پنجشنبه , 29 اردیبهشت 1401 - 15:02
تحلیل بازار کریپتوکارنسی

تحلیل بازار ارزهای دیجیتال این هفته (18 ژانویه)

100 آدرس ثروتمند برتر در طی 30 روز گذشته 334000 بیت کوین را به دارایی موجود خود اضافه کرده‎ اند. این یک نشانه واضح است که نهنگ ‎‎ها و سرمایه گذاران به اندازه نهادها اقدام به خرید این دارایی کرده‎ اند. یکی از علائم به شدت مثبت این است که سرمایه داران به حرکت اخیر نزولی شدید بیت کوین هیچ واکنشی نشان نداده‎ اند. این مورد نیز نشان دهنده این است که سرمایه گذاران بزرگ بیت کوین برنامه ریزی در بلند مدت دارند و به دنبال سودهای سریع نیستند.

از دیگر اتفاقات مهم اخیر این می‎باشد که بیشتر خریدهای کلان بیت کوین در یک سال اخیر توسط سرمایه گذارانی انجام شده است که از بیت کوین به شدت انتقاد می‎کردند. زمانی که هوارد مارکس، رئیس و بنیان گذار Oaktree Capitl در حال مرور مجدد دیدگاه شکاکانه خود در ارتباط با بیت کوین می‎باشد لیست خرید بیت کوین همچنان در حال بزرگ و بزرگتر شدن می‎باشد.

مارکس در آخرین یادداشت سرمایه گذاری خود گفته است که خوشبختانه پسرش مقدار قابل توجهی بیت کوین برای خانواده خریداری کرده است. چندین سرمایه گذار سازمانی نسبت به سیاست‎ های پولی انبساطی بانک ‎های مرکزی انتقاد کرده‎ اند اما تا کنون آنها در درجه اول از طلا به عنوان پرچین تورم استفاده می‎کردند. حالا در همین حال تمام آنهایی که حتی بخش کوچکی از طلای خود را به بیت کوین تبدیل کرده بودند مشغول برداشت سودهای کلانی هستند.

بیت کوین

تحلیل ارزش BTC

در حالیکه گاو ها سعی در دفاع از آن دارند اما خرس ها به شدت به دنبال شکستن مقاوت به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه هستند. اگر طی چند روز آینده جفت ارز به بالا نشینی خود بازنگردد شاید بازار تسلیم خریداران شود و معامله گران کوتاه مدت در سطوح بالاتر گیر کنند.

در صورت تشدید فروش جفت ارز BTC / USD ممکن است به زیر 38.2 % اصلاح فیبوناچی در 29.688 دلار برسد و به میانگین 24.983 دلار سقوط کند. این حرکت حاکی از تضعیف حرکت صعودی بازار خواهد بود.

از طرف دیگر اگر جفت ارز از سطح فعلی عقب نشینی کند گاوها سعی می‎کنند روند صعودی را از سر بگیرند. اگر گاوها قیمت را به بالاتر از 41.959.63 دلار برسانند می‎توانند شتاب بگیرند.

آنالیز قیمت ETH / USD

گاوها در حین افت قیمت زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه 982 دلار در 11 ژانویه به اتر ETH هجوم بردند، اما نتوانستند روند بهبودی را در 12 ژانویه حفظ کنند این نشان می‎دهد که تقاضا در سطوح بالاتر خشک می‎شود.

با این حال علامت مثبت این است که گاوها امروز دوباره افت قیمت به میانگین متحرک نمایی 20 روزه را خریداری کردند. اکنون خریدارن سعی می‎کنند قیمت را به بالای 1150 دلار برسانند و در صورت موفقیت این جفت ارز می‎تواند به 1300 دلار برسد. شکست این مقاومت ممکن است روند صعودی را از سر بگیرد.

بالعکس اگر جفت ارز کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسد این افت می‎تواند به 840.93 دلار و سپس به متحرک نمایی ساده 50 روزه 732 برسد. وقفه در زیر این پشتیبانی نشانگر بازگشت خرس ‎ها به این بازی است.

اتریوم

  آنالیز قیمت ریپل XRP

XRP در حال حاضر در یک روند نزولی محدود قرار دارد. ارزش بین 0.169 تا 0.384998 دلار در نوسان میباشد. میانگین متحرک نمایی میانگین 20 روزه 0.30 دلار و شاخص مقاومت نسبی RSI درست زیر نقطه میانی تعادل بین عرضه و تقاضا را نشان می‎دهد.

