سه شنبه , 6 مهر 1400 - 21:15
تضعیف دلار

دلایل ضعف دلار در بازار سرمایه گذاری و اثرات پیش روی آن

در بازار سرمایه گذاری دلار این هفته اتفاقات بسیار زیادی روی داد و ما در این مقاله قصد داریم به بررسی نقش این اتفاقات بازار سرمایه بپردازیم و اطلاعات بیشتری را در این خصوص با شما به اشتراک بگذاریم.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا پیش از دور دوم انتخابات سنا در ایالات متحده آمریکا، با تماس تلفنی که با فرماندار این ایالت داشته است،  جو را متشنج کرده است و درخواست دریافت هزینه غیر قانونی باعث شده است تا بسیاری از بازارهای مالی دستخوش تغییر شوند. همچنین انگلستان با موافقت تولید واکسن آکسفورد آسترازنکا باعث شد تا امید عمومی در زمینه سرمایه گذاری بیشتر شود.

کاهش ارزش دلار آمریکا و در کنار آن غنی سازی مجدد اورانیوم در ایران و چالش جو بایدن در بازگشت به برجام باعث شده است تا بازارهای مالی دوشنبه 4 ژانویه دستخوش تغییراتی شود.

سرمایه گذاری

درخواست ترامپ از فرماندار جورجیا و تاثیر آن در بازار سرمایه گذاری

به گفته واشنگتن پست، دونالد ترامپ به عنوان ریاست جمهوری آمریکا، از فرماندار جورجیا، برای پیدا کردن رای کافی در لغو نتایج انتخابات، یکی از مهم ترین عوامل تاثیرگذار در بازار سرمایه به شمار می رود.

در واقع دونالد ترامپ در ادامه درخواست ها و کارزارهایی که در زمینه انتخابات دوره دوم این ایالت در پی دارد، قصد دارد که علاوه بر این که تعداد بیشتر از 10 هزار رای که به گفته وی گم شده اند را برگرداند، در انتخابات ریاست جمهوری این کشور پیروز اعلام شود و همچنین می خواهد که با فرستادن دو نامزد جمهوری خواه دیگر از این ایالت، قدرت سنا را به نفع جمهوری خواهان تغییر دهد.

اما این اقدام در بازار سرمایه گذاری چه تاثیراتی خواهد داشت؟ به طور کلی باید بدانید که این اتفاقات می تواند در نهایت سبب آن شود که قدرت جمهوری خواهان در سنا، باعث افزایش میزان قدرت مالی و سیاسی آن ها باشد و به طور کلی می توان گفت که این مسئله می تواند در بازارهای سرمایه و ادامه سیاست های مالی فعلی تاثیرگذار باشد.

اخبار سرمایه گذاری

تاثیرات دریافت مجوز واکسن آکسفورد آسترازنکا برای تزریق در بریتانیا و تاثیر آن بر بازار سرمایه

بریتانیا یکی از کشورهای بسیار درگیر با ویروس کرونا به شمار می رود و این ویروس که از نوع جهش یافته در این کشور کشف شده است، باعث شده تا اقتصاد این کشور همواره کوچک تر شود. بیمارستان های این کشور همواره بسیار شلوغ هستند و در کنار آن گسترش ویروس جهش یافته با میزان 70 درصدی ابتلای بیشتر می تواند یکی از دلایلی باشد که بازار سرمایه در این کشور را تحت الشعاع قرار داده است.

در کنار آن بوریس جانسون به مقامات اروپایی هشدار داده است که محدودیت های کرونایی جدیدی را برای جلوگیری از این ویروس اعمال کنند و این محدودیت ها تا پایان ماه جاری میلادی در بزرگترین اقتصاد اروپا یعنی آلمان تمدید شده است. حال با وجود واکسن جدید آکسفورد آسترازنکا می توانیم انتظار داشته باشیم که این کشور می تواند در آینده ای نه چندان دور، اقتصاد و بازار سرمایه خود را به روز رسانی کند.

ایجاد بازارهای سهام جدید و تاثیر آن بر سرمایه گذاری

یکی از مهم ترین اخبار اقتصادی که در اوضاع امروز جهان می تواند مسرت بخش باشد را می توان ایجاد بازارهای سرمایه ای جدید برای افزایش میزان سرمایه گذاری در ایالات متحده آمریکا دانست که در واقع اقدامی از سوی این کشور برای افزایش میزان سرمایه های داخلی شده و می تواند یک راهکار خروج از رکود در بازارهای مالی به شمار رود.

برای مثال سهام تسلا و برخی دیگر از شرکت های این کشور قرار است تا دوباره به صورت تازه در بازارهای مالی این کشور عرضه شوند و این مسئله می تواند تاثیر مثبتی برای آن کسانی باشد که سرمایه گذاری به دلار انجام می دهند.

اخبار بازار سرمایه گذاری و دلار

تضعیف تولیدات در کشورهای اروپایی و چین

فعالیت های اقتصادی در بخش تولید برای ماه دسامبر سال 2020 کمی کمتر از حد انتظار بود و با کاهش همراه بود و این مسئله باعث شد تا بازارهای مالی آمریکا شانس بیشتری برای صعود داشته باشند. در واقع این مسئله به برگزیت باز می گردد و همچنین ویروس کرونا و ورود به سال نو باعث شده است تا برخی از انتظارات در بازار انجام نشود و از این روی می توانیم بگوییم که ورود به بازارهای سرمایه در این کشور ها باید با دقت بسیار بیشتری همراه باشد.

تضعیف دلار و افزایش قیمت نفت با وجود اخبار غنی سازی از ایران

تضعیف دلار یکی دیگر از اخباری است که در بازار سرمایه گذاری می تواند اثر بسیار پر رنگی داشته باشد و باعث شده است تا با وجود اقدامات ایران که بر اساس مصوبه های مجلس انجام شده است، قیمت جهانی نفت افزایش پیدا کند.

در واقع این اقدامات بر اساس سیاست های مجلس و دولت برای کاهش فشار تحریم ها و افزایش میزان غنی سازی بود و در این زمینه باید بدانیم که این اتفاقات بر اساس مصوبه های مستقیم از سوی مجلس انجام شد. در واقع باید بدانیم که ایران می تواند امید داشته باشد که با افزایش میزان صادرات، درآمدهای نفتی خود را افزایش دهد.

لینک :https://bit.ly/3pOntVd

درباره ی آتوسا مشهدی

طراح و نویسنده

مطلب پیشنهادی

بیت کوین

آیا معامله گران انتظار دارند بیت کوین تا 24 هزار دلار سقوط کند؟

پذیرش بیت کوین السالوادور در جامعه رمزنگاری به خوبی پذیرفته شده است با این حال، …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x