پنجشنبه , 29 اردیبهشت 1401 - 16:51

تفاهم نامه همکاری در ترید میان ایران و روسیه امضا شد

با امضای تفاهم نامه میان ایران و روسیه در زمینه ترید و معامله ساده تر، دو طرف این طرح توافق کردند که در زمینه همکاری دو جانبه بیشتر تعهد داشته باشند. این امر برای توسعه مبادلات تجاری و ترید میان ایرانیان و روس ها ارزش بسیار بالایی را ایجاد می کند و از طریق تجار می توانند از ظرفیت تولید ایران در زمینه ترید با روسیه استفاده کنند و در مقابل، معامله گری طرف روس نیز در ایران بیشتر خواهد شد. پورتال TCCIMA که متعلق به وزارت صمت می باشد، این توافق را گزارش داده است و دو طرف برای استفاده از روش های تجارت مبادله ای تاکید داشته اند تا بتوانیم میان سطح تجاری و ترید میان ایران و روسیه را افزایش دهیم.

در مراسمی که دیروز (شنبه 29 شهریور 1399) انجام شد، مقامات ارشد ایرانی و روس این توافق نامه را امضا کردند و نمایندگی تجاری سفارت روس در تهران نیز و همچنین رییس دفتر صادرات روسیه در ایران نیز در این توافق نامه شرکت داشتند. حلاج به عنوان مقام ارشد ایرانی در امضای این توافق نامه دو جانبه با اشاره به روابط دیرینه ای که در زمینه ترید و معامله با روسیه از سمت ایران وجود داشته است و همچنین استفاده بیشتر از پتانسیلی که در این خصوص در اختیار ایران می باشد، تاکید کرد که میزان ترید و معامله میان بازرگانان ایرانی و روس باید بیشتر شود. وی همچنین گفته است که ایران به دنبال برقراری ارتباطی موثر تر و به صورت مستقیم با اتاق های بازرگانی استانی در روسیه هستیم که در بخشی از این توافق نامه این مسئله نیز ذکر شده است.

ترید میان ایران و مسکو

زیگانشین، طرف ارشد روس نیز گفته است که این توافق نامه، برای ایجاد یک مرکز متشکل از شرکت های دولتی در زمینه ترید و امور تجاری خواهد بود و می تواند به تجزیه و تحلیل بهتر بازار توسط دو کشور و همچنین اعتبار سنجی بیشتر و مشاوره راحت تر تاثیر بسیار زیادی داشته باشد. زیگانشین همچنین اضافه کرده است که 30 دفتر از طریق این توافق نامه در کشور روسیه و 10 دفتر نیز در خارج از روسیه (در ایران یک دفتر ایجاد خواهد شد) که در نهایت می تواند به اجرای کامل و بهتر توافق نظارت داشته باشد.

پس ما می توانیم امیدوار باشیم که به عنوان تجارت و بخشی از جامعه آماری و اقتصادی ایران، ترید و معامله گری ایرانیان در روسیه بیشتر شود و در نهایت نیز می توانیم عملکرد بهتری در این زمینه داشته باشیم که در نهایت می تواند خبری خوش، در میان تحریم هایی باشد که از سوی ایالات متحده آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران ایجاد شده است.

روابط تجاری ایران و روسیه

تحلیل خبر، آیا ترید میان ایران و روسیه ساده تر می شود؟

روسیه و چین به عنوان دو شریک تجاری ایران در اوج تحریم های قبلی و فعلی به شمار می روند و با این وجود می توان امیدوار بود که روسیه بر سر تعهداتی که برای ترید با تهران دارد خواهد ماند. پس می توانیم انتظار داشته باشیم که اشخاص فعال در زمینه تجارت بتوانند عملکرد بهتری داشته باشند و همچنین افراد دیگر نیز می توانند ساده تر وارد این بازار شوند و با ترید هایی که انجام می دهند، سرمایه گذاری خود را گسترش دهند. روسیه کشوری ثروتمند است و ایران قطعا می تواند از این موقعیت به نفع خود استفاده کرده و گام های موثری برای افزایش میزان صادرات و ترید غیر نفتی داشته باشد. به طور کلی می توان گفت که این اخبار می تواند به اقتصاد رو به افول ایران کمک کنند و در صورتی که علاقمند به سرمایه گذاری و ترید های خارجی هستید، قطعا به شما کمک خواهد کرد تا عملکرد بهتری داشته باشید.

کلام آخر

با وجود اخباری که آمریکا در زمینه کاهش قدرت اقتصادی ایران منتشر می کند، می توان گفت که ایران به عنوان یکی از شرکای روسیه و چین (دو قدرت اقتصادی تراز اول در دنیا) شناخته می شود و با وجود قراردادهای همکاری که میان ایران و روسیه امضا می شود، می توانیم در نهایت عملکرد بهتری را در دنیای ترید و تجارت ایران مشاهده کنیم. به طور کلی می توان گفت که این اخبار می توانند نوید بخش قدرت رو به افزایش ایران در زمینه صادرات غیر نفتی و مشارکت بیشتر مردم در زمینه ترید میان ایران و روسیه باشد و شما می توانید از این اخبار استفاده کنید تا بهترین سرمایه گذاری، ترید و در نهایت سود دهی را تجربه کرده باشید.

درباره ی آتوسا مشهدی

طراح و نویسنده

مطلب پیشنهادی

بیت کوین

آیا معامله گران انتظار دارند بیت کوین تا 24 هزار دلار سقوط کند؟

پذیرش بیت کوین السالوادور در جامعه رمزنگاری به خوبی پذیرفته شده است با این حال، …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x