پنجشنبه , 29 اردیبهشت 1401 - 15:36
ارز دیجیتال بیت کوین

بیت کوین چرا در روند صعودی قیمت است و این امر تا کجا ادامه دارد؟

یکی از مهم ترین انواع ارز دیجیتال که امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته است را می توان بیت کوین دانست. با وجود ریسک بالای سرمایه گذاری در سال 2020 به دلایلی همچون همه گیری ویروس کرونا و همچنین تنش های اقتصادی میان آمریکا و چین و در کنار آن برگزیت (جدا شدن بریتانیا از اتحادیه اروپا) این ارز دیجیتال توانسته است به بالاترین میزان سود دهی در طول تاریخ خود برسد.

 این مسئله باعث شده است تا این ارز دیجیتال به عنوان یکی از جذاب ترین گزینه های سرمایه گذاری شناخته شود. اما آیا این قیمت برای بیت کوین مانند سال 2017 یک حباب است یا قیمت واقعی این کریپتو کارنسی می باشد؟ با ما همراه باشید تا بیشتر در این خصوص با شما صحبت کنیم.

بیت کوین

دلایل افزایش قیمت بیت کوین در سال 2020

یکی از مهم ترین دلایلی که برای افزایش قیمت بیت کوین در سال 2020 می تواند اتفاق افتاده باشد، سرمایه گذاری نهادی در این کریپتو کارنسی می باشد. بسیاری از موسسات مالی که در زمینه سرمایه گذاری در حال فعالیت می باشند، نسبت به خرید این ارز دیجیتال اقدام کرده اند و این مسئله باعث شده است که قیمت این ارز دیجیتال افزایش پیدا کند.

این در حالی است که این ارز دیجیتال یک بار دیگر هم در سال 2017 با سرمایه گذاری نهادی دانشگاه ها و موسسات کوچک، به قیمتی برابر با 2000 دلار رسید ولی بعد از یک سال قیمت آن دوباره به 3000 دلار رسید.

در سال 2017 در واقع اکوسیستم بازار ارز دیجیتال به صورت خرده فروشی بود و تحت سلطه خرده فروشان قرار گرفت و از این روی بسیاری وارد این بازار شدند. پس می توانیم انتظار داشته باشیم که بازار صعودی سال 2017 در واقع یک واکنش به رفتار احساسی بازار بود و بسیاری از سرمایه گذارانی که ترس از دست دادن سرمایه خود را داشتند، نسبت به خرید این ارز دیجیتال اقدام کردند. همه نشانه های سال 2017 مانند یک حباب بزرگ بود و در نهایت با انفجار این حباب، قیمت بیت کوین به چیزی کمتر از 3000 دلار رسید!

با بیت کوین آشنا شوید

آیا افزایش قیمت دوباره بیت کوین حباب است؟

این بار اما نام های بزرگی مانند شرکت های سرمایه گذار پاول تودور جونز نسبت به خرید این ارز دیجیتال اقدام کرده اند و همچنین شرکت ها و پلتفرم های انتقال وجه مانند PayPal امکان خرید این ارز دیجیتال را برای مشتریان خود به ارمغان آوردند.

از این روی می توان گفت که فروش بیت کوین به صورت مستقیم از حساب های مربوط به PayPal برای اولین بار انجام شد و این مسئله باعث شد تا افزایش قیمت، کمی واقعی تر به نظر برسد که این مسئله به دلیل دسترسی پذیری می باشد.

همچنین شرکت Square در ماه نوامبر سال گذشته این خبر را رسانه ای کرد که این شرکت نسبت به خرید بیت کوین اقدام کرده است و کاربران برنامه Cash می توانند نسبت به خرید ارز دیجیتال اقدام کنند. از این روی روش های دسترسی به بیت کوین افزایش پیدا کرد و همین مسائل باعث شد تا قیمت این ارز دیجیتال رو به افزایش باشد.

بیت کوین

یکی دیگر از مهم ترین اخباری که در خصوص بیت کوین می توان بیان کرد، امکان تبادل این ارز دیجیتال از طریق کارت اعتباری Visa می باشد. در واقع این شرکت اعلام کرده است که در ادامه راه خود قصد دارد پشتیبانی از این ارز دیجیتال را بر اساس همکاری با شرکت Coinbase داشته باشد.

این مسئله باعث می شود تا بسیاری از افراد نسبت به خرید و نگهداری از این ارز دیجیتال اقدام کنند. بیت کوین که روزی برای خرید مواد مخدر از سایت جاده ابریشم مورد استفاده قرار می گرفت، امروزه عملکرد گسترده تری دارد و می توانیم مبادلات جهانی مالی را با استفاده از این شیوه قابل اعتماد انجام دهیم. معرفی خدمات آتی و گسترش این ارز دیجیتال همچنین باعث شده است تا بسیاری روی به استفاده از آن بیاورند.

در واقع می توان گفت که دسترسی پذیری در جامعه باعث شده است تا این ارز دیجیتال رشد بیشتری را تجربه کند و در نهایت این مسائل باعث می شود تا بتوانیم انتظار افزایش قیمت را در این بازار داشته باشیم.

بر خلاف سال 2017، بیت کوین در واقع در حال توسعه است و دلیل این افزایش قیمت را می توان همین توسعه مالی دانست. پس می توانیم روزهای روشنی را برای سرمایه گذاری در این بازار برای سال 2021 انتظار داشته باشیم در واقع این ارز دیجیتال می تواند یکی از بهترین انتخاب های سرمایه گذاری باشد.

 

لینک : https://theconversation.com/bitcoin-why-the-price-has-exploded-and-where-it-goes-from-here-152765

درباره ی نوید حکیمی

مطلب پیشنهادی

استیبل کوین

استیبل کوین، با پشتیبانی فیات سفری به سمت ثبات، اعتماد

استیبل کوین با پشتیبانی فیات و دارایی های دیگر به طور فزاینده ای محبوبیت پیدا …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x