پنجشنبه , 29 اردیبهشت 1401 - 13:25
نحوه تجارت بیت کوین

نحوه تجارت بیت کوین در سال 2021

راهنمای جامع تجارت بیت کوین در سال 2021

تجارت بیت کوین چیست؟

به بیانی ساده معاملات بیت کوین، حدس و گمان افزایش یا کاهش قیمت ارز دیجیتال است. فرآیند مانند فروش بازارهای مالی دیگر همچون فارکس یا سهام عمل میکند. به این ترتیب در صورتی که افزایش یا کاهش بیت کوین در آینده را درست پیش بینی کنید سود به دست خواهید آورد. بنابراین سود و ضرری که متحمل می‎‌شوید به ریسک شما در تجارت به پیش‌بینی و حدس و گمانتان وابسته خواهد بود.

قبل از بیان جزئیات نحوه تجارت آنلاین بیت کوین، به یک مثال مهم و اساسی که ممکن است در عمل نیز به وقوع بپیوندد، می‎پردازیم. اگر تصمیم به معالمه بیت کوین با دلار آمریکا را دارید، در واقع شما در حال معامله جفت ارز BTC / USD هستید که در حال حاضر، حدودا قیمت  18 هزار دلار است.

ممکن است شما پیش بینی کرده باشید که بیت کوین در حال افزایش ارزش است در نتیجه 500 دلار از سرمایه خود را به این بازار اختصاص می‎دهید. ارزش بیت کوین در روز بعد افزایش درصدی خواهد داشت و سهام بیت کوین شما 50 دلار سود خواهد کرد (10 درصد از سهام 500 دلاری شما).

همان گونه که از مثال زده شده بر می‎‌آید اصول و چگونگی تجارت بیت کوین دقیقا مانند سایر موارد تجارت مالی عمل می‎کند. به بیانی دیگر زمانی که پیش بینی شما از بازار بیت کوین در برابر دلار آمریکا درست بود، این نتیجه مثبت حاصل شد. همان طور که پیش‎تر بیان کردیم، مسیر کلی و اساسی تجارت بیت کوین تقریبا مانند سایر ابزارهای مالی صورت می‎گیرد.

 بیت کوین

خرید و فروش سفارش ها

شما همیشه گزینه سفارش خرید و فروش را به صورت نامحدود و آنلاین خواهید داشت، مگر اینکه تنها از یک کارگزار برای خرید کلی بیت کوین خود استفاده کنید.

به عنوان مثال فرض کنید قیمت جفت ارز BTC / USD در حال حاضر 14 هزار دلار است. زمانی که تصور کنید نرخ این جفت ارز در حال افزایش است اقدام به خرید خواهید کرد. اگر ثبت سفارش فروش کنید به این معنی است که فکر می‎کنید نرخ جفت ارز در حال کاهش می‎باشد.

در یادگیری نحوه معامله بیت کوین باید این را اضافه کرد که همه بازارهای اقتصادی به عرضه و تقاضا برای بقا نیاز دارند. این در خرده معامله‎‌های شما نیز کاملا عیان است.

به این صورت که زمانی که شما یک معامله را با خرید آغاز کرده‎‌اید باید آن را با یک فروش ببندید و همین مدار برای ورود به معامله با آغاز از فروش است اما بالعکس.

درباره ی آتوسا مشهدی

طراح و نویسنده

مطلب پیشنهادی

فارکس

تجارت فارکس چیست؟ (قسمت اول)

فارکس از نظر حجم معاملات و نقدینگی بزرگترین بازار جهان است. کارگزاران، مشاغل، دولت ها …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x