پنجشنبه , 30 دی 1400 - 2:27
بیت کوین

بیت کوین و بیشتر آلتکوین های بزرگ در سطوح بالاتر مقاومت می کنند

بیت کوین و بیشتر آلت‌کوین های بزرگ در سطوح بالاتر مقاومت می کنند اما به نظر می رسد تمایلات نزولی دو ماه گذشته در حال کاهش است.

بهبود بیت کوین (BTC) تقریباً با مقاومت 32500 دلاری روبرو است، که نشان می دهد بالاتر از آن ممکن است آسان نباشد. با این حال، یک علامت مثبت این است که تقاضا برای ارزهای رمزپایه همچنان قوی است و همچنان سطح پایین تری برای جذب خریداران ادامه دارد. نظرسنجی از 150 مشتری دفتری خانوادگی گلدمن ساکس نشان می دهد که 15٪ قبلاً در دارایی های رمزنگاری شده سرمایه گذاری کرده اند.

دفاتر خانواده بیش از 6 تریلیون دلار دارایی را مدیریت می کنند، به این معنی که حتی درصد کمی از ورودی این بخش در نهایت می تواند قیمت رمزنگاری را افزایش دهد.

این فقط افراد ثروتمند نیستند که در ارزهای رمزنگاری شده سرمایه گذاری می کنند. بررسی اخیر گالوپ نشان می دهد که مالکیت بیت کوین در میان سرمایه گذاران آمریکایی، با 10 هزار دلار یا بیشتر سرمایه گذاری در سهام، اوراق قرضه یا صندوق های سرمایه گذاری مشترک، از 2٪ در سال 2018 به 6٪ از ژوئن 2021 افزایش یافته است.

JPMorgan Chase ممکن است به زودی به مشتریان ثروتمند خرده فروشی خود اجازه دهد در ارزهای رمزپایه سرمایه گذاری کنند. مشاوران بانک ممکن است مجاز به رمزگشایی به مشتریان خود نباشند اما آنها می توانند معاملات درخواستی را انجام دهند. همه اینها نشان می دهد که علاقه سرمایه گذاران به بخش رمزنگاری، به خصوص بیت کوین همچنان افزایش می یابد. آیا این می تواند منجر به بهبودی مداوم شود؟ 

بیت کوین
بیت کوین

BTC/USDT

بیت کوین شاهد یک نبرد سخت بین گاوها و خرس ها در نزدیکی میانگین متحرک نمایی 20 روزه (32569 دلار) است. شاخص مقاومت نسبی (RSI) دقیقاً به زیر نقطه میانی رسیده است، که نشان دهنده ضعف حرکت حرکت نزولی است.

اگر خریداران قیمت خود را بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه فشار آورند و حفظ کنند، جفت ارز BTC / USDT می تواند تا میانگین متحرک ساده 50 روزه (34352 دلار) افزایش یابد. این سطح ممکن است فروش خرس ها را به خود جلب کند اما اگر گاوها بتوانند مقاومت را پشت سر بگذارند و قیمت را بالاتر از آن قرار دهند، افزایش قیمت تسویه حساب می تواند تا 36،670 دلار افزایش یابد.

بر خلاف این فرض، اگر قیمت بیت کوین از میانگین متحرک نمایی 20 روزه یا SMA 50 روزه کاهش یابد، خرس ها دوباره سعی می کنند جفت ارز را به 28 هزار دلار برسانند. در صورت موفقیت، این جفت ارز، می تواند فروش وحشت داشته باشد و مسیر سقوط احتمالی بیت کوین را به 20 هزار دلار باز کند.

ETH/USDT

Ether (ETH) در 22 ژوئن از حمایت بحرانی 1778.74 دلار بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (2014 دلار) افزایش یافت. این نشان می دهد که خرس ها ممکن است قدرت خود را از دست بدهند. میانگین متحرک نمایی 20 روزه مسطح شده و RSI تا نقطه میانی افزایش یافته است و این نشان می دهد که گاوها در تلاش هستند تا دوباره برگردند.

اکنون خریداران سعی می کنند SMA 50 روزه (2،184 دلار) را از جایی که تجمع قبلی در 7 ژوئن کاهش یافته بود به چالش بکشند. اگر یک بار دیگر قیمت از این مقاومت کاهش یابد، خرس ها سعی می کنند قیمت را به 1،728.74 دلار کاهش دهند.

وقفه در زیر این حمایت می تواند مرحله بعدی روند نزولی را آغاز کند. برعکس، اگر گاوها قیمت را بالاتر از SMA 50 روزه قرار دهند، جفت ارز ETH / USDT می تواند به خط روند نزولی صعود کند. شکست و نزدیک شدن به بالاتر از این مقاومت، تغییر احتمالی روند را نشان می دهد. این جفت ارز ممکن است در استراحتی بالاتر از 3000 دلار شتاب بگیرد.

