پنجشنبه , 29 اردیبهشت 1401 - 17:47
طلا

حمایت بازار سهام از طلا و مقاومت های آن

قیمت طلا در اوایل معاملات روز سه شنبه کشور آمریکا کمی رشد کرد، اما هنوز تا حدی در این هفته با ضعف شاخص دلار آمریکا حمایت می شود. هنوز هم، سودهای موجود در فلزات، پناهگاه امن با ریسک پذیری کمتر در بازار این هفته محدود می شود. آخرین قیمت معاملات آتی طلا دسامبر با 2.20 دلار افزایش به 1922.30 دلار رسید و نقره دسامبر نیز با 0.01 دلار افزایش 24.57 دلار در هر اونس رسید.

 اوایل این هفته در حالی که رئیس جمهور ترامپ بیمارستان را ترک می کرد و در میان نبرد با کرونا ویروس روحیه خوبی داشت، بازار کمتر دچار ریسک پذیری شد. بازارهای سهام جهانی یک شبه ادغام شدند، سهام اروپا اندکی نزول کرد و سهام آسیا نسبتا بالا رفت. شاخص های سهام ایالات متحده قرار است از امشب محک زده شوند.

از قضا، برتری بسیار زیاد جو بایدن دموکرات در نظرسنجی های انتخابات ریاست جمهوری تا حدودی بازار طلا و دیگر بازارها را دلگرم می کند. دلیل پیروزی قاطع بایدن به این معنی است که ترامپ در رقابت با نتایج کار دشواری پیش رو دارد.

بازار طلا همچنین ممکن است به دنبال برنده شدن بایدن واکنش نشان داده و به همراه بسته های کمک مالی بزرگتر دولت برای مشاغل و شهروندان ایالات متحده روند رو به رشدی را در پیش بگیرد.

اخیرا یکی از ویژگی های بازار، افزایش عملکرد اوراق قرضه دولتی است. بازده نقدی 10 ساله خزانه داری ایالات متحده امروز در حدود 0.76٪ معامله می شود.

طلااااا

سخنرانی جروم پاول در رابطه با بازار طلا و تجارت در آمریکا

جروم پاول، رئیس بانک فدرال در جلسه انجمن ملی اقتصاد دانان تجارت سخنرانی کرد. کنگره ایالات متحده به بحث درباره دومین بسته بزرگ کمک مالی برای مقابله با تاثیر منفی اقتصادی کرونا ویروس ادامه می دهد. با این حال هنوز معامله ای بین دموکرات ها و جمهوری خواهان به نظر نمی رسد که صورت بگیرد.

بازار طلا و دیگر بازارهای مهم خارج از کشور شاخص دلار آمریکا را کمی ضعیف تر می دانند. قیمت نفت خام نایمکس بالاتر است و در هر بشکه 39.50 دلار معامله می شود.

از نظر فنی، بازار گاوی آتی طلا دسامبر از مزیت فنی کلی کوتاه مدت برخوردار هستند اما قیمت ها همچنان در نمودار میله ای روزانه، روند نزولی دارند. سودهای بیشتر در این هفته خط روند نزولی نمودار روزانه را منتفی می کند. هدف بعدی صعود گاوها، تولید یک معامله در معاملات آتی دسامبر بالاتر از مقاومت ثابت با 1950.00 دلار است.

هدف بعدی طلا در کوتاه مدت، پایین آوردن قیمت های آتی به زیر قیمت در سطح مقاومت سپتامبر یعنی 1،851.00 دلار است. ابتدا مقاومت در برابر 1925.00 دلار و سپس در 1950.00 دلار مشاهده می شود. حمایت اول در کمترین قیمت 1910.80 دلار و پس از آن در 1900 دلار است.

کسانی که در بازار نقره دسامبر کار می کنند، به طور کلی همیشه علاقه مند هستند تا بازار کوتاه مدت را در دست بگیرند، نمودار روزانه فعلی، روند نزولی را نشان می دهد. طبق نمودارهای به دست آمده، هدف بعدی بازار صعودی برای نقره، بستن قیمت ها نسبت به مقاومت  با قیمت 25 دلار بابت هر اونس است.

اگر بازار به سمت نزولی برود، هدف فروشنده ها، بسته کردن قیمت های پایین تر از سطح حمایت کامل است که می تواند قیمت آن به 21.81 دلار برسد.

تجارت طلا در آمریکا

مقاومت طلا و حمایت بازار از آن

مقاومت اول در بالاترین قیمت روز دوشنبه 24.675 دلار و سپس در 25.00 دلار مشاهده می شود. حمایت بعدی در کمترین قیمت روز 23.805 دلار و سپس در 23.50 دلار مشاهده می شود.

بازار طلا پشتیبانی بحرانی بالای 1،900 دلار در هر اونس را حفظ کرده است اما در تلاش است تا هر جهتی را پیدا کند زیرا رئیس بانک فدرال رزرو جروم پاول گفت که بهبود اقتصادی با عدم گسترش همه گیر کووید-19 همچنان نامشخص است.

پاول در نشست سالیانه انجمن ملی اقتصاد تجارت، با کمی لحن خوشبینانه گفت که بهبود اقتصادی به سرعت از آنچه پیش بینی می شد پیشرفت کرده است. با این حال، وی افزود که راه بهبود همچنان نامشخص است.

وی همچنین ادامه داد: چشم انداز بسیار روشنی انتظار می رود، زیرا به کنترل شیوع و تاثیرات ویروس بستگی دارد. این خطر وجود دارد که دستاوردهای سریع بازگشایی به یک شعار طولانی تر از حد انتظار برگردد تا به بهبودی کامل منجر شود زیرا برخی از بخش ها با ادامه روند همه گیری مبارزه می کنند.

وی ادامه داد: كمبود حمایت منجر به بهبودی ضعیف و ایجاد مشکلات غیر ضروری برای خانوارها و مشاغل می شود. در مقابل، به نظر می رسد در حال حاضر خطرات استفاده بیش از حد از آن کوچکتر است. حتی اگر اقدامات سیاستی در نهایت بیشتر از حد نیاز ثابت شود، هدر نخواهد رفت. اگر سیاست های پولی و سیاست های مالی در کنار هم برای حمایت از اقتصاد تا زمانی که به وضوح از کنار هم خارج نشود، کار بهبودی قوی تر خواهد بود و سریعتر پیش می رود.

بازار طلا، همیشه یک بازار جذاب بوده است و از این جهت، سرمایه گذاران بسیار زیادی در بازار طلا، اقدام به وارد کردن نقدینگی و خرید سهام کردند.

درباره ی نوید حکیمی

مطلب پیشنهادی

استیبل کوین

استیبل کوین، با پشتیبانی فیات سفری به سمت ثبات، اعتماد

استیبل کوین با پشتیبانی فیات و دارایی های دیگر به طور فزاینده ای محبوبیت پیدا …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x