شنبه , 13 آذر 1400 - 1:36
بیت کوین

حرکت بعدی بیت کوین چه خواهد بود ؟ آینده بیت کوین به زبان تحلیل‌گران

رکورد بیت کوین در زیر ارزش 18 هزار دلار همچنان ادامه دارد. در طول چند روز گذشته از نیمه اول دسامبر فشار فروش از هر طرف در حال شدت گرفتن است. استخراج کنندگان بیت کوین در اقدامی غریب تمام دارایی خود را در مقیاسی غیر قابل پیش بینی که برابر با سه سال اندوخته می‎بود به فروش رساندند.

علاوه بر این ورود حجم زیادی بیت کوین از سوی نهنگ‎ ها به مبادلات نیز همچنان در حال افزایش است. این معاملات ترکیبی از دو نقطه را نشان می‎دهند که معدن چیان و نهنگ ‎ها دست به دست هم داده‎ اند. بیت کوین پس از یک هفته فروش تهاجمی از نهنگ‎ ها، استخراج‎گران و احتمالا موسسات، سفر خود را در راه بازگشت به زیر ارزش 18 هزار دلار آغاز کرده است.

آینده BTC به زبان تحلیل‌گران

تحلیل گران عموما بر این باورند که منطقه 19 هزار دلار منطقه‎ ای منطقی برای سودآوری سرمایه گذاران بوده است و به همین ترتیب این عقب نشینی منصفانه و سالم به نظر می‎رسد. در اواخر ماه دسامبر تحلیل گران انتظار دارند که روند نزولی بیت کوین به سمت محدودیت پیش رود و یک روند صعودی تدریجی را دوباره از سر بگیرد.

بازیابی ارزش از دست رفته دلار آمریکا یکی دیگر از کاتالیزورهای بالقوه ‎ای است که می‎تواند در اصلاح کوتاه مدت بیت کوین نقش عمده‎ ای داشته باشد. پس از عقب نشینی چند ماهه شاخص دلار آمریکا دوباره صعود کرد. با انتشار اخباری از توزیع قریب الوقوع واکسن در امریکا و احتمال بازگشت رونق اقتصادی گسترده در سال 2021، که به شدت می‎تواند در رونق دلار تاثیر گذار باشد.

با افزایش ارزش دلار امریکا فروشگاه‎ هایی با ارزش دیگر مانند BTC و طلا با افت روبرو خواهند شد. اگرچه تلاقی روند افزایشی دلار، ورود نهنگ‎ ها و افزایش سطح فروش معدنچیان احتمالا باعث افت ارزش بیت کوین شود، اما برخی معتقدند که احتمال روند صعودی BTC همچنان بسیار بالا خواهد بود.

بازار بیت کوین

نظر دنیس وینوکوروف، رئیس تحقیق در مبادله ارز رمزنگاری درباره افت بیت کوین

روند نزولی محدود است و چشم انداز دسامبر همچنان روشن می‎نماید. دنیس وینوکوروف، رئیس تحقیق در مبادله ارز رمزنگاری در مصاحبه ‎ای این چنین گفت که فشار بر بیت کوین احتمالا از دو منبع  خارجی ناشی شده است.

ابتدا WBTC در طول این هفته سوزانده شد. به این معنی که BTC مورد استفاده در اکوسیستم مالی غیر متمرکز کاملا به فروش رفت. ثانیا جریان پرچینگی در بازار باعث به وجود آوردن فشار کوتاه مدت زیادی بر فروش وارد کرده است.

با توجه به اینکه عوامل خارجی بیرونی و غیر منتظره احتمالا ارزش BTC را با کاهش شدیدی روبرو کرده است، وینوکوروف انتظار دارد که در کوتاه مدت روند نزولی همچنان محدود و و محدودتر شود. وی همچنین تاکید کرد که عدم اطمینان در ارتباط با Brexit و انگیزه‎ های ایالات متحده در نهایت بر BTC تاثیر مثبتی خواهد گذاشت. زیرا ممکن است مانند یک شربت اشتها آور برای میل به سرمایه گذاری در دارایی‎ های صاحب ریسک و ذخیره ارزش ‎های دیگر عمل کند، و منجر به بالا بردن ورود به این بازار بشود.

