پنجشنبه , 5 خرداد 1401 - 7:36
بیت کوین

بیت کوین به چه دلیل میتواند شاهد رشد قیمت به بالای 100 هزار دلار باشد؟

با شروع ویروس کرونا و افزایش افراد بیکار در سال جنجالی 2020 در حوزه ارز دیجیتال و سهام ها شاهد رشد های فوق العاده ای بودیم. بیت کوین یکی از این ارز های دیجیتال بود که از 5300 دلار در یک جهش چند ماهه به 42000 دلار رسید. برای اکثر سرمایه گذاران ارز دیجیتال این سوال پیش می آید که آیا بیت کوین به سقف قیمتی خود رسیده و رشد نمیکند؟ و اینکه شایعات در مورد صد هزار دلاری بیتکوین امکان پذیر است یا خیر؟ در ادامه ما همه ی راه ها ممکن را که شاید بیت کوین بتواند به صد هزار دلار را برسد را برسی میکنیم.

هونگ فلنگ رئیس شرکت اوکی کوین که یک صرافی متمرکز است و دفتر اصلی آن در شهر سانفرانسیسکو است. هونگ در شرکت گلدمن ساکس در طول 8 سال سرمایه گذار کرده و آخرین سمت او در این شرکت نایب رئیس بانکداری بود. فانگ تحصیل خود را در دانشگاهی در شهر پکن چین ادامه داد و کارشناسی ارشد خود را در زمینه کسب و کار در شیکاگو دریافت کرد.

اگر دیدگاهی طولانی مدت داشته باشیم و کمی منطقی فکر کنیم میتوان قیمت بیتکوین را در دهه بعدی بر قله 500 هزار دلاری ببینیم و اگر کمی امیدوار و خوشبینانه فکر کنیم احتمال اینکه بیت کوین در 12 ماه آینده به بالای 100 هزار دلار برسد بسیار زیاد است. درواقع منظور هونگ فانگ این بوده که روند صعودی بیت کوین هنوز شروع نشده و روند صعودی قدرتمند ترین در آینده مشاهده میکنیم.

بیت کوین

ذخیره بیت کوین در این زمان هنوز ارزش دارد؟ آیا خرید بیت کوین دیر شده؟

برای اینکه بتوانید هر دارایی را محاسبه کنید و بفهمید ارزش خرید دارد یا خیر اول به کارآمدی او در جامعه فکر کنید. اگر این دارایی در جامعه بسیار استفاده میشد میتوانید از آن برای سرمایه گذاری استفاده کنید. به طور مثال برای بیتکوین باید از خودتان بپرسید: بیت کوین در چه زمینه هایی کارایی دارد؟ با طرح این سوال و پیدا کردن جواب میتوانید ارزش واقعی این ارز دیجیتال را درک کنید. شاید برای شما هم این سوال پیش بیاید که بیت کوین به چه دلیل میتواند شاهد رشد قیمت به بالای 100 هزار دلار باشد. در این مورد باید بگوییم که:

بیت کوین اولین ارز دیجیتال در جهان است، کمیاب است و فقط 21 میلیون عرضه ثابت داشته و به دلیل دیجیتالی بودنش در طول هفته قابل دسترس و در حال معامله است. بیت کوین یک ارز قابل تقسیم است و یک بیتکوین را میتوان به صد میلیون ساتوشی تقسیم کنید. بیت کوین با این ویژگی ها قطعا یکی از آینده داران حوزه دیجیتال است.

سالی پر سود

سال 2020 یکی از سال های متنوع در حوزه ارز های دیجیتال بوده که بسیاری از این ارزها با رشد بسیار خوبی به کار خود ادامه دادند. به دلیل بیماری کرونا بیشتر کسب و کار ها در جهان رونق خود را از دست دادند و افراد زیادی سعی در این داشتند که درآمد روزانه خود را به نحوی ادامه دهند ولی پیدا کردن یک راه برای سرمایه گذاری بسیار سخت و دشوار بود.

بسیاری در آمریکا ریسک سود صفر تا منفی بانک ها را قبول کردند و بعضی نیز به بازار سهام روی آوردند و سهامی که در اوج قیمتی خود بوده را خریداری کردند. در مقابل این رویداد ها بیتکوین نشان داده که ارزش سرمایه گذاری زیادی دارد و با شبیه بودن به هم نوعش یعنی طلا باز هم نسبت به ریسکش سود قابل قبول تری را ارائه میدهد. در ادامه ما دو سناریو ممکن در راه بیت کوین را برسی میکنیم.

سرمایه گذاری در بیت کوین

سرمایه گذاری افراد ثروتمند جهان، تنها دو یا سه درصد

طبق گزاشی که شرکت فناوری کچجمنای در سال 2020 درمورد سرمایه ثروتمندترین افراد جهان منتشر کرد معلوم شد که سرمایه آن ها به 74 تریلیون دلار میرسد. اگر این افراد 2 تا 3 درصد ( معادل 1.48 تریلیون تا 2.22 تریلیون دلار) خود را به بازار ارز دیجیتال و بیتکوین تزریق کنند میتوان محدوده قیمتی بیت کوین را بