پنجشنبه , 5 خرداد 1401 - 14:35
بیت کوین

بیت کوین جایگزین ریسک پذیر مس است نه طلا دیجیتال!

جف کوری، رئیس جهانی تحقیقات کالاها در گلدمن ساکس، بیت کوین را به عنوان دارایی ریسک پذیر توصیف کرد که به مس به عنوان پرچین در برابر تورم شبیه است. مقایسه بین بیت کوین و طلا را به عنوان یک پرچین تورمی رد کرده و BTC را بیشتر شبیه به دارایی خطرناک مانند مس توصیف کرده است.

جف کوری خاطرنشان کرد که مس و بیت کوین هر دو به دلیل نوساناتی که به عنوان “دارایی های خطرناک” برای پوشش دادن کار می کنند در حالی که طلا را به عنوان یک پرچین با ثبات تر توصیف می کنند: اظهار نظرهای کوری پس از رکود رمزنگاری اخیر است، که طبق گفته CoinGecko طی چند هفته شاهد کاهش 36.8 درصدی قیمت بیت کوین بوده و از حدود 57 هزار دلار در 12 ماه می به حدود 36 هزار دلار امروز کاهش یافته است.

Ethereum نیز با یک ضربه مشابه 39.58٪ افت کرده است و از حدود 4300 دلار در 12 می به حدود 2598 دلار رسیده است. مس در سال 2021 نوسان زیادی داشته است. در 3 ژانویه قیمت آن 3.56 دلار بود و تا 24 فوریه به 4.30 افزایش یافت. و از مارس بین 3.50 تا 4.00 دلار در نوسان بود تا اینکه در 10 می به 4.80 دلار رسید. اکنون با قیمت 4.65 دلار می باشد.

بیت کوین

کوری خاطرنشان کرد که تورم خوبی وجود دارد و تورم بدی وجود دارد که دارایی های مختلف در برابر آن محافظت می کنند، و توضیح داد که تورم خوب زمانی است که تقاضا آن را بکشد و وی گفت بیت کوین، مس در برابر این نوع تورم پرچین هستند. با این حال: طلا تورم بد را تأمین می کند، جایی که عرضه در حال کاهش است، که بیشتر بر روی کمبود تراشه ها، کالاها و سایر انواع مواد اولیه ورودی متمرکز است. و شما می خواهید از طلا به عنوان آن پرچین استفاده کنید.

رئیس گلدمن ساکس پیش از این در یادداشت آوریل استدلال کرده بود که بیت کوین هنوز نمی تواند به عنوان طلای دیجیتال تلقی شود، زیرا در برابر از دست دادن تقاضای ذخیره ارزش خود به ارز رمزنگاری شده دیگری با طراحی بهتر آسیب پذیر است، افزود: ما فکر می کنیم که اوایل بیت کوین برای تقاضای پناهگاه با طلا رقابت می کند و این دو می توانند در کنار هم باشند.

بر اساس معاملات TradingView، از اول آوریل طلا روندی صعودی دارد و از 1686 دلار به 1900 دلار افزایش می یابد.

در یادداشتی از روز دوشنبه، كوری اظهار داشت كه معتقد است كالاهایی كه در دنیای واقعی كاربرد دارند بهترین راه حل در برابر تورم هستند زیرا در نهایت به تقاضا و نه نرخ رشد متكی هستند: کالاها دارایی های مستقیمی هستند که به نرخ رشد رو به جلو بستگی ندارند بلکه به سطح تقاضا نسبت به سطح عرضه امروز بستگی دارند.

در نتیجه، آنها تورم کوتاه مدت پیش بینی نشده را ایجاد می کنند، هنگامی که سطح تقاضای کل بیش از میزان عرضه در مراحل آخر چرخه تجارت باشد.

درباره ی نوید حکیمی

مطلب پیشنهادی

بیت کوین

آیا معامله گران انتظار دارند بیت کوین تا 24 هزار دلار سقوط کند؟

پذیرش بیت کوین السالوادور در جامعه رمزنگاری به خوبی پذیرفته شده است با این حال، …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x