اگر گاوها بتوانند قیمت را به بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسانند جفت ارز XRP / USD ممکن است به 0.384998 دلار برسد. شکسته شدن و نزدیک شدن به بالاتر از این سطح الگوی معکوس سر و شانه ‎ها را تشکیل می‎دهد که نشان دهنده یک وارونگی احتمالی می‎باشد.

اگر قیمت از سطح فعلی یا مقاومت کاهش یابد این جفت ارز ممکن است برای چند روز دیگر در محدوده محدود خود باقی بماند. شکست در زیر 0.169 دلار می‎تواند روند نزولی را از سر بگیرد.

ریپل

  آنالیز قیمت LTC / USD

لایت کوین در 11 ژانویه از نمودار متحرک ساده 50 روزه 110 دلار عقب نشینی کرد اما گاوها نتوانستند قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی 20 روزه 142 دلار در ژانویه فشار دهند،  این نشان میدهد که فروش سطح بالاتری را در بازار در اختیار گرفته است.

سایه بلند شمعدان در روز 13 دسامبر خرید در سطوح پایین را نشان میدهد. گاوها یکبار دیگر در حال تقلا برای بالابردن قیمت از میانگین متحرک نمایی 20 روزه هستند. در صورت موفقیت آنها این جفت ارز ممکن است به 160 دلار و سپس 180 دلار دست یابد.

با این حال اگر خرس ‎ها با موفقیت از میانگین متحرک نمایی 20 روزه دفاع کند ممکن است این جفت ارزی به مدت چند روز بین میانگین متحرک معامله شود. میانگین متحرک ثابت و RSI نزدیک به نقطه میانی نیز تعادل بین عرضه و تقاضا را نشان میدهد.

لایت کوین

آنالیز قیمت ADA / USD

بازگشت شدید قیمت در کاردانو در معاملات میانگین متحرک نمایی 20 روزه 0.247 در روز 11 ژانویه نشان می‎دهد که همچنان که معامله گران در حال کاهش ارزش هستند با این حال احساس بازار همچنان صعودی می‎باشد. اما سایه بلند در نمودار شمعی 12 ژانویه نشان میدهد که خرس ها تصمیم ندارند بدون درگیری کنار بکشند.

همچنین شمع 13ام ژانویه نشان می‎دهد که در بازار با یک عدم تصمیم گیری در ارتباط با حرکت بعدی مواجه ایم. میانگین متحرک و ‎RSI در منطقه مثبت نشان می‎دهد مسیر کمترین مقاومت در برابر صعود را دارد.

در صورتی که گاوها بتوانند قیمت را به بالاتر از 0.3141252 دلار برسانند جفت ارز ADA / USD میتواند به 0.3542857 دلار دست بیابد. شکستن این قیمت و حرکت همچنان رو به بالای این ارز نیز ممکن است منجر به حرکت بیشتر و افزایش ارزش به 0.40 دلار شود.

اگر جفت ارز از سطح فعلی یا مقاومت سربار کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسد این نمای صعودی بی‎اعتبار خواهد شد. چنین حرکتی می‎تواند قیمت را به زیر SMA 50 روزه یعنی 0.186 دلار کاهش دهد.

کاردانو cardano

آنالیز قیمت BCH / USD

بیت کوین کش در 11 ژانویه از زیر میانگین نمایی متحرک 20 روزه 427 دلار مجددا حرکت بازگشتی خود را آغاز کرد. اما گاوها نتوانستند روند بهبودی را حفظ کنند و قیمت را در 12 ژانویه به بالای 515.35 دلار برگرداندند. این نشان می‎دهد فروش در حال شکل گیری در سطوح بالاتر میباشد.

امروز گاوها دوباره از میانگین متحرک نمایی 20 روزه دفاع کردند و اکنون سعی می‎کنند قیمت را به بالای 515.35 دلار ببرند. در صورت موفقیت آنها جفت ارز ممکن است شتاب خود را دوچندان کند و طی چند روز آینده بین این دو سطح محدود باقی بماند.

بیت کوین کش

آنالیز قیمت DOT / USD

پولکادات در 11 ژانویه مجددا موفق به رسیدن به باز پرداخت سطح 7.1642 دلار شد. بهبود سریع پایین ترین سطح روزانه قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی 20 روزه 8.39 دلار بازگرداند که این یک نشانه مثبت است.

جفت ارز DOT / USD در 12 ژانویه الگوی شمعی را تشکیل داد که نشان می‎دهد معامله گران با عدم تصمیم گیری در مورد حرکت در جهت بعدی روبرو شده‎ اند. این عدم قطعیت در 13 ژانویه به صورت صعودی برطرف شد. گاوها در حال حاضر در تلاش ‎اند که به نحو احسنت حرکت صعودی را از سر بگیرند و تا حدودی موفق به این کار شده‎ اند.