BNB/USDT

خرس ها در تلاش هستنند تا رالی امداد در Binance Coin (BNB) در نزدیکی خط روند نزولی را متوقف کنند. این آلتکوین در 22 ژوئن الگوی شمعی داخلی را ایجاد کرد، که نشان دهنده عدم تصمیم گیری در بین گاوها و خرس ها است.

اگر گاوها قیمت را بالاتر از خط روند نزولی و SMA 50 روزه (319 دلار) قرار دهند، پیشنهاد می کند تغییر احتمالی در تمایل کوتاه مدت باشد. جفت ارز BNB / USDT می تواند تا 380 دلار و بعداً به 433 دلار برسد.

از طرف دیگر، اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد، خرس ها سعی می کنند قیمت را به 251.41 دلار کاهش دهند. شکست در زیر این حمایت نشان می دهد که خرس ها تقاضا را جذب کرده و جفت ارز می تواند تا سطح حمایت 211.70 دلار سقوط کند.

ADA/USDT

بازگشت Cardano (ADA) با قیمت 1 دلار در تلاش است تا بالاتر از 1.19 دلار افزایش یابد و پایدار بماند. این نشان می دهد که خرس ها تسلیم نشده اند و در تلاش هستند تا بهبود را در این سطح متوقف کنند.

اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد، جفت ADA / USDT می تواند تا سطح حمایت اصلی در 1 دلار سقوط کند. گزاف گویی از این سطح ممکن است جفت ارز را برای چند روز بین 1 تا 1.19 دلار محدود کند.

کاردانو cardano

شکست و نزدیک به بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (1.23 دلار) مسیر صعود احتمالی به خط روند نزولی را روشن می کند. در صورت غرق شدن خرس ها و حفظ قیمت زیر 1 دلار، این جفت ارز منفی خواهد شد و روند نزولی جدیدی را شروع می کند. حمایت بعدی برای مشاهده روند نزولی 0.80 دلار و سپس 0.68 دلار است.

XRP/USDT

بازگشت XRP به میزان حمایت مهم 0.50 دلار به میانگین متحرک نمایی 20 روزه (0.61 دلار) رسیده است. این ممکن است یک مانع دشوار برای عبور گاوها باشد زیرا آلتکوین از 18 ماه می بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه بسته نشده است.

اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی 20 روزه کاهش یابد، جفت XRP / USDT می تواند تا سطح حمایت 0.50 دلار سقوط کند. این سطح مهمی برای دفاع از گاوها است زیرا در صورت ترک خوردن، ممکن است افت به 0.45 و 0.40 دلار برسد.

برخلاف این فرض، اگر گاوها قیمت را به بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسانند، این جفت ارز می تواند به SMA 50 روزه (0.70 دلار) و سپس به 0.75 دلار برسد. شکسته شدن و نزدیک شدن به بالاتر از این سطح شروع حرکت به سمت خط روند نزولی کانال نزولی را نشان می دهد.

DOGE/USDT

Dogecoin (DOGE) در 22 ژوئن یک الگوی شمعی در روز ایجاد کرد، که نشان دهنده بلاتکلیفی بین گاوها و خرس ها است. فروشندگان با شدت 0.21 دلار از مقاومت بالایی دفاع می کنند.

اگر ادغام شدید در نزدیکی مقاومت 0.21 دلار ادامه یابد، این نشان می دهد که گاوها موقعیت های خود را نمی بندند زیرا پیش بینی می کنند یک حرکت بالاتر باشد. شکست و نزدیک شدن به بالاتر از 0.21 دلار می تواند درهای حرکت به سمت SMA 50 روزه (0.25 دلار) را باز کند. متناوباً، اگر گاوها نتوانند مانع را با 0.21 دلار را باز کند. جفت ارز DOGE / USDT دوباره می تواند به 0.15 دلار سقوط کند. در صورت حمایت، این جفت ارز ممکن است خود را بین 0.15 تا 0.21 دلار برای چند روز دیگر افزایش دهد. شکست و بسته شدن به زیر 0.15 دلار نشان دهنده از سرگیری روند نزولی است. حمایت بعدی در نزولی 0.10 دلار است.

DOT/USDT

گاوها Polkadot (DOT) را در 22 ژوئن به بالاتر از سطح شکست 13 دلار رساندند اما در میانگین متحرک نمایی 20 روزه (13.78 دلار) با مقاومت سختی روبرو هستند. اگر قیمت از این مقاومت پایین بیاید، نشان می دهد که احساسات منفی باقی مانده است.

