پنجشنبه , 29 اردیبهشت 1401 - 10:25
جایگزینی ارز دیجیتال به جای دلار آمریکا

تحلیل بلند مدت روز ارز دیجیتال نشان می دهد که احتمالا دلار در حال از دست دادن ارزش خود است

یادداشت هایی که 14 آگوست توسط دیک بورو تحلیل گر ارشد در یک شرکت سرمایه گذاری منتشر شده است اذعان دارد که سیستم مالی جهانی که به مدت زمان طولانی از دلار به عنوان ارز جهانی استفاده می کرده است، به دلیل چالش هایی که در این زمینه و چند ارزی به وجود آمده، ایجاد شده است که این امر باعث تمایل به استفاده از ارز دیجیتال شده است.

این گزارشات توسط یک بانک نیویورکی منتشر شده  و در دسترس ما قرار داده شده است. به طور کلی می توان گفت که ارز دیجیتال در سال های گذشته باعث کاهش اتکا به دلار شده است و همین امر در قیمت ارز ها نیز تاثیر داشته است. اما آیا ارز دیجیتال می تواند جایگزینی برای دلار آمریکا باشد؟ این سوالی است که در ادامه بیشتر در مورد آن با شما صحبت خواهیم کرد. به طور کلی بازار ارز دیجیتال یا رمز ارز در سال های اخیر با گسترش بسیار زیادی همراه بوده است و ما قصد داریم در این مقاله بیشتر به اتکای بازار جهانی به این بازار بپردازیم و اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم.

گزارش دیک بورو چه اطلاعاتی را در مورد ارز دیجیتال در اختیار ما قرار می دهد؟

دیک بورو می گوید که ارز های جدید مورد استقبال در بازار جهانی احتمالا کاغذ های بهادار، فلز و یا حتی داده های دیجیتالی باشند. این اتفاق شاید در ابتدا کمی ترسناک به نظر برسد ولی در نهایت رخ می دهد. تغییر در سیستم مالی جهان پس از آن مطرح شد که قیمت طلا و سایر فلزات گران بها افزایش پیدا کرد و دلار آمریکا از جهات بسیاری چالش های زیادی را پشت سر گذاشت. از جمله مهم ترین چالش های دلار می توان به تلاش چین و روسیه برای کاهش ارزش آن از طریق جایگزین کردن سایر ارز ها به جای دلار در تجارت های بین المللی عنوان کرد. همچنین افزایش سرعت رشد دلار آمریکا از دیگر دلایلی بود که باعث شد پول این کشور کمتر مورد توجه قرار گیرد.

بورو سابقه 50 ساله در زمینه تحلیل بازار بورس وال استریت دارد و خاطر نشان کرده است که استفاده از بیت کوین و سایر رمز ارز ها به جای ارز های پایه مانند دلار آمریکا در حال رخ دادن می باشد. همچنین وی می گوید که دوران گذار از دلار فرا رسیده است و تنها مردم هستند که باید این واقعیت را بپذیرند. وی همچنین گفته است که احتمالا طلا نیز بتواند جایگزینی برای سرمایه گذاری باشد و کسانی که می خواهند ریسک سرمایه گذاری در بازار پر چالش دلار آمریکا را نداشته باشند، می توانند از طلا استفاده کنند. اما این نشانه ها دلیل عاقلانه ای برای سرمایه گذاری در بازار ارز دیجیتال است؟ آیا زمان خداحافظی با دلار آمریکا فرا رسیده است؟ به این سوالات در ادامه پاسخ خواهیم داد.

استفاده از ارز دیجیتال

استفاده از ارز دیجیتال

ارز دیجیتال بدون مالکیت، جایگزین دلار

ایالات متحده آمریکا در طول چند سال گذشته سعی داشته است تا با استفاده از دلار، حاکمیت بر روی دنیا داشته باشد. اما ارز دیجیتال در این میان رشد بی سابقه ای داشته است و می توان گفت که رمز ارز و فلزات گرانبهایی مانند طلا می توانند جایگزین خوبی برای دلار آمریکا باشند. در واقع این سری از دارایی ها با تصمیم یک دولت ارزش خود را از دست نمی دهند، ریسک بسیار کمی دارند و با توجه به شناخته شدن در تمامی دنیا می توانند گزینه ای بسیار مناسب برای تجارت جهانی باشند. همه چیز آماده است تا بزرگترین اتفاق مالی جهانی در قرن 21 رخ دهد، جایگزین شدن ارز دیجیتال به جای دلار آمریکا! اتفاقی که شاید حتی شروع آن از وال استریت رخ دهد.

به کار گیری ارز دیجیتال در معاملات جهانی

به کار گیری ارز دیجیتال در معاملات جهانی

کلام آخر

اگر اخبار مالی جهانی را در چند سال گذشته پیگیری کرده باشید، دلار چالش های زیادی را پشت سر گذاشته است. از به رسمیت شناخته نشدن برای تجارت در روسیه و چین گرفته تا امکان جایگزین کردن آن با بیت کوین و سایر ارز های دیجیتال. پس می توانیم انتظار داشته باشیم که ارز دیجیتال بیت کوین به زودی خواهد توانست به عنوان یکی از جایگزین های دلار مورد استفاده قرار گیرد.

البته برخی از کشور ها بسترهای لازم به این منظور را فراهم کرده اند که از جمله مهم ترین آن ها می توان به تلاش استرالیا برای استفاده از بیت کوین به جای دلار استرالیا در بازار بورس این کشور اشاره داشت. به طور کلی می توانیم بگوییم که ارز دیجیتال به زودی می تواند به عنوان جایگزین ارز جهانی دلار مورد استفاده قرار گیرد و همچنین باید بدانید که این ارز دیجیتال شاید به زودی بتواند جایگزین پول معمولی برای معاملات روزمره به شمار رود. همه چیز به سیاست های بازار و تلاش سرمایه گذاران بزرگ بستگی دارد.

درباره ی نوید حکیمی

مطلب پیشنهادی

استیبل کوین

استیبل کوین، با پشتیبانی فیات سفری به سمت ثبات، اعتماد

استیبل کوین با پشتیبانی فیات و دارایی های دیگر به طور فزاینده ای محبوبیت پیدا …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x