بررسی کنید. با این وجود، ارزش خرید TradingView فقط برای ابزار نمودار خود است و مکانی عالی برای آزمایش مجدد استراتژی های تجاری است.

درباره ی نوید حکیمی

مطلب پیشنهادی

فارکس

تجارت فارکس چیست؟ (قسمت اول)

فارکس از نظر حجم معاملات و نقدینگی بزرگترین بازار جهان است. کارگزاران، مشاغل، دولت ها …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x