پولکادات

سپس خرس ها یک بار دیگر تلاش می کنند جفت DOT / USDT را در زیر حمایت روانی 10 دلار فرو ببرند. در صورت موفقیت، این جفت ارز می تواند روند نزولی خود را از سر بگیرد و به حمایت بعدی با قیمت 7.80 دلار سقوط کند.

برخلاف این فرض، اگر گاوها قیمت را بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه بگذارند، این نشان می دهد که خرس ها قدرت خود را از دست می دهند. این می تواند منجر به حرکت به سمت مقاومت سربار با قیمت 16.93 دلار شود. شکسته شدن و نزدیک شدن به بالاتر از این سطح می تواند یک افزایش مستمر امداد رسانی را به $ 20 و سپس به $ 26.50 آغاز کند.

UNI/USDT

بازگشت Uniswap (UNI) به میانگین متحرک نمایی 20 روزه (17.85 دلار) افزایش یافته است که در آن خرس ها ممکن است مقاومت سختی داشته باشند. اگر قیمت از این سطح کاهش یابد، نشان می دهد که احساسات منفی باقی می‌ماند.

سپس خرس ها یک بار دیگر تلاش می کنند تا قیمت را تا سطح حمایت قوی 13 دلار فرو ببرند. شکسته شدن و بستن در زیر این پشتیبانی، الگوی مثلث نزولی را تکمیل می کند و مرحله بعدی روند نزولی را شروع می کند.

برعکس، اگر گاوها قیمت را از میانگین متحرک نمایی 20 روزه بالاتر ببرند، جفت UNI / USDT می تواند به خط روند نزولی برسد. شکست و نزدیک شدن به بالاتر از این مقاومت، روند نزولی را باطل می کند. این می تواند یک حرکت صعودی را به 25 دلار و سپس 30 دلار آغاز کند.

BCH/USDT

بازگشت در Bitcoin Cash (BCH) به میانگین متحرک نمایی 20 روزه (461 دلار) رسیده است که در چند روز گذشته به عنوان یک مقاومت سخت عمل کرده است. خرس ها دوباره تلاش می کنند تا در این مقاومت را متوقف کنند.

اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی 20 روزه کاهش یابد، جفت ارز BCH / USDT می تواند دوباره تا سطح حمایت مهم 370 دلار سقوط کند. شکسته شدن و نزدیک شدن به زیر این حمایت نشان دهنده از سرگیری روند نزولی است.

از طرف دیگر، اگر گاوها قیمت را به بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسانند، این جفت ارز می تواند به مقاومت سرسخت با 538.11 دلار برسد. اگر قیمت از این سطح کاهش یابد، این جفت ارز می تواند بین چند روز آینده از 370 دلار تا 538.11 دلار ثابت بماند.

LTC/USDT

Litecoin (LTC) در 22 ژوئن بالاتر از سطح 118 دلار افزایش یافت و این امر پیشنهاد خرید تهاجمی در سطوح پایین تر است. اکنون گاوها سعی می کنند روند صعودی را افزایش دهند و قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی 20 روزه (126 دلار) برسانند.

اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، این نشان می دهد که روند نزولی ممکن است شتاب خود را از دست بدهد. سپس جفت ارز LTC / USDT ممکن است به SMA 50 روزه (142 دلار) برسد، جایی که خرس ها دوباره می توانند مقاومت سختی داشته باشند. وقفه ای بالاتر از این مقاومت ممکن است نشان دهنده آغاز یک رالی امدادی قوی تر باشد.

بر خلاف این فرض، اگر یک بار دیگر قیمت از میانگین متحرک نمایی 20 روزه کاهش یابد، نشان دهنده منفی بودن احساسات است. سپس خرس ها یک تلاش دیگر برای گسترش حرکت رو به پایین انجام می دهند. وقفه ای زیر 100 دلار می تواند درهای سقوط تا 70 دلار را باز کند.

منبع: https://bit.ly/36ZH79f

سلب مسئولیت: نظرات بیان شده در اینجا صرفاً نظر تحلیلگر سایت کوین‌تلگراف است و لزوماً منعکس کننده نظرات blog.tbito نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و تجاری شامل ریسک است. هنگام تصمیم گیری باید تحقیقات خود را انجام دهید.

درباره ی آتوسا مشهدی

طراح و نویسنده

مطلب پیشنهادی

بیت کوین

بیت کوین برای اولین بار در 4 هفته اخیر به زیر 30 هزار دلار رسید

یک تحلیلگر  وال استریت گفت:  “کف زیادی” را مشاهده می کند و تکان دهنده های …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x