پنجشنبه , 5 خرداد 1401 - 8:50
بیت کوین

تسلط بر بازار بیت کوین به پایین ترین سطح از اواسط سال 2018 رسیده است

آلتکوین پس از برچسب گذاری در یک رکورد سرمایه ترکیبی در حدود 1.5 تریلیون دلار در هفته گذشته، به بالاترین سطح تسلط سه ساله خود در بازار ارز دجیتتال رسیده است. در حالی که بیت کوین در پاسخ به حساب توییتر ایلان ماسک بار دیگر سقوط می کند، سلطه آلتکوین به بالاترین سطح در حدود سه سال گذشته رسیده است.

در زمان نگارش این مقاله، طبق CoinMarketCap بیت کوین 40.3 درصد از سرمایه دارایی رمزنگاری شده خود، به کمترین میزان آن از ژوئن 2018 رسیده است.

نمودار بیت کوین

بیت کوین در ژانویه 2018 در حالی که از اوج قبلی خود فاصله داشت در حالی که آلت کوین ها به قیمت خود رسیده بودند، در 33 درصد از تسلط در بازار برخوردار بود. در حال حاضر از دومین، پایین ترین سطح 36 درصدی خود دور نیست. سرمایه ترکیبی آلت کوین ها در حال حاضر در حدود 1.25 تریلیون دلار است.

اتریوم اخیراً شاهد افزایش تسلط خود بر بازار بوده است، با افزایش ارزش اتر تا حدود نیمی از بیت کوین برای نشان دادن تسلط بر بازار رمزنگاری بیش از 19٪. اتر همچنین 32٪ از کل سقف بازار آلتکوین را نشان می دهد.

بایننس کوین در رده سوم قرار دارد، که 4٪ از کل ارزش رمزگذاری را نشان می دهد، پس از آن کاردانو با 3.3٪ ، و دوجکوین با 3٪ قرار دارد. در مقابل، بایننس کوین 6.7٪ بر بازارهای آلتکوین تسلط دارد، با تسلط کاردانو در 5.5٪ و دوجکوین 5٪ از ارزش بازار را به عهده دارد.

ایلان ماسک با اشاره به تسلا که می خواهد منابع BTC خود را در یک توییت 17 می بفروشد، باعث از بین رفتن تسلط بیت کوین شد، و باعث سقوط 15 درصدی در طول 18 ساعت شد.

در حالی که بیت کوین اکنون 35٪ از بالاترین سطح 14 آوریل خود برخوردار است، چندین آلتکوین با ضعف های شدیدتری روبه‌رو شده اند، در حالی که اتریوم در حال حاضر 24٪ نسبت به اوج 12 ماه می خود یعنی 4350 دلار در 12 می کاهش دارد. برخی از بازارها علی رغم روند نزولی در حال تجمع هستند، با افزایش کاردانو در 16 می، بالاترین قیمت 2.45 دلار را ثبت می کند.

درباره ی آتوسا مشهدی

طراح و نویسنده

مطلب پیشنهادی

بیت کوین

آیا معامله گران انتظار دارند بیت کوین تا 24 هزار دلار سقوط کند؟

پذیرش بیت کوین السالوادور در جامعه رمزنگاری به خوبی پذیرفته شده است با این حال، …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x