حرکت صعودی ممکن است در منطقه مقاومت 10 تا 10.68 دلار با مقاومت روبرو شود، اما اگر گاوها بتوانند قیمت را به بالاتر از آن ببرند. جفت ارز می‎تواند تا 12.50 دلار افزایش یابد. برعکس اگر قیمت از مقاومت سربار پایین بیاید، ممکن است جفت ارز برای چند روز در نزدیکی اوج ‎ها ادغام شوند.

پولکادات

آنالیز قیمت XLM / USD

دم طولانی روی شمعدان 11 ژانویه نشان می‎دهد که گاوها با شدت خرید این افت را به میانگین متحرک نمایی 20 روزه 0.23 دلار خریداری کردند. استلار تلاش کرد تا در 12 ژانویه در بهبود وضعیت خود تاثیر بگذارد. اما فیتیله طولانی در شمع 13 ژانویه رزرو سود را در سطوح بالاتر نشان می‎دهد.

گاوها در حال حاضر در تلاشند قیمت را به بالای 0.2864 دلار ببرند. اگر آنها قادر به انجام این کار باشند جفت ارز ممکن است تا 0.35 دلار افزایش یابد در صورتی که احتمال می‎رود به سد معبر برسد.

اگر قیمت از این مقاومت کاهش یابد چند روز محدوده عملیاتی بین 0.35 تا 0.25 دلار امکان پذیر است. برعکس اگر قیمت نتواند بالاتر از 0.2864 دلار حفظ شود این جفت ارز می‎تواند دوباره میانگین متحرک نمایی 20 روزه را مورد آزمایش قرار دهد. شکست زیر این حمایت می‎تواند مزیت را به سود خرس‎ ها متمایل کند.

آنالیز قیمت LINK / USD

Chainlink در 11 ژانویه به زیر SMA 50 روزه یعنی 13.21 دلار رسیده بود اما خرس‎ ها نتوانستند از این منطقه به عنوان نقطه ضعف استفاده کنند در نتیجه یک بازپرداخت قوی داشته است. در 13 ژانویه دوباره آلت کوین استلار از SMA 50 روزه عقب نشینی کرد و این امر نشان می‎داد که خریدی قوی در این حمایت وجود دارد.

گاوها در حال حاضر در تلاش هستند قیمت بالای 0.2864 دلار را حفظ کنند. اگر آنها قادر به انجام این کار باشند جفت ارز می‎تواند تا 0.35 دلار افزایش یابد در صورتی که احتمال این نیز می‎رود که صعود یک سد معبر داشته باشد.

اگر جفت ارز از این مقاومت نیز کاهش یابد چند روز محدوده عملیاتی بین 0.35 تا 0.25 دلار نیز امکان پذیر است. در صورتی که جفت ارز نتواند بالاتر از 0.2864 دلار حفظ شود این جفت ارز ممکن است میانگین متحرک نمایی 20 روزه را دوباره تجربه کند و شکست زیر این حمایت می‎تواند مزیت را به سود خرس ها به پایان برساند.

چین لینک

لینک در 11 ژانویه به زیر SMA 50 روزه 13.21 دلار رسیده بود. اما خرس ها نتوانستند از این نقطه ضعف استفاده کنند و در نتیجه یک بازپرداخت قوی داشته باشند. این آلتکوین در روز 13 ژانویه دوباره به سمت SMA 50 روزه عقب نشینی کرد و این امر نشان دهنده خرید قوی در این حمایت است.

اگر گاوها قیمت را به بالاتر از 15.50 دلار ببرند این جفت ارز می‎تواند به 17.7777 دلار افزایش یابد. میانگین متحرک ثابت و RSI درست بالای نقطه میانی تعادل بین عرضه و تقاضا را نشان می‎دهد. اگر قیمت از 15.50 دلار کاهش یابد جفت ارز ممکن است در محدوده چند روزه متوقف شود و در صورتی که قیمت زیر خط روند صعودی شکسته شود روند به نفع خرس‎ها تغییر خواهد کرد.

درباره ی نوید حکیمی

مطلب پیشنهادی

بیت کوین

آیا معامله گران انتظار دارند بیت کوین تا 24 هزار دلار سقوط کند؟

پذیرش بیت کوین السالوادور در جامعه رمزنگاری به خوبی پذیرفته شده است با این حال، …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x