پنجشنبه , 29 اردیبهشت 1401 - 17:36
دونالد ترامپ

تجدید نظر دونالد ترامپ برای عفو ادوارد اسنودن

اسنودن، همچنان علاقه مند به ارزهای دیجیتال

رییس جمهور آمریکا، دونالد ترامپ طی مصاحبه ی مطبوعاتی اعلام کرد که بازگشت ادوارد اسنودن (از تبعید 7 ساله ی خود از روسیه)، را مورد بررسی قرار خواهد داد اسنودن بارها (ازمحل تبعبد خود در روسیه) نظرات خود را در مورد بیت کوین بیان نموده و همچنین از نگرانی های خود در مورد بلاک چین به عنوان یک ویرانگر عمومی صحبت کرده است. سرورهای مورد استفاده ی اسنودن (در سال 2013) برای افشای هزاران مدرک به روزنامه نگاران، ظاهرا با بیت کوین پرداخت شده است. علاوه بر این اسنودن، گفته که در هنگام رکود ماه مارس که قیمت هر سکه به 3782 دلار کاهش پیدا کرده بود، احساس به خرید بیت کوین می کرده است.

وی همچنین اظهار داشته که جهت از میان بردن محدودیت هایی که از طرف دولت آمریکا برای دسترسی به سود حاصل از انتشار کتاب خود اعمال شده است، به رمزارزها روی خواهد آورد.

ادوارد اسنودن

عفو اسنودن

رییس جمهور آمریکا، دونالد ترامپ طی مصاحبه ی مطبوعاتی اعلام کرد که بازگشت ادوارد اسنودن (از تبعید 7 ساله ی خود از روسیه)، را مورد بررسی قرار خواهد داد. در واقع ادوارد اسنودن (Edward Snowden) قادر به بازگشت به ایالت متحده ی آمریکا خواهد بود اگر دونالت ترامپ او را (پس از افشاگری هایش ازخطاهای دولت) مورد عفو ریاست جمهوری قرار دهد. بنا به خبرگزاری رویترز در تاریخ 15 آگوست، دونالد ترامپ اظهار داشت:

” اسنودن، کسی که از هنگام ترک آمریکا (2013) تا کنون در پناهگاهی در روسیه زندگی می کند، امید به عفو ریاست جمهوری برای افشاگری ها ی خود بسته است”.

بعد از آنکه ترامپ در پست خود نوشت “بسیاری از مردم معتقدند که با اسنودن منصفانه برخورد نشده است” ، نظرات زیادی به سرعت در این مورد منتشر شد.

اسنودن (افشاگر کنونی و کارمند سابق سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا و پیمانکار سابق آژانس امنیت ملی) نیز در پاسخ به اظهارات ترامپ در توییتر اینچنین پاسخ داد:

آخرین باری که ما از بررسی های کاخ سفید جهت عفو (ریاست جمهوری) چیزی شنیدیم، سال 2016 بود. هنگامی که همان دادستان که یکبار مرا متهم به افشای سیستم غیر قانونی نظارت گسترده ی آژانس امنیت ملی کرد، تصدیق نمود که آن یک سرویس عمومی بوده است. طبق بند 2 قانون اساسی آمریکا، رییس جمهور وقت، قدرت عفو و یا به تعویق انداختن بخشش در برابر جرائم علیه ایالت متحده ی آمریکا را دارد. اسنودن هنوز با اتهامات فدرال در ارتباط با سرقت اموال دولت و نیز نقض قانون جاسوسی سال 1917 رو به رو است.

در صورت موافقت ترامپ با عفو، اسنودن بیست و ششمین نفری خواهد بود که مورد بخشش ترامپ از ژانویه ی 2017 تا کنون، قرار گرفته است.

درباره ی نوید حکیمی

مطلب پیشنهادی

بیت کوین

آیا معامله گران انتظار دارند بیت کوین تا 24 هزار دلار سقوط کند؟

پذیرش بیت کوین السالوادور در جامعه رمزنگاری به خوبی پذیرفته شده است با این حال، …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x