سه شنبه , 6 مهر 1400 - 18:00
بیت کوین

بیت کوین محبوب ترین ارز دیجیتال است! ویژگی این ارز محبوب چیست؟

آنچه که باید در مورد بیت کوین بدانید این است که به عنوان یکی از بهترین و پر فروش ترین ارز دیجیتال شناخته شده است. این ارز دیجیتال در واقع دنیای تکنولوژی را دگرگون کرده است. در این بخش با ما و بررسی ساختار بیت کوین همراه باشید.

امروزه ارز های دیجیتال جای خود را در دنیای ما باز کرده اند. این نوع ارزها در واقع به شما اجازه می دهند که توانایی یک سرمایه گذاری پرسود را در عین امنیت داشته باشید. در اینجا میخواهیم شمار با محبوب ترین ارز دیجیتال آشنا کنیم.

بیت کوین

بیت کوین در واقع برای اولین بار در سال 2007 به بازار ارائه شد که ساخت و ارائه آن توسط فرد یا افرادی است که با نام مستعار ساتوشی ناکاموتو وارد این عرصه شدند. این ارز دیجیتال در واقع مفهوم کلی و نقشه های نرم افزاری مختلفی را شامل می شدند که در نهایت منجر به یک سرمایه گذاری ایمن شده است. فرآیند ماینینگ یا استخراج بیت کوین در سال 2009 آغاز شد و با گذشت زمان کاربران آن در سراسر دنیا افزایش یافته است. شاید بتوان اینطور گفت که بیت کوین محبوب ترین ارز دیجیتال رمزگذاری شده در سراسر دنیا نامیده شده است که بالاترین نرخ سرمایه گذاری را نیز داراست. با از بین رفتن بازار های سیاه در این زمینه می توان گفت که بیت کوین در واقع در بخش های مختلف مالی و اقتصادی مورد استفاده قرار می گیرد.

همه چیزهایی که امروزه می بینید در حال دیجیتالی شدن است. یکی از اولین ارزهای دیجیتالی که به بازار ارائه شده است بیت کوین است. این ارز به عنوانی یکی از ارزهای دولتی دیجیتال به صورت غیر متمرکز و متمرکز موجود است. با این حال، اینطور گفته می شود که به احتمال قوی ارزهای دیجیتال در واقع توسط دولت های مختلف برای تسهیل تراکنشات ساخته شده اند. شاید تصور کنید که کار کردن با این ارز آسان است اما در واقع کلاس بیت کوین شامل آموزش هایی می شود که شما تصور آن ها را هم نخواهید کرد.

چرا در بازار بیتکوین نوسان وجود دارد؟

می توان اینطور گفت که این ارز دارای نوسانات بسیاری است. هر زمانی که این ارز دیجیتال رشد می کند توجهات نسبت به آن بیشتر می شود. در واقع هنوز هم برای BTC قانون مشخصی در ایران وجود ندارد اما امیدواریم که با تغییر نگرش مسئولین در این نوع ارز دیجیتال کلاس بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال علاوه بر اینکه به صورت آنلاین برگزار می شوند بتوان صرافی های مختلفی را نیز برای تبادل این نوع از ارزهای دیجیتال ایجاد کرد.

بیت کوین

آموزش بیت کوین

این ارز در واقع یکی از انواع پول های مجازی است که به صورت الکترونیکی ساخته و نگهداری می شود. در واقع میتوان اینطور گفت که بیت کوین توسط هیچ شخص خاصی کنترل نمی شود و همچنین اینکه مانند اسکناس هم پرینت گرفته نمی شود و کاغذی نیست. بیت کوین در واقع با استفاده از نرم افزارهای خاصی که عملیات های ریاضی را انجام می دهند استخراج می شوند.

میتوان گفت که این ارز در واقع اولین نمونه از ارزهای دیجیتال است که به آن کریپتوکارنسی گفته می شود. در این بخش می خواهیم به مطالبی بپردازیم که در کلاس BTC به صورت کامل به بررسی آن ها خواهیم پرداخت.

ویژگی های مختلف BTC

کلاسBTC در واقع چندین ویژگی مختلف دارد که در واقع این نوع پول را از انواع مختلفی که دولت آن ها را مورد پشتیبانی قرار می دهد نیز جدا می کند. در کلاس آموزش با این ارز و همچنین با دلایلی آشنا خواهید شد که چرا این ارز و ارزهای مجازی به عنوان یک منبع خوب برای سرمایه گذاری مورد استفاده هستند.

  1. این ارز در واقع یک ارز غیرمتمرکز است که مرکزیت خاصی ندارد.
  2. شبکه این ارز در واقع هیچ نهاد خاصی کنترل نمی شود.
  3. دستگاه هایی که این ارز را استخراج می کنند و همچنین تراکنش های مختلف را مورد پردازش قرار می دهند از شبکه های مختلفی تشکیل شده اند که این کامپیوترها و سرور ها با هم کار می کنند.
  4. شروع کار با این ارز بسیار آسان است. ممکن است که شما در دنیای واقعی مجبور شوید تا با کاغذ بازی های مختلف با بانک ها کار کنید اما باید کارهای دیگری را نیز انجام دهید.
  5. این ارز یک شبکه نامحسوس است. برخی از افراد می توانند که چندین حساب مختلف را داشته باشند که این حساب ها در واقع اطلاعات شخصی خاصی را ندارند.
  6. بیت کوین یک شبکه کاملا شفاف است. اینطور گفته می شود که تک تک تراکنش هایی که توسط این ارز انجام می شوند در واقع در  یک دفترکل مرکزی ثبت می شوند که به آن ها بلاک چین گفته می شود. اگر شما هم یک حساب عمومی بیت کوین داشته باشید در واقع می توانید چندین بیت کوین را در آن نگهداری کنید بدون اینکه صاحب آن قابل تشخیص باشد.

درباره ی آتوسا مشهدی

طراح و نویسنده

مطلب پیشنهادی

فارکس

تجارت فارکس چیست؟ (قسمت اول)

فارکس از نظر حجم معاملات و نقدینگی بزرگترین بازار جهان است. کارگزاران، مشاغل، دولت ها …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x