شنبه , 13 آذر 1400 - 0:59
بیت کوین

دیوید تیس: هم اکنون خریدن بیت کوین برای پرتفوی شما خطرناک است

بیت کوین با گذشت زمان واقعاً عالی عمل کرده است، اما طبق گفته دیوید تیس، هم اکنون خریدن BTC برای پرتفوی شما خطرناک است.

سقوط بیت کوین به پشتوانه خطرناک 30 هزار دلاری، سرمایه گذاران را با احتیاط بیشتری روبرو کرده است، و هشدارهای مربوط به یک نیروی نزولی در حال حاضر شروع به ظهور می کنند حتی اگر بازارها تقریباً 50٪ از کل سرمایه خود را از ATH فقط 3 ماه پیش از دست داده باشند.

دیوید تیس، سرمایه گذار باتجربه ای است که به مدیریت صندوق خرس محتاط مشهور است تا زمانی که در بحبوحه بحران 2008 آن را فروخت و به طور تصادفی، بحرانی که باعث ایجاد بیت کوین شد.

Hodling BTC خطرناک است

در مصاحبه ای با Trading Nation، دیوید تیس شهرت خود را به عنوان یک بدبین (درست مانند صندوق قبلی خود) برآورده کرد و در مورد خطرات سرمایه گذاری در بیت کوین در شرایط فعلی هشدار داد.

دیوید تیس توضیح داد که افزایش بیت کوین به 60 هزار دلار از نظر او بسیار چشمگیر بود و نیاز به اصلاح داشت. با این حال، توجه مقامات و بانک های مرکزی ممکن است در افزایش انزجار از سرمایه گذاران نهادی بالقوه، ایجاد فشار قیمت نزولی کند.

اخیراً، هیاهوهای زیادی از سوی بانکداران مرکزی به وجود آمده است. تیس معمولاً در بازارهای گاو نر فراخوانی می کند و آنالیزهایی را انجام می دهد که بیشتر به سمت اصلی می رود. در این حالت، عدم اطمینان نظارتی، برخورد شدید چین و احساسات عصبی در بازارها یک مخلوط “خطرناک” برای دارندگان بیت کوین است، به ویژه کسانی که انتظار بازگشت کوتاه مدت را دارند.

افت قیمت بیت کوین

کوتاه طلای بلند بیت کوین (سهام)

تیس توضیح داد که در شرایط فعلی، بیت کوین به عنوان مکانیزم ذخیره ارزش از کار می افتد. در عوض، او سرمایه گذاری در طلا و به طور خاص در سهام شرکت های مرتبط با صنعت را توصیه کرد.

به گفته تیس، علاوه بر افزایش طبیعی فلزات گرانبها به دلیل اقدامات غیرمسئولانه دولت، سرمایه گذاری در شرکت های معدنی می تواند بسیار سودآور باشد:

من صاحب طلا، به ویژه شرکت های استخراج طلا و نقره خواهم بود. این شرکت ها هرگز ارزان تر نبوده اند … اما آنچه را که فکر می کنیم افزایش 20 درصدی سالانه قیمت طلا باشد، اضافه می کنید و این شرکت ها فرصت های برجسته ای خواهند بود.

با مقایسه بیت کوین در مقابل طلا، این فلز گرانبها از سه ماهه دوم سال 2021 عملکرد بهتری نسبت به ارز رمزنگاری شده داشته است. همچنین لازم به ذکر است که بیت کوین از سال 2020 تا آوریل 2021 تقریباً 800٪ افزایش داشته است و از آن زمان بیش از 50٪ سقوط کرده است. از طرف دیگر، طلا در همان زمان 21٪ افزایش یافت و ماهیت آن را به عنوان ذخیره ارزش ثابت کرد.

Tice همچنین انتظار ندارد بهبودی سریعی در بخش Big Tech در فصل پس از همه گیری پیدا شود. علی‌رغم رشد سریع بخش در طی شیوع Covid-19، این دوره دشوار در اقتصاد جهانی از نظر Tice برای FAANG چندان مطلوب به نظر نمی رسد.

به نظر می رسد که در حال حاضر، بهترین روش برای تأمین ثروت، روش قدیمی خوب تجمع فلزات گرانبها است.

درباره ی آتوسا مشهدی

طراح و نویسنده

مطلب پیشنهادی

بیت کوین

آیا معامله گران انتظار دارند بیت کوین تا 24 هزار دلار سقوط کند؟

پذیرش بیت کوین السالوادور در جامعه رمزنگاری به خوبی پذیرفته شده است با این حال، …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x