پنجشنبه , 29 اردیبهشت 1401 - 14:25
بیت کوین در آمریکا

تنها 7 درصد از آمریکایی ها Bitcoin خریداری کرده اند

طبق داده های جدید Statista ، تنها 7٪ از آمریکایی ها قبلاً از بیت کوین استفاده کرده اند. این بدان معنی است که سرمایه گذاران فعلی در Bitcoin هنوز در مراحل اولیه رشد قرار دارند
دن تاپیرو ، بنیانگذار 10T Holdings ، گفت بیت کوین هنوز در مرحله تولد یک دارایی جدید است. او نوشت:
برای Bitcoin خیلی زود است، بیت کوین هنوز در بدو تولد یک ارز در کلاس جدید جهانی است.
Bitcoin در دراز مدت، پتانسیل رشد قابل توجهی دارد که به یک ذخیره ارزشمند مانند طلا تبدیل می شود. در این صورت، سرمایه گذاران پیش بینی می کنند که ارزیابی آن طی دهه آینده به صورت تصاعدی افزایش یابد.

چه چیزی برای تصویب جریان اصلی Bitcoin مورد نیاز است؟

در حال حاضر، بیشتر تقاضای بیت کوین از سرمایه گذارانی ناشی می شود که ارزش بیت کوین را دو برابر طلا می دانند. سرمایه گذاران معتقدند که بیت کوین سرانجام، خود را به عنوان یک دارایی امن تبدیل می کند.

در نتیجه ، سرمایه گذاران مبالغ زیادی روی این ارز دیجیتال سرمایه گذاری کرده اند. به عنوان مثال MicroStrategy و Stone Ridge به ترتیب 425 میلیون و 110 میلیون دلار بیت کوین خریداری کردند.

اما اگر تقاضای خرده فروشی برای بیت کوین به طور همزمان در صرافی های دیجیتال افزایش یابد، می تواند باعث رشد تصاعدی بیت کوین شود.

داده های Statistica نشان می دهد که تنها جمعیت شش کشور بیش از 10٪ از کاربران فعال در حوزه بیت کوین را تشکیل می دهند. بر اساس نظرسنجی جهانی مصرف کننده Statista، کشورهای برتر از نظر سرانه کاربران بیت کوین ، نیجریه ، ویتنام و آفریقای جنوبی هستند.(به دلیل تحریم ها کشور ایران در این آمار محاسبه نشده است)

تاپيرو تاكيد كرد كه اين بررسی شامل كشورهايی از بالا به پايين نيست كه ممكن است بازارهاي بزرگ ارز رمزنگاري شده را از دست بدهند. کره جنوبی ، به عنوان مثال ، با وجود اینکه یکی از بازارهای بزرگ بیت کوین در جهان است، در این لیست نیست. او گفت
این یک نظرسنجی از کشورهای منتخب است. این یک بررسی مستقیم از بالا به پایین نیست.  مبنای محاسبه این آمار اینترنت اکسپلورر کشورهایی هستند که در این لیست قرار دارند.

نمودار کشورها برای استفاده بیت کوین در سال های اخیر ، مبادله بیت کوین و زیرساخت های فیات روی رمپ به طور قابل توجهی در ایالات متحده ، اروپا و آسیا بهبود یافته است. با این حال، هنوز بسیاری از کشورها هستند که از زیرساخت قابل اعتماد مبادله تا به امروز برخوردار نبودند.

به عنوان مثال، کانادا فاقد مقررات دقیق تنظیم شده محلی است که کاربران مبادله ارز رمزنگاری می توانند به آن اعتماد کنند، جدا از Coinbase.

هنگامی که زیرساخت صرافی و فیات روی رمپ کاملاً برقرار شد، ورود سرمایه گذاران به بازار خرده تر می شود.

بدون وجوه قابل معامله در بورس (ETF) و متولیان اصلی بانک، کاربران هنوز هم باید یک فرآیند نسبتاً پیچیده استفاده از صرافی ها را طی کنند. برخی از مبادلات قبل از اینکه کاربران شروع به انتقال وجهی برای خرید Bitcoin کنند ، نیاز به یک فرآیند تأیید دقیق مشتری یا KYC خود دارند.

به این ترتیب، تا زمانی که در زیرساخت های سرمایه گذاران خرد خرده فروشی پیشرفت های بیشتری حاصل نشود، جمعیت جریان اصلی گسترده احتمالاً برای ورود به بازار ارزهای رمزپایه تلاش می کنند

 Bitcoin با تصویب جریان اصلی به کجا می رود؟

پیش بینی های طولانی مدت بیت کوین به طور گسترده ای متفاوت است ، از 20000 تا 1 میلیون دلار پیش بینی می شود.  Cointelegraph گزارش داد که مدیر دارایی Raoul Pal ، بنیانگذار گروه Real Vision ، که سرمایه بیت کوین آن به یک میلیون دلار می رسد گفته است که ارزش بازار کاملاً اصلاح شده، و بازار به زودی به رقم 21 تریلیون دلار خواهد رسید. که این مقدار بیش از دو برابر تجربه فعلی طلا می باشد.

درباره ی آتوسا مشهدی

طراح و نویسنده

مطلب پیشنهادی

بیت کوین

آیا معامله گران انتظار دارند بیت کوین تا 24 هزار دلار سقوط کند؟

پذیرش بیت کوین السالوادور در جامعه رمزنگاری به خوبی پذیرفته شده است با این حال، …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x