شنبه , 13 آذر 1400 - 1:33

تحلیل هفتگی طلا به دلار در بازار بورس جهانی

ممکن است شما به تازگی وارد دنیای فارکس شده باشید و دوست دارید تا تحلیل های مختلفی از این بازار را در دست داشته باشید. در این مقاله، قصد داریم تا تحلیلی بر قیمت طلا این هفته داشته باشیم. پیتر هوگ که رئیس بخش فلزات گران بهای کیتکو است، گفت:

“قیمت فعلی طلا یک نشانه بسیار خوب است که طلا بین سطح پشتیبانی 1925 دلار و 1975 دلار در هر اونس برای بخش بهتر دو هفته ادغام شده است.”

هوگ روز چهارشنبه اعلام کرد که:

“این واقعیت که مردم به بازاری که به اندازه یک ماه یا شش هفته پیش نبوده و نمی فروشند، به من نشان می دهد که این بازار در مرحله بعدی بالاتر قرار دارد.”

دیروز، فدرال رزرو اعلام کرد که نرخ بهره را تا سال 2023 در سطح فعلی حفظ می کنند زیرا به دنبال رشد اقتصادی هستند. جروم پاول، رئیس بانک فدرال در مورد تصمیم بانک مرکزی یک کنفرانس مطبوعاتی ارائه داد. حدود سه جلسه فدرال رزرو پیش از این اعلام کردند که نرخ ها را تا پایان سال 2021 تقریبا صفر نگه می دارند. آنها این مدت را برای یک سال دیگر تمدید کرده اند. برخی از تحلیلگران انتظار دارند که نرخ ها را تا سال 2024 در صفر نگه دارند. پیتر هوگ گفت که با بانک فدرال با توجه به اینکه تورم کمی سازگارتر است، به طور کلی برای دارایی های سخت یک فضای بسیار مثبت و مناسب است. در مورد تامین فیزیکی فلزات گرانبها، هوگ خاطرنشان کرد که ثبات منجر به موجودی بیشتر در بازار و دنیا شده است.

هوگ همچنین گفته:

من می بینم که این بازار یک طرفه در حال اجرا است تا زمانی که دیگر هجوم دیگری برای خرید از سرمایه گذار خرده فروشی پیدا نکنیم. طی دو تا چهار هفته دیگر، موجودی معقولی در بازار وجود خواهد داشت.

قیمت طلا در بازار جهانی

هر چند فدرال رزرو روز چهارشنبه اعلام کرد که به دنبال افزایش نرخ بهره برای دو سال آینده نیست، اما به گفته یکی از تحلیلگران کالا، کمبود اقدامات محرک جدید می تواند قیمت طلا را به پایین دامنه معاملات فعلی خود برساند. در گزارشی که روز پنجشنبه منتشر شد، اوله هانسن، رئیس استراتژی کالای بانک ساکسو، گفت که این خطر وجود دارد که قیمت طلا پایین دامنه فعلی خود را در حدود 1900 دلار در هر اونس آزمایش کند. در حالی که بانک فدرال وعده داده است که نرخ های پایین ترین سطح خود را برای بیش از سه سال نشان می دهد، واکنش بازار با سهام پایین تر و دلار قوی تر، برخی از نگرانی ها را ایجاد کرده است که بانک فدرال با برنامه های دیگری وارد بازار شود.

هانسن همچنین ادامه داد كه:

بازار طلا روزهای سختی را به خود می بیند و زیرا آخرین چشم انداز فدرال رزرو بازده اسکناس های 10 ساله را تثبیت کرده و با کاهش انتظارات تورمی نرخ بهره واقعی افزایش یافته است. وی گفت، دلار آمریكا كه قویتر است قدرت بیشتری به جریان فعلی می بخشد.

هر چند قیمت طلا در کوتاه مدت آسیب پذیر به نظر می رسد، هانسن گفت که انتظار دارد بازار روند صعودی بلند مدت خود را حفظ کند. وی افزود:

عدم اطمینان بازار همچنان ادامه خواهد داشت تا قیمت طلا را حفظ کند. وی افزود، به طور خاص، گسترش بی وقفه ویروس کرونا همچنان بر رشد اقتصادی سنگینی می کند.

این نگرانی ماست که دیدگاه های خوشبینانه در مورد اینکه واکسن Covid-19 به طور گسترده در دسترس خواهد بود بیش از حد خوش بینانه است. با افزایش تعداد مبتلایان در سراسر جهان، اخیرا نیز در ایالات متحده، بهبود اقتصاد جهانی به نظر می رسد. هانسن در مورد نقره نیز بی طرف است زیرا می بیند که قیمت ها در بین تثبیت 26 دلار و 27.50 دلار ثابت مانده اند. وی افزود که نقره در محدوده خود ادامه خواهد داد زیرا طلا هیچ راهی را از بازار فراهم نمی کند. وی گفت:

بدون تغییر عمده ای، در ارزش نسبی آن در برابر طلا که نسبت XAU XAG در محدوده بسیار محدود حدود 72 اونس نقره تا یک اونس طلا معامله می شود.

طلا در تلاش است تا از ضربه وارد شده توسط فدرال رزرو که علی رغم چشم انداز بسیار نامشخص تمایلی به ارائه محرک های بیشتر ندارد، مقاومت کند. آیا فلز گرانبها از Uncle Sam کمک خواهند گرفت؟ جمهوری خواهان و دموکرات ها در حال رایزنی در مورد بسته ای به ارزش حدود 1.5 تریلیون دلار هستند، اما نمایندگان مجلس از چنین توافقی خیلی دور هستند. با پایان یافتن هفته معاملات، تحلیل فنی ممکن است دلیل XAUUSD را برای افزایش، ارائه دهند. شاخص همگرایی فنی نشان می دهد که طلا در حدود 1،943 دلار از پشتیبانی قوی برخوردار است که این همگرایی میانگین متحرک ساده 10 روزه، فیبوناچی 38.2٪ در یک ماه، بولینگر باند یک روزه و بیشتر است. بازارهای سهام جهانی یک شبه نزدیک و ثابت بودند. بازارهای مهم خارج از کشور امروز شاخص دلار آمریکا را کمی پایین می آورند. قیمت نفت خام نایمکس اندکی افزایش یافته و در حدود 41.00 دلار معامله می شود. مافیا های نفت خام هفته خوبی را سپری کرده اند، که همچنین مافیا ها را در سایر بازارهای کالای خام نیز تشویق کرده است.

درباره ی نوید حکیمی

مطلب پیشنهادی

استیبل کوین

استیبل کوین، با پشتیبانی فیات سفری به سمت ثبات، اعتماد

استیبل کوین با پشتیبانی فیات و دارایی های دیگر به طور فزاینده ای محبوبیت پیدا …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x