پنجشنبه , 29 اردیبهشت 1401 - 16:34
بیت کوین گلد

بیت کوین گلد Bitcoin Gold چیست ؟

بیت کوین گلد با علامت اختصاری BTG در سال 2018 راه اندازی شد. هدف آن جبران محدودیت ‎های بیت کوین بود که بستری را برای معرفی آن هموار کرد. در واقع بیت کوین گلد یکی از چنگال های سخت بیت کوین است. به این معنی که با چرخاندن برخی از بلاک های موجود در بلاکچین برای حاکمیت مستقلی ایجاد شده است.

از آن زمان به بعد همه پیوندهای مربوط به آن در بلاکچین بیت کوین متوقف شده است و تیم توسعه دهندگان خود در حال حاضر به بیش از 20 عضو افزایش داده ‎اند که همچنان در حال بیشتر شدن می‎باشد. بیت کوین گلد با ارائه زمان پردازش سریعتر از بیت کوین و بی ‎هویتی کامل خود به نیمی از وعده ‎هایش عمل کرده است.

تیم توسعه دهنده بیت کوین گلد را 6 بنیانگذار تشکیل می‎دهد که برای هدایت بلاکچین از فناوری منبع باز استفاده میکند. برای دسترسی به بیت کوین گلد نیاز دارید تا به اینترنت وصل شوید. تا بتوانید آن را دریافت یا ارسال بفرمایید.

بیت کوین گلد به عنوان یک ارز دیجیتال منوط به صدور بانک نیست یا توسط سیاست های پولی بانک مرکزی محدود نمی‎شود. کنترل بلاکچین به عهده اعضای جامعه و اعضای هیئت مدیره است.

بیت کوین گلد

دلیل اختراع بیت کوین گلد

Bitcoin Gold در زمانی معرفی شد که بیت کوین از قبل وجود داشت. با این حال هدف اصلی استفاده از بلاکچین موجود در حالی بود که بی‎هویتی کامل ارائه میشد، و زمان معامله با کاهش اندازه بلاک تسریع میشد. بیت کوین گلد مانند بیت کوین به عنوان یک ارز عمل می‎کند و بستری را برای بهبود ارزهای رمزپایه، تحقیق و معاملات ارائه می‎دهد. همچنین اهداف دیگری را دنبال می‎کند، مانند:

 • تسویه کالا و خدمات
 • سرمایه گذاری قابل دسترس در بازارهای دارایی دیجیتال
 • فعال سازی وکارهای پرداخت مستقل مانند ارزهای رمزپایه

نحوه کار Bitcoin Gold چگونه است ؟

اکوسیستم Bitcoin Gold توسط الگوریتم اثبات Equihash اثبات می‎شود. که خروجی بلاک را به حافظه موجود برای ذخیره سازی پیوند می‎دهد. به طور موثر از زمان شروع بیت کوین گلد دستگاه‎های ASIC در معرض آسیب قرار گرفتند زیرا برای همگام سازی با به روز رسانی ‎های الگوریتم در فواصل زمانی به اصلاحات سفارشی نیاز است. به زبانی ساده ممکن است ماشین قبل از منسوخ شدن ROI مورد انتظار خود را تحویل ندهد. بنابراین دیگر برای هدف مناسب نباشد. پیشبینی می‎شود که استدلال کنندگان سخت افزار Smallholder برنده بزرگ بازی Bitcoin باشند، به این معنی که بلاکچین و سیستم پاداش آن دموکراتیک و غیر متمرکز باقی خواهد ماند.

با توجه به اینکه بلاکچین بیت کوین در درجه اول منبع باز است، فضای بیشتری برای شفافیت و تمرکز زدایی در آن فراهم می‎شود و موفق شده آن را به یک پروژه اجتماعی موفق تبدیل کند. در مقایسه با سایر ارزهای رمزپایه از لحاظ ناشناس بودن به Monero شباهت دارد. این شباهت با اتریوم و بیت کوین بسیار متفاوت است. آن دو جزئیات معامله را از طریق کاوشگرن مربوطه منتشر می‎کنند. این یک نقطه عزیمت Bitcoin Gold است که آدرس کیف پول واقعی را نشان نمی‎دهد.

مزایای بیت کوین گلد

بیت کوین گلد به جز چند ویژگی متمایز بسیار شبیه به بیت کوین است.

 • معاوضه پذیری: به عنوان یک ارز دیجیتال قابل قبول، یکسان، قابل تعویض و قابل تبدیل است.
 • تمرکز زدایی: بیت کوین گلد از الگوریتم اجماع بهره می‎برد و همین امر آن را غیر متمرکز و مبتنی بر جامعه می‎کند.
 • معاملات سریع: در پی نتیجه طراحی پیشرفته سرعت معاملات بیش از پیش افزون شد. در حالی که تصور می‎شود بیت کوین در هر ثانیه حدود 5 معامله تولید می‎کند. تولید معاملات در Bitcoin Gold به 27 TPS می‎رسد.
 • ناشناس بودن: بیت کوین گلد مانند مونرو از ناشناس بودن کامل در معاملات استفاده می‎کند. تا بتواند از آدرس کیف پول فرستنده‎ ها در شبکه محافظت کند.

بیت کوین گلد

استفاده از بیت کوین گلد به صورت کاملا ناشناس

از مهمترین قابلیت های Bitcoin Gold ارائه معاملات ناشناس است. با این حال در صورتی که شما BTG را با استفاده از یک شبکه تنظیم شده خریداری کنید. این پلتفرم می‎تواند بگوید چه تعداد Bitcoin Gold را در اختیار دارید و چه زمانی آنها را خریداری کرده ‎اید. به همین ترتیب اگر بخواهید Bitcoin Gold را از هر بازار آزادی خریداری کنید تنها شخصی که آن را به شما منتقل کرده است می‎تواند راجع به آنچه به شما داده است بداند.

خارج از استثناها فوق BTG میتواند به صورت ناشناس استفاده شود و هیچ کس قادر به تشخیص فروش شما نیست. تنها شما دارایی را برای هر کسی ارسال کرده‎ اید. کاوشگر داخلی شناسه کیف پول طرفین معامله را نشان نمی‎دهد. این شناسه با استفاده از رمزگذاری و نمادهای نماینده پوشانیده شده است. هنگامی که یک طرف BTG را به دیگری منتقل می‎کند، در تحویل نهایی ادرس کیف پول فرستنده نمایش داده نمیشود. فرستنده نیز آدرس واقعی کیف پول گیرنده را در اختیار ندارد. در هر دو مورد از آدرس های رمزگذاری شده استفاده خواهد شد که شبکه به منظور اعتبار سنجی و تایید تولید می‎کند.

امنیت شبکه بیت کوین گلد

بیت کوین گلد BTG را می‎توان مانند دیگر ارزهای بازار رمزنگاری شده امن در نظر گرفت. این امر از روشهای استفاده شده در رمزگذاری هنگام پخش آدرس کیف پول و گزارش معاملات ناشی می‎شود. صدور به روزرسانی‎های شبکه و همچنین سرعت الگوریتم‎ها ایمنی این رمز ارز را افزایش می‎دهد.

گفته می‎شود امنیت شخصی از هر چیزی مهمتر و موثرتر می‎باشد زیرا هکرها به راحتی می‎توانند وارد رایانه شخصی فرد شوند. اگرچه این خطر تنها مختص بیت کوین گلد نیست اما لازم است تمام پیشگیری ‎های لازم را برای آن به جا آورید. برای مثال از وارد شدن به کیف پولتان توسط رایانه‎ های اشتراکی به شدت خودداری کنید و یک آنتی ویروس قدرتمند را بر روی سیستم خود نصب کنید. در صورتی که تجارت فعالی ندارید ارز خود را از کیف پول های عمومی خارج کنید. به یاد داشته باشید هک یا خرابی سیستم همیشه شما را به ضرر می‎کشاند.

استخراج بیت کوین گلد

همانطور که می‎دانید Bitcoin Gold از الگوریتم اثبات کار استفاده می‎کند که برای پیوند دادن خروجی به ظرفیت ذخیره سازی یا حافظه طراحی شده است. POW به منظور محافظت از شبکه به طور سنتی برخی از وظایف را به گردن ماینرها می‎اندازد. بنابراین ماینرها از قدرت پردازش خود برای تولید راه حلی برای مسائل ریاضی مورد نیاز استفاده می‎کنند.

به یک معنا به نظر می‎رسد BTG در هنگام کاهش بیش از حد معدن کاران در بلاک صنعتی که تهدیدی برای تمرکز زدایی از اکوسیستم بلاکچین است، پاسخ خود را می‎دهد.

استخراج بیت کوین گلد

کیف پول بیت کوین گلد

کیف پول BTG به عنوان محلی برای ذخیره سازی کامل توکن‎ های بیت کوین گلد طراحی شده است. که البته انواع مختلفی دارد:

 • Atomic BTG دسک تاپ
 • Exodus کیف پول موبایل
 • Free wallet کیف پول آزاد مبتنی بر وب
 • Guarda کیف پول موبایل و وب
 • Amon Tech کیف پول موبایل

برای امنیت بیشتر همیشه کیف پول سخت افزاری توصیه می‎شود که در اینجا Trezor  و Ledger nano S به عنوان گزینه‎ های پیش رو مطرح شدند.

سلب مسئولیت: عقیده بیان شده در اینجا توصیه به سرمایه گذاری نیست. فقط برای اهداف اطلاعاتی ارائه می شود. لزوماً نظر blog.tbito.com را منعکس نمی کند. هر سرمایه گذاری و کلیه معاملات شامل ریسک است، بنابراین همیشه باید قبل از تصمیم گیری، تحقیقات خود را انجام دهید. ما سرمایه گذاری را که توانایی پرداخت ضرر ندارید، توصیه نمی کنیم.

 

https://coinjournal.net/bitcoin-gold/

درباره ی آتوسا مشهدی

طراح و نویسنده

مطلب پیشنهادی

ALICE

از توکن (My Neighbor Alice) ALICE چه می‌دانید؟

همسایه من آلیس چیست؟ My Neighbor Alice یک بازی چند نفره و مبتنی بر بلاکچین …

guest
3 دیدگاه ها
قدیمی ترین
جدیدترین بیشترین امتیاز
Inline Feedbacks
View all comments
محمد متین رضایی

بیت کوین بهترین راه برای سرمایه گذاریه ولی بخاطر رشد شارپی که داشته احتمالا ریزش کن به همین دلیل فعلا در خرید بیت کوین عجله نکنید

3
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x