پنجشنبه , 5 خرداد 1401 - 14:59
بیت کوین

دلیل افت ناگهانی قیمت بیت کوین چیست؟ آیا روند صعودی نفس های آخر را می‌کشد؟

بیت کوین یکی از معروف ترین و میتوان گفت پادشاه ارز های دیجیتال جهان است که در روز های آتی با افت های سنگینی مواجه شده و این امر باعث شده که بیشتر سرمایه گذاران نگران سرمایه خود شوند و هرچه سریعتر از بازار سرمایه، خود را بیرون بکشند. این کاهش قیمت افت میتواند به سه عامل  مربوط شود  که در ادامه درمورد آن توضیح بیشتری می دهیم.

افت ناگهانی قیمت بیت کوین

در روز های گذشته قیمت بیت کوین با کاهش عجیبی روبرو شد که این ریزش ارزش بیتکوین وقتی شروع شد که بیت کوین در محدوده 50 هزار دلار معامله می شد. که با توجه به کاهش های اخیر به محدوده 46 هزار دلار رسیده بود. با توجه به افت قیمت بیت کوین 572 میلیون دلار نیز از دارایی معامله گران در بازار آتی ارزهای دیجیتال لیکویید شد.

بیت کوین

لیکویید چیست؟

شاید برای شما هم سوال شده باشد که لیکویید شدن چه مفهومی دارد و چگونه باید از آن استفاده کرد؟ در بازار ارزهای دیجیتال هر تریدر یا سرمایه گذار باید با مفهوم لیکویید شدن آشنا باشد تا بتواند در آینده با ضرر های کمتری روبرو شود.

درک لیکویید شدن به سرمایه گذار این امکان را می دهد نقاط افول را موقع خرید یک ارز تشخیص دهد که این امر باعث می شود که سرمایه گذار ضرر کمتری کند. به طور خلاصه و ساده تر می توان گفت لیکویید شدن به درجه ای اشاره دارد که سرمایه گذار در آن می تواند یک دارایی را بدون اینکه تاثیری در ثبات قیمتی  داشته باشد خرید و فروش کند.

سه دلیل عمده که ارز های دیجیتال از جمله بیت کوین در روز ها اخیر افت زیادی داشته است که:

این سه دلیل افزایش بیش از اندازه حجم معاملات در بازار، افزایش فعالیت معامله گران در روند قیمتی بیت کوین و عدم رشد قیمت بیت کوین اشاره کرد. این سه عامل اصلی ریزش بازار است که باعث  شده با خستگی معامله گران فشار فروش در بازار زیاد شود.

با توجه به تحقیقاتی که در زمینه ارز های دیجیتال انجام شده معلوم شده است که تعداد زیادی از معامله گران بازار دچار تردید در روند روزهای بعدی بیتکوین شده اند.  اما برخی معتقدند که بیت کوین به قیمتی بالای 50 هزار دلار نیز می رسد. موسسه sentiment در این باره نوشت: تعداد افرادی که معتقد هستند بیتکوین باز هم رشد خود را در پیش می گیرد و قیمت آن به بالای 50 هزار دلار میرسد همچنان بیشتر میشود. به همین دلیل انتظار میرود که روند بیت کوین همچنان در طولانی مدت صعودی باشد و نشانه ای از افت ارزش بیت کوین پدیدار نشود. یک مورد که باید در نظر بگیرید این است که کاربرد بیت کوین روز به روز افزایش می یابد.

ارز دیجیتال بیت کوین

عدم تداوم روند صعودی

در چند ماه اخیر مشاهده کردیم که با هر ریزش کوچک بیتکوین تقاضای زیادی برای خرید این ارز دیجیتال به وقوع پیوست. ولی در کاهش قیمت از 42 هزار دلار تا 31 هزار دلار تقاضای خوبی را مشاهده نکردیم و قدرت این درخواست خرید نسبت به قبل کمتر شده است. در ماه های اخیر خرید های عمده از طرف آسیایی ها بوده  این در صورتی است که فروش بیت کوین در آمریکا قوت گرفته و فشار فروش نسبت به خرید کمی بیشتر است. با وجود اینکه نوسانی صعودی در بازار وجود ندارد نشان دهنده این است که قیمت بیتکوین با مشکل مواجه شده است.

افزایش فعالیت در بازار آتی

قبل از ریزش بیتکوین فعالیت تریدرها در رابطه با ارزهای دیجیتال به شدت افزایش یافت. فاندینگ ریت معاملات بیت کوین در محدوده 0.1 درصد قرار گرفته بود که در روز های پیش این شاخص حتی تا ده برابر بالاتر از میانگین خود بالا رفت. فاندینگ ریت در بازار معاملات آتی سازوکاری است که با ایجاد انگیزه بین معامله گران در این بازار احساسات و هیجانات معامله گران را نشان میدهد و سعی میکند یک تعادل نسبی در بازار ایجاد کند.

بیت کوین پادشاه ارز های دیجیتال است ولی به دلیل رشدی صعودی خوبی که داشته در حال اصلاح خود است و کاهش قیمت آن نیز شاید به همین دلیل نیز ربط داشته باشد اما اکثر معامله گران به این باورند این اصلاح زیادی طول نمیکشد و در آینده نه چندان دور بیتکوین باز هم به اوج قیمت خود می رسد و رکورد خود را جا به جا میکند.

سلب مسئولیت: عقیده بیان شده در اینجا توصیه به سرمایه گذاری نیست. فقط برای اهداف اطلاعاتی ارائه می شود. لزوماً نظر blog.tbito.com را منعکس نمی کند. هر سرمایه گذاری و کلیه معاملات شامل ریسک است، بنابراین همیشه باید قبل از تصمیم گیری، تحقیقات خود را انجام دهید. ما سرمایه گذاری را که توانایی پرداخت ضرر ندارید، توصیه نمی کنیم.

درباره ی نوید حکیمی

مطلب پیشنهادی

استیبل کوین

استیبل کوین، با پشتیبانی فیات سفری به سمت ثبات، اعتماد

استیبل کوین با پشتیبانی فیات و دارایی های دیگر به طور فزاینده ای محبوبیت پیدا …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x