پنجشنبه , 30 دی 1400 - 11:34
تحلیل فاندامنتال

تحلیل فاندامنتال قیمت بیت کوین در سال 2021 (قسمت اول)

قیمت بیت کوین به عنوان یک ارز دیجیتال در دو ماه گذشته از 8600 دلار به بیشتر از 11500 دلار رسیده است. بیت کوین از ماه می تا الان نوسان نسبتا کمی را تجربه کرده است ولی می توان گفت که 5 مولفه در تحلیل فاندامنتال این رمز ارز نشان دهنده روند صعودی قیمت تا سال 2021 خواهد بود. بر اساس اطلاعاتی که توسط Skew در ده روز گذشته منتشر شده است، قیمت این ارز دیجیتال از تاریخ 25 ژوئن به پایین ترین قیمت خود در سال رسیده است و همین تحلیل فاندامنتال صحیح می تواند نشانی بر صحت این تحلیل برای پایان سال باشد.

تحلیل فاندامنتال

کاهش ارزش بیت کوین در تاریخ 24 ژوئن

به طور کلی می توان گفت که معامله گران رمز ارز چشم انداز میان مدت مثبتی نسبت به بیت کوین دارند. در کوتاه مدت نیز تحلیل فاندامنتال نشان می دهد که شاید به دلیل متغیر های خارجی پیش رو به دلیل همه گیری ویروس کرونا، بیت کوین قیمت نزولی داشته باشد. در دراز مدت نیز عوامل کلان اقتصادی تاثیرگذار در تحلیل فاندامنتال به ما نشان می دهند که بیت کوین بازیابی خواهد شد و رشد قیمت را تجربه خواهد کرد. از مهم ترین این عوامل می توان به افزایش فعالیت HODLing در میان سرمایه گذاران اشاره داشت.

اولین داده مناسب برای تحلیل فاندامنتال : تجمع سرمایه در بازار بیت کوین

Rafael Schultze-Kraft به عنوان مدیر فنی در Glassnode عنوان کرده است که داده های دریافتی از HODLing باعث شده است تا سرمایه گذاران، علاقه و اعتماد بیشتری در زمینه بیت کوین داشته باشند و طبق داده ها ممکن است که 61 درصد بیت کوین عرضه شده تا سال آینده بر اساس این تحلیل فاندامنتال در دسترس سرمایه گذاران قرار گیرد. وی همچنین با تاکید بر عدم علاقمندی به فروش بیت کوین در سطح قیمت فعالی گفت: از 61 درصد بیت کوین عرضه شده در بازار در یک سال گذشته، 44 درصد آن در تقریبا دو سال گذشته منتقل نشده است و همچنین بیشتر از 30 درصد بیت کوین موجود در سه سال گذشته جابجا نشده است.

تحلیل فاندامنتال

فعالیت عرضه بیت کوین

شولتز کرافت همچنین گفته است که معیار تغییر وضعیت HODLer برای سرمایه گذاران بیت کوین در تحلیل فاندامنتال نشان می دهد که در سال 2020 بیشتر سرمایه گذاران در این زمینه سرمایه خود را تکان نداده اند و از این روی می توان گفت که این شاخص برای بیت کوین برابر با منفی بوده است.

در صورتی که تغییر وضعیت HODLer برای بیت کوین این روند را ادامه دهد، معنای آن در عدم انتقال وجوه از سمت سرمایه گذاران به صرافی ها بوده، که همین امر در ماه مارس 2020 باعث کاهش 3600 دلاری بیت کوین شده بود.

مدیر ارشد سرمایه گذاری صندوق رمز ارز آلتانا اعلام کرده است که اگر در آینده نیز عاملی باعث کاهش اعتماد مردم به سرمایه گذاری در رمز ارز بیت کوین نباشد، نمی توانیم در آینده نیز امیدوار به کاهش سرمایه گذاری در بازار بیت کوین باشیم. وی همچنین اظهار کرده است که سطوح مشابه در نرخ های HODL برای یک دوره ادغام سه ماهه با کاهش 400 دلاری نسبت به دو سال پیش مشاهده می شود که حدس زده می شود این نرخ حدود 70 درصد از چرخه بیت کوین را در تحلیل فاندامنتال نشان می دهد.

از نظر بازه های زمانی، از وقتی که رمز ارز ها با افزایش فعالیت HODL همراه بوده است (2018) نرخ بیت کوین رو به افزایش بوده است و از ماه مارس تا جولای همان سال، این قیمت از 4000 دلار به 14000 دلار رسیده است.

تحلیل فاندامنتال

تاثیر HODL در قیمت بیت کوین برای تحلیل فاندامنتال

در کنار تمامی نظرات عنوان شده در این زمینه، موسس پلت فرم داده های بازار رمز ارز در این تحلیل فاندامنتال عنوان کرده است که این سطح از افزایش HODLing از ابتدای بازار گاو قبلی بیت کوین به وجود آمده است. در صورتی که در مورد بازار گاو اطلاعاتی ندارید، می توانید در ادامه اطلاعاتی را در این زمینه دریافت کرده و دید باز تری در مورد این اصطلاح در بازار سرمایه و تحلیل فاندامنتال داشته باشید.

تحلیل فاندامنتال

تحلیل فاندامنتال بازار بیت کوین برای سال 2021

اصطلاح بازار گاو در بازار سرمایه و تحلیل فاندامنتال چیست؟

زمانی که ما از اصطلاح بازار گاو سخن می گوییم، در واقع می خواهیم اشاره به روند صعودی بازار داشته باشیم. برای مثال اگر بیت کوین در تحلیل فاندامنتال رشد بالایی را متصور باشد، از این اصطلاح استفاده می کنیم و می گوییم بازار گاو باعث رشد n درصدی قیمت خواهد شد. در مقابل بازار گاو، بازار خرس وجود دارد که اشاره به روند کاهشی قیمت ها خواهد داشت و این مسئله در تحلیل فاندامنتال نشان دهنده مولفه های کاهشی قیمت در یک بازه زمانی خواهد بود. شما می توانید از این دو اصطلاح برای ورود به بازار و تحلیل فاندامنتال استفاده کنید. در بخش های آینده این مقاله اطلاعات بیشتری را در این خصوص با شما در میان خواهیم گذاشت.

درباره ی نوید حکیمی

مطلب پیشنهادی

استیبل کوین

استیبل کوین، با پشتیبانی فیات سفری به سمت ثبات، اعتماد

استیبل کوین با پشتیبانی فیات و دارایی های دیگر به طور فزاینده ای محبوبیت پیدا …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x