چهارشنبه , 5 آبان 1400 - 3:08
بیت کوین

بیت کوین در دوازدهمین سالگرد خود، رکورد زد

در کنار افزایش علاقمندی سرمایه گذاران برای ورود به بازار بیت کوین، این ارز دیجیتال توانسته است در سالگرد تاسیس خود یک رکورد قیمتی از خود به جای بگذارد. در واقع بسیاری از شرکت های سرمایه گذاری ادعا می کنند که ارز دیجیتال بیت کوین در راهی است که به عنوان یک روش پرداخت اصلی و معتبر شناخته می شود. ارزش بیت کوین در سال 2020 چهار برابر شد و برای اولین بار با عبور از قیمت 30 هزار دلار، در کمتر از سه هفته پس از اولین معاملاتی که بالاتر از 20 هزار دلار بود، سال 2021 را آغاز کرد.

در روز یکشنبه 3 ژانویه 2021 برابر با 14 دی ماه 1399 این ارز دیجیتال به بالاترین قیمت خود یعنی به بیشتر از 34800 دلار رسید.

بیت کوین

رکورد افزایش قیمت بیت کوین در سال 2020 شکسته شد

افزایش قیمت سریع این ارز دیجیتال را می توان به دلیل تجمع های مالی دانست و افزایش میزان سرمایه گذاری های شرکتی و بنیادی باعث شد تا این ارز دیجیتال رشد قیمت خوبی را تجربه کند. در طول سال 2017 این ارز دیجیتال از 1000 دلار به بیشتر از 19000 دلار رسید ولی در پایان سال 2018 این قیمت به کمتر از 4000 دلار کاهش پیدا کرد.

در آخرین تجمع مالی بیت کوین که توسط بسیاری از موسسات مالی انجام شده است، این ارز دیجیتال با رشد صعودی قیمت همراه بوده است. در واقع می توان گفت که این موسسات مالی BTC را به عنوان یک کلاس دارایی حساب می کنند و طرفداران این ارز دیجیتال اعتقاد دارند که این ارز دیجیتال قرار است به عنوان جایگزین طلا معرفی شده و یک ذخیره ارزشمند باشد.

پائولو آردوینو به عنوان مدیر ارشد مبادلات کریپتو کارنسی شرکت Bitfinex در این خصوص می گوید که افزایش قیمت همچنان محتمل است و  در ادامه اظهارات خود اعلام می کند که آینده روشنی برای این ارز دیجیتال می توان متصور بود.

سرمایه گذاری روی بیت کوین

با توجه به این مسئله که ارزش دلار آمریکا از بهار سال 2018 کاهش پیدا نکرده است، طرفداران ارز دیجیتال بیان می کنند که بیت کوین و سایر انواع ارز دیجیتال می تواند از آن ها در برابر تورمی که بانک مرکزی با چاپ پول ایجاد می کند محافظت خواهد کرد. این مسئله با توجه به این که بیماری کرونا باعث شد تا برای برنامه های محرکی که برخی از دولت ها راه اندازی کردند، کمی تورم در برخی از کشور ها ایجاد شود.

برخی هم اعتقاد دارند که در واقع پول کشورها و ارز دلار است که باعث می شود تا بیت کوین بتواند ارزش داشته باشد. آن ها اعتقاد دارند که اگر دولت ها بدهی نداشته باشند و همچنین بانک مرکزی بتواند نرخ بهره خود را به صفر برساند، می توانیم انتظار داشته باشیم که کمبود پول نقد جبران شده و در نهایت اوراق قرضه جایگزین ارزهای دیجیتال باشد. البته باید بدانید که این اعتقاد نسبت به طلا نیز بیان می شود ولی پشتوانه چندان محکمی ندارد چرا که دولت ها به طور کلی به دلیل هزینه های سنگین خود، در بیشتر موارد بدهکار هستند.

دیگر دلایلی که بیت کوین در سال 2020 رشد داشت چیست؟

از دیگر دلایلی که باعث شد تا بیت کوین در پاییز سال گذشته افزایش قیمت را تجربه کند، اعلام برخی از بانک ها به مشتریان خود برای پرداخت و خرید از طریق این ارز دیجیتال بود. یک امکان دیگر نیز بیان شد و آن هم امکان استفاده از بیت کوین برای استفاده در PayPal بود که این مسائل در کنار هم باعث شد تا افزایش قیمت این ارز دیجیتال روی دهد.

بیشتر از 18 میلیون بیت کوین در دنیا وجود دارد که به واسطه ماینرها ایجاد شده است و امکان استفاده از این ارز دیجیتال در پرداخت های روزمره باعث می شود تا تعداد ماینرهای این ارز دیجیتال افزایش پیدا کند چرا که هرچقدر فاصله بیت کوین با پول نقد کمتر شود و ما بتوانیم در زندگی روزمره خود از این ارز دیجیتال بیشتر استفاده کنیم، می توانیم انتظار داشته باشیم که ارزش این ارز دیجیتال بیشتر و بیشتر شود.

بیت کوین

آخرین رکوردی که از بیت کوین به جای مانده است، دقیقا 12 سال بعد از روزی است که ساتوشی ناکاموتو (نام مستعار) این ارز دیجیتال را تولید کرد و اولین بار در بلاکچین این ارز دیجیتال به بیت کوین دست پیدا کرد. این مسئله دقیقا در تاریخ 3 ژانویه سال 2009 انجام شد.

در ماه های اخیر شرکت های بیشتری علاقمند به ورود در بازار بیت کوین شده اند. در واقع شرکت مدیریت سرمایه گذاری Ruffer انگلستان اعلام کرده است که 550 میلیون پوند بیت کوین در اختیار دارد که می تواند از این شرکت سرمایه گذاری در مقابل آن چه که سیستم پولی شکننده و بازار مالی مخدوش بیان شده است، محافظت کند. البته شرکت های سرمایه گذاری بسیاری در ماه های گذشته وارد این بازار شده اند و در واقع بیت کوین به یکی از بهترین گزینه های پیش روی شما برای سرمایه گذاری تبدیل شده است.

درباره ی آتوسا مشهدی

طراح و نویسنده

مطلب پیشنهادی

بیت کوین

آیا معامله گران انتظار دارند بیت کوین تا 24 هزار دلار سقوط کند؟

پذیرش بیت کوین السالوادور در جامعه رمزنگاری به خوبی پذیرفته شده است با این حال، …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x