” عدم اطمینان در مورد Brexit و یک طرح محرک اقصادی در ایالات متحده آمریکا ممکن است در ابتدا مخل بازار ارز رمزنگاری شده به نظر برسد اما در نهایت می‎تواند بسیار مثبت عمل کند. به همین ترتیب انتظار داشته باشید که روند نزولی محدود شود و ثبات از سر گرفته شود. ”

بیت کوین

آینده BTC هنوز روشن است

گای هیرش، مدیر عامل eToro در مصاحبه‎ ای با سایت Cointelegraph گفت که بیت کوین در طی چند روز گذشته از همه طرف فروش داشته است. اما با توجه به عملکرد شدید بیت کوین در ماه دسامبر بر اساس چرخه‎های گاو نر تاریخی، وی پیش بینی می‎کند که خریداران، بیت کوین را در هنگام افت‎ های بزرگ آنچه به بازار تزریق می‎شود را جمع کنند.

به عنوان مثال در سال 2017 بیت کوین نوسانات و تلاطم‎ های زیادی را در پایان سال از سر گذراند. اما دقیقا در اواخر دسامبر این ارز رمزپایه غالب شاهد حرکتی انفجاری در تاریخ خود بود. و همچنان که به صعود حرکت می‎کرد شاهد شکست در بالاترین سطح حدود 20 هزار دلار بودیم.

از آن زمان بیت کوین در اطراف این رقم پرسه می‎زند اما نتوانسته به بالاتر از آن دست یابد. اگر فشار فروش بر بیت کوین در هفته ‎های آینده کاهش یابد به گفته هیرش، BTC قادر خواهد بود در مسیر پایان یافتن سال با توجه به قیمت حرکت به بالا را آغاز کند.

” بیت کوین از هر طرف تحت فشار فروش قرار گرفته است، با این حال چشم انداز طولانی مدت آن همچنان صعودی می‎نماید. ممکن است در پایان سال کمی بیشتر شاهد افت باشیم، اما بسیاری از سرمایه گذاران از این افت‎ ها به چشم فرصت ‎های خرید نگاه می‎کنند. و به احتمال خیلی زیاد مانع اصلاح BTC که به عنوان آخرین ارزش در دسامبر 2017 به بالای 19 هزار دلار رسید خواهند شد. ”

بیت کوین

نقش نهادها بر آینده بیت کوین

در اینجا احساسات نهادی مثبت به BTC امری حیاتی به حساب می‎آید. در ماه‎ های اخیر موسسات مقدار زیادی BTC را از بازار جمع کرده‎ اند. اخیرا بیمه عمر MassMutual، 100 میلیون دلار بیت کوین خریداری کرده است.

این خریدها از سرمایه گذاران نهادی نشان دهنده تقاضای مستقیم خریداران برای بیت کوین است. اما مهم‎تر این می‎باشد که آنها با این کار یک سابقه ایجاد کرده‎ اند و سایر نهادها را به پیروی از این شیوه تشویق کرده ‎اند.

بر اساس روند مداوم موسساتی که بخشی از اوراق بهادار خود را به بیت کوین اختصاص می‎دهند، این امر نشان دهنده این است که چنین انباشتی می‎تواند در میان مدت ادامه داشته باشد و تاثیر به سزایی در طولانی مدت از خود به جای بگذارد.

در این صورت وی همچنان خاطر نشان کرد که موسسات احتمالا قصد دارند در این روند نزولی کوتاه مدت با این نرخ بیت کوین خود را خریداری کنند. به گفته او شرکت‎ ها از این رکود موقتی برای ذخیره سازی دارایی خود استفاده خواهند کرد و بسیاری اعتقاد دارند از بازار تخفیف دریافت کرده ‎اند. وقتی این اتفاق می‎افتد قیمت بیت کوین به شدت پاسخ مثبتی می‎دهد.

” ما شاهد انبوهی از اعلان‎های شرکت‎هایی در سراسر جهان هستیم که یا برنامه‎ ای برای شروع تجارت دارند یا به Holding BTC روی آورده‎اند. این اسامی پیش از این هم فاش شده‎اند: Guggenheim, Standard Chartered, Fidelity, MicroStrategy, PayPal, Digital Galaxy, Square.

منبع :https://bit.ly/2K2tjmv

درباره ی نوید حکیمی

مطلب پیشنهادی

استیبل کوین

استیبل کوین، با پشتیبانی فیات سفری به سمت ثبات، اعتماد

استیبل کوین با پشتیبانی فیات و دارایی های دیگر به طور فزاینده ای محبوبیت پیدا …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x