پنجشنبه , 29 اردیبهشت 1401 - 14:24
ریپل

تجزیه و تحلیل افت قیمت ریپل ، در ۱۰ دسامبر

 ریپل در طول نوامبر تمام تلاش خود را برای رسیدن به 1.0 دلار با موفقیت چشم گیری پشت سر گذاشت. اما در هفته دوم دسامبر به طرز باورنکردنی ظرف کمتر از یک ساعت با افت بیت کوین 30 درصد نزول ارزش پیدا کرد.

از آنجا که ارزش این ارز رمز نگاری شده به 0.90 دلار رسیده است، قیمتی که از ماه مه در انتظار آن بوده، حالا در ظرف چند ثانیه شکست بدی را تجربه کرد و به سرعت پایین آمد. در این میان برگشتن ارزش ریپل بستگی به کاربران و تقاضای معاملات در تبادل‎ ها را دارد. Coinbase ریپل را به ارزش 0.90 دلار در بالاترین ارزش زمانی که افت شدیدی داشت ارائه داد کاری که سایر صرافی‎ ها از انجام آن خودداری کردند و همین عمل باعث شد دستاوردی تنها با ارزش 0.79 دلار را به ارمغان بیاورد.

ریپل

تحلیل ارزش ریپل

آخرین شمع در زیر نمودار متحرک ساده 20 روزه تشکیل شده است. این نشان می‎دهد نهنگ ‎ها به شدت در حال خریدهای کلان هستند. کمی بیشتر از 2 هفته می‎شود که ریپل در یک مثلث متقارن قرار گرفته است که در حال تحکیم می‎باشد.

خرس ‎ها پس از مدت ‎ها تلاش و شکست مکرر بالاخره در عبور از خط مقاومت 0.628 دلار قدرت را تحویل گرفتند، و موفق شدند ارزش را به زیر نمودار متحرک ساده 20 روزه برسانند. نمودار چهار ساعته نشان می‎دهد متحرک ساده 20 روزه در حال عمل به عنوان مقاومت کوتاه مدت می‎باشد.

بازیابی کوتاه مدت XRP در نمودار متوقف شده

پس از شکست در سطح مقاومت 0.621 دلار، قیمت به شدت سقوط کرد و به دیوار حمایت 0.527 دلار رسید. خرس ‎ها موفق شدند کنترل خود را به دست آورند و به عقب پرش کنند. اما پس از چندی در نمودار متحرک ساده 20 روزه متوقف شدند.

گویی حرکت بازار در حال تغییر می‎باشد. حرکتی که به سرعت در حال پوشاندن شکاف ‎های سقوط است و از روند نزولی به سمت صعود در تقلا می‎باشد. میتوان خوش بین بود که این حرکت اشاره به عبور خریداران در آینده ‎ای نزدیک از سه مقاومت نمودار متحرک ساده 20 روزه دارد.

با افزایش بازه زمانی بهتر میتوانیم اقدامات آینده ریپل را پیش بینی کنیم که در سر بازار چه می‎گذرد.

همانطور که اشاره شد، ریپل سعی دارد خود را در یک الگوی مثلث متقارن یا نوک پرچم تثبیت کند. در چهارچوب زمانی یک روزه شاهد حرکت کاهشی بازار می‎باشیم. و آخرین شمع در زیر نمودار متحرک ساده 20 روزه تشکیل شده است.

اگر قیمت از زیر مثلث شکسته شود طبق تحلیل فنی هدف قیمت در حدود 0.25 دلار خواهد بود. با اینحال نهنگ ‎ها در حال انجام عملیات خریدهای کلان هستند. طبق نمودار توزیع کنندگان، طی دو روز گذشته تعداد آدرس‎ هایی که حداقل 10 میلیون XRP دارند برابر با 5.75 میلیون دلار میباشد، 8 برابر افزایش یافته است. این رخداد در مدت زمان بیش از 48 ساعت 2.5 درصد افزایش داشته است.

افت ریپل

نمودار نشانه موج دار در ارزیابی ارزش ریپل

کاملا مشخص است که نهنگ‎ ها به شدت هوشمند هستند و در حالی که قیمت را هنوز تحت کنترل دارند در حال تقویت موقعیت خود می‎باشند.

سطح اصلی تماشا ارزش ریپل در بازه زمانی 4 ساعته بیانگر این می‎باشد که قیمت برای عبور از روند صعودی کوتاه مدت خود باید از سطح تشکیل شده در نمودار متحرک ساده 20 روزه یعنی 0.585 دلار عبور کند. با این حال در نمودار قیمت روزانه اگر ارزش ریپل زیر مثلث متقارن شکسته شود سطح کلیدی قیمت بعدی در نمودار متحرک ساده 50 روزه 0.392 دلار خواهد بود. زیرا تنها خیز حمایتی در روند نزولی را تشکیل می‎دهد.

با این حال اگر خریداران موفق به چرخش و بازگرداندن مثلث شوند مانع اصلی مقاومت در برابر ارزش 0.695 دلار خواهد بود که قبلا موفق به توقف در این نقطه شده ‎اند.

بررسی افت ارزش ریپل در روز 10 دسامبر

ریپل در روز 4 شنبه به 4.42 درصد افزایش تجمع رسید. و با تغییر قیمت و افت ارزش ریپل حدودا 8.17 درصدی نسبت به روز پیش با ارزش 0.58313 دلار روز خود را به پایان رسانید. با ادامه پیگیری یک بازار گسترده ریپل قبل از رسیدن به آغاز روز بعد با کاهش 0.5028 دلاری روبرو شد.

در این فروش ریپل از اولین سطح پشتیبانی عمده با ارزش 0.5357 دلار از عبور آن، از دومین سطح پشتیبانی عمده با نرخ 0.5125 دلار سقوط کرد. مهمتر اینکه ریپل نیز قبل از بازگشت به بالاترین سطح 0.60527 دلار در اواخر روز رسیده بود در نتیجه با بیش از 38.2 درصد سقوط مواجه شد.

با شکست 38 درصدی و افت ریپل اولین مقاومت عمده یعنی 0.5963 دلار را شکست داد. با این حال یک بازپرداخت دیر هنگام ارزش ریپل را به زیر 0.60 دلار کاهش داد تا روند صعودی روز را محدود کند. در زمان انتشار مقاله XRP با 0.68 درصد کاهش به 0.57914 دلار رسید.

با آغاز روز ریپل قبل از سقوط به سطوح پایین 0.57813 دلار به بالاترین ارزش خود یعنی 0.58727 دلار صعود پیدا کرده بود. ریپل در اوایل سطح اصلی، پشتیبانی و مقاومت را بدون هیچ سطح آزمایشی رها کرد.

در روز پیش رو ریپل برای بازپروراندن سطح اول مقاومت به ارزش 0.6247 دلار باید ابتدا از سقوط سطح محوری 0.5637 دلار جلوگیری کند. برای دست یافتن به سطح 0.62 دلار پشتیبانی از بازار گسترده‌‎تری مورد نیاز است.

با جلوگیری از افزایش نزول ارز رمزنگاری اولین سطح مقاومت عمده 23.6 درصد به ارزش 0.6274 دلار احتمالا صعود بعدی را در پی خواهد داشت.

در صورت تمدید و اصرار بر افزایش ریپل می‌تواند مقاومت را در سطح ۰.۶۵ دلار پیش از هر گونه عقب نشینی مورد آزمایش قرار دهد. مقاومت دوم ۰.۶۶۶۲ دلار خواهد بود. سقوط ارزش در نرخ ۰.۵۶۳۷ دلار، ۳۸.۲ درصد یعنی به ارزش ۰.۵۲۸۵ دلار و اولین سطح حمایت اصلی ۰.۵۲۲۲ دلار را به همراه خواهد داشت.

با ممانعت از فروش گسترده دیگر ارزهای رمزنگاری، ریپل باید از سطح ۰.۵۰ دلار جلوگیری کند. دومین سطح پشتیبانی بزرگ در نقطه نرخ ۰.۴۶۱۳ دلار می‌باشد.

نگاهی به شاخص‌های فنی

اولین سطح پشتیبانی عمده: ۰.۵۲۲۲ دلار

سطح محوری: ۰.۵۶۳۷

اولین سطح مقاومت عمده: ۰.۶۲۴۷

۲۳.۶ درصد سطح بازآفرینی ۰.۶۲۷۴ دلار

۳۸.۲ درصد سطح بازآفرینی ۰.۵۲۸۵ دلار

۶۲ درصد سطح بازآفرینی ۰.۳۶۸۷ دلار

منبع : https://bit.ly/3qJOVEZ

درباره ی آتوسا مشهدی

طراح و نویسنده

مطلب پیشنهادی

بیت کوین

آیا معامله گران انتظار دارند بیت کوین تا 24 هزار دلار سقوط کند؟

پذیرش بیت کوین السالوادور در جامعه رمزنگاری به خوبی پذیرفته شده است با این حال، …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x