پنجشنبه , 5 خرداد 1401 - 9:49
شاخص داوجونز بیت کوین اتریوم

داوجونز شاخص های بیت کوین و اتریوم را ارائه می کند

سرمایه گذاران می توانند از شاخص های بیت کوین و اتریوم که توسط شاخص داوجونز راه اندازی شده استفاده کنند. شاخص های S&P داو جونز سه شاخص جدید رمزنگاری را راه اندازی کرده است. شاخص S&P Bitcoin ، S&P Ethereum و S&P Crypto Mega Cap Index (ترکیبی از Bitcoin و Ethereum) به معامله گران خرده فروشی اجازه می دهد تا به راحتی در معرض این دو ارز رمزپایه قرار بگیرند.

حرکتی که مدت‌ها مردم در انتظار آن بودند

مدت هاست که مردم در انتظار یک محصول مالی سنتی هستند که قیمت ارزهای رمزنگاری شده را ردیابی می کند. S&P سال گذشته اعلام کرد که شاخص ارز رمزنگاری شده در سال 2021 منتشر خواهد شد. از شاخص های جدید می توان به عنوان ابزار ردیابی و معیار در دنیای مالی قدیمی استفاده کرد و اطمینان بیشتر قیمت گذاری از یک منبع معتبر، سرمایه گذاران را از اتصال به API های ارزهای رمزنگاری شده که لزوماً داده های صحیح قیمت گذاری را ارائه نمی دهند، جلوگیری می کند.

شاخص داوجونز بیت کوین اتریوم

S&P امیدوار است که این حرکت دسترسی سرمایه گذاران به کلاس دارایی های رمزنگاری را آسان تر کند و آنها ادعا می کنند که این امر برخی از خطرات بازار رمزپایه های سوداگر و بی ثبات را کاهش می دهد. در حالی که هنوز محصولی وجود ندارد که سرمایه گذاران خرده فروشی بتوانند مستقیماً آن را خریداری کنند تا در معرض قیمت واقعی ارزهای رمزپایه قرار بگیرند، مانند ETF (نزدیکترین چیز GBTC است، که همیشه وسیله ای برای قرار گرفتن در معرض دقیق نیست زیرا حق بیمه به شدت متغیر است)، این حرکت توسط S&P بیشتر در جهت مشروعیت بخشیدن و تحکیم دامنه بازار ارزهای رمزنگاری شده در دنیای سهام و ETF است. این صنعت به عنوان یک کل در حال گرم شدن به ایده جذب رمزنگاری است، که می تواند تصویب نهایی ETF را بسیار راحت تر کند.

روش بررسی شاخص های جدید

این شاخص‌ها از داده های Lukka که یک ارائه دهنده داده ارزهای رمزپایه است، استفاده می کنند. شاخص Lukka مبادلات دیجیتالی مختلفی را بر اساس شفافیت، یکپارچگی داده ها و سایر عوامل برای تعیین گنجاندن آنها در وزن نهایی قیمت به نمایش می گذارد. آنها به ترتیب در کاتالوگ‌های شاخص اصلی با تیکر SPBTC ، SPETH و SPCMC در دسترس خواهند بود.

شاخص SPCMC جالب است از آنجا که با توجه به ارزش بازار تنظیم می شود، برای تغییر نسبت ارزهای رمزپایه اساسی (در این مورد، BTC و ETH) تعادل سه ماهه وجود دارد. این اطمینان را می دهد که در صورت یک حرکت جدی قیمت که نسبت سبد شاخص را به طرز چشمگیری تغییر می دهد، سرمایه گذاران بیش از حد در معرض شرایط نوسان زیاد قیمت ارزهای دیجیتال، یا یک ارز دیجیتال خاص قرار نگیرند.

درباره ی آتوسا مشهدی

طراح و نویسنده

مطلب پیشنهادی

بیت کوین

آیا معامله گران انتظار دارند بیت کوین تا 24 هزار دلار سقوط کند؟

پذیرش بیت کوین السالوادور در جامعه رمزنگاری به خوبی پذیرفته شده است با این حال، …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x