پنجشنبه , 5 خرداد 1401 - 14:34
بیت کوین

تیم وو، مشاور فنی کاخ سفید تا 5 میلیون دلار بیت کوین نگه می‌دارد

بر اساس گزارش ها، مشاور برجسته رئیس جمهور بایدن در زمینه فناوری و سیاست ضد انحصاری بخش زیادی از ثروت خود را در بیت کوین و سایر دارایی های رمزنگاری نگه می دارد. تیم وو، یک متخصص برجسته ضد انحصاری در کاخ سفید است. و طبق یک افشای مالی شخصی که اخیراً ثبت کرده، یک میلیونر بیت کوین است.

بر اساس گزارش ها، تیم وو، بین 1 تا 5 میلیون دلار بیت کوین و حدود 250 هزار دلار در سیستم ذخیره سازی رمزنگاری چینی Filecoin در اختیار دارد. پولیتیکو تأیید کرد که افشای مالی توسط موسسه براون برای نوآوری در رسانه در دانشگاه کلمبیا ارائه شده است که این سند را از کاخ سفید درخواست کرده است.

این مشاور همیشه مورد علاقه BTC نبوده است، و در مقاله ای که در سال 2017 برای نیویورک تایمز نوشت، آن را یک حباب خواند و ارزش آن را زیر سال برد.

تغییر موضع تیم وو

مشخص نبود تیم وو، چه زمانی خرید بیت کوین خود را انجام داده است اما هر کسی که قبل از ژانویه 2021 خریداری کرده باشد هنوز سود خواهد کرد. تیم وو، در ماه مارس به عنوان دستیار ویژه فناوری و سیاست های رقابت به رئیس جمهور به دولت بایدن پیوست، اما در سیاست گذاری در مورد ارزهای رمزپایه مشارکت ندارد. یک مقام کاخ سفید تأیید کرد:

تیم وو، به طور کلی به دلیل علاقه مالی خود از هر موضوع خاص مربوط به بیت کوین یا ارز رمزنگاری شده استفاده می کند، و در این موارد کار نکرده است.

افشای مالی دارایی های او  بین 29 تا 146 بیت کوین تخمین می زنند. بخش رمزگذاری اوراق بهادار او بین 25 تا 43 درصد از کل دارایی های وی تخمین زده می شود که اکثر آنها در صندوق های سرمایه گذاری Vanguard بسته شده است.

تیم وو، همچنین در دولت اوباما خدمت كرد و اصطلاح “بی طرفی محض” را ابداع كرد كه به این اصل اشاره دارد كه ارائه دهندگان خدمات اینترنت باید با همه ارتباطات دیجیتال به طور مساوی رفتار كنند و بر اساس كاربر، محتوا، وب سایت، پلتفرم یا سایر معیارها متفاوت و تبعیض قائل نشوند.

قیمت بیت کوین همچنان ادامه دارد

فروش قابل توجه معدنچیان بیت کوین طی چند روز گذشته منجر به افزایش فروش و افت گسترده بازار شده است.  BTC پس از اندکی سقوط به سطح 30100 دلار در 32،720 دلار معامله شد. سرعت این حرکت ممکن است توسط استخراج کنندگان که اخیراً 5 هزار  BTC خالی کرده اند، گزارش شده توسط Glassnode تسریع شده است. این افت قیمت برای اکثر آلت کوین ها به طور معمول بدتر بوده است، زیرا دارایی های بالاتر از رقم بازار دو رقمی را از دست می دهند.

درباره ی آتوسا مشهدی

طراح و نویسنده

مطلب پیشنهادی

بیت کوین

آیا معامله گران انتظار دارند بیت کوین تا 24 هزار دلار سقوط کند؟

پذیرش بیت کوین السالوادور در جامعه رمزنگاری به خوبی پذیرفته شده است با این حال، …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x