پنجشنبه , 29 اردیبهشت 1401 - 6:40
تبلیغات در صنعت بلاک چین

تغییرات در تبلیغات آینده با کمک صنعت بلاک چین

آیا می دانید صنعت بلاک چین، می تواند تاثیر مثبتی بر روی بازار تبلیغات داشته باشد؟ به جرات می توان گفت، یکی از عوامل مشهور شدن صنعت بلاک چین، بیت کوین بود. اما بیت کوین، صرفا یک بخش کوچکی از دنیای کریپتو کارنسی است و ممکن است یک روزی از بین برود، ولی بلاکچین، آینده را می سازد.

تبلیغات دیجیتال تقریبا به نیمی از هزینه های سالانه کمک می کند. افزایش پذیرش شبکه های اجتماعی در جامعه، تا حد زیادی به این رشد کمک کرده است. در سال 2020 تخمین زده می شود که حدود 3.6 میلیارد نفر از رسانه های اجتماعی در سراسر جهان استفاده خواهند کرد، که پیش بینی می شود در سال 2025 این تعداد به تقریبا 4/5 میلیارد نفر افزایش یابد. این پیش بینی چشم انداز رشد تبلیغات دیجیتال را بیشتر گسترش می دهد.

همانطور که می دانیم تبلیغات سنتی با اشکالات زیادی روبرو شده است که این روش را ناکارآمد و فوق العاده گران می کند. اثبات شده است که فناوری های پیشرفته ای مانند بلاک چین قابلیت تنظیم دقیق و تغییر شکل صنعت تبلیغات را دارد، که آن را کارآمد، قابل اعتماد و مقرون به صرفه می کند.

بلاک چین در صنعت تبلیغات

فناوری بلاک چین این امکان را دارد که تقریبا همه صنایع و نحوه تصویب داده ها را متحول کند، صنعت تبلیغات دیجیتال از این قاعده مستثنی نیست. از زمان تاسیس آن، این برنامه عملا در صنایع مختلف راه پیدا کرده است و به نظر می رسد صنعت تبلیغات آینده امیدوار کننده زیادی را برای تبلیغات دیجیتال نشان می دهد.

بلاک چین یک فناوری دفتر توزیع شده یا DLT است که اطلاعات یا معاملات را در یک دفتر توزیع شده ضبط و پخش می کند، به هر شخص اجازه می دهد تا اصل و اصالت آن معامله را تایید کند. داده های موجود در بلاک چین در هیچ سرور محلی ذخیره نمی شود بلکه در یک سرور ایمن که در سطح جهان توزیع می شود ذخیره می شود و بنابراین به کنترل مرکزی نیاز ندارد.

بازار بلاک چین که انتظار می رود تا سال 2023 به بیش از 23.3 میلیارد دلار و تا سال 2025 به صنعت 176 میلیارد دلار برسد، نقشی باورنکردنی در نسل فعلی و آینده تبلیغات دیجیتال خواهد داشت. بدون شک این یک کلید واژه بزرگ در دنیای فناوری تبلیغات خواهد بود.

تبلیغات بلاک چین

نقش بلاک چین در صنعت تبلیغات

  1. جلوگیری از تقلب در تبلیغات

طبق تخمین های Juniper Research، پیش بینی شده است که کلاهبرداری در تبلیغات 44 میلیارد دلار برای صنعت هزینه بر بوده است. بلاک چین از طریق قابلیت های خود به عنوان یک پایگاه داده عمومی غیرقابل تغییر، امکان کاهش تقلب در تبلیغات را دارد، که به آن اجازه می دهد تا اطلاعات غیر شفاف درباره تبلیغات دیجیتال را ذخیره، بازیابی و تایید کنید.

فناوری بلاک چین با ابزارهایی مانند قرارداد هوشمند، برای کمک به یافتن و پرچم گذاری سایت های دارای اختلاف کلیک که باعث می شود تا تقلب در تبلیغات را حذف کرده و جریان بودجه تبلیغات را به سایت های مناسب با کلیک های واقعی افزایش دهید، این بدون شک به تبلیغ دهنده کمک خواهد کرد تا بودجه های ظالمانه ای را که به دلیل تقلب در تبلیغات هزینه شده است حذف کند.

  1. بلاک چین، شخص سوم را حذف می کند!

به لطف وجود واسطه هایی که بین تبلیغ کنندگان و ناشران ارتباط برقرار می کنند، تبلیغات بسیار گران است. با این وجود، تبلیغات برای مشاغل کوچک بسیار پر هزینه است و بیشتر سود  را ناشران بهره میبرند.

با ادغام بلاکچین، این واسطه ها جدا می شوند، در نتیجه تبلیغ کنندگان و ناشران را به طور مستقل متصل می کنند، هزینه تبلیغات را کاهش می دهند و ناشران پاداش بسیار خوبی می گیرند. این امکان، خرید و فروش مستقیم تبلیغات رسانه را فراهم می کند.

آینده بلاک چین

  1. شفافیت بیشتر برای مصرف کنندگان

فناوری های بلاک چین برای کاربران شفافیت ایجاد می کند. وقتی در صنعت تبلیغات مستقر می شود، به مصرف کنندگان کمک می کند تا بدانند چه کسی داده های آنها را دارد و چگونه از این داده ها استفاده می شود. در حالی که برای بازاریابان، داده های قوی را برای تصمیم گیری بهتر و انجام مبارزات انتخاباتی فراهم می کند.

از دید تمامی مسائل، به نظر می رسد صنعت بازاریابی تازه شروع به استفاده از فناوری بلاک چین کرده است، اما امکانات و پیامدهای آن بی پایان است.

  1. بهبود امنیت داده ها

با استفاده از بلاکچین، اطلاعات معاملات و مشتریان تایید شده و به صورت عمومی قابل مشاهده است، اما افراد در تعامل، ناشناس می مانند. در نتیجه، تغییر ناپذیری بلاک چین در حالی که اطلاعات شخصی آنها کاملا ناشناس است، امنیت بهتری برای اطلاعات مصرف کنندگان ایجاد می کند.

درباره ی نوید حکیمی

مطلب پیشنهادی

احساس بازار

احساس بازار رمزنگاری چیست؟

احساس بازار، و حالات سرمایه گذاران را در مورد یک دارایی در نظر می گیرد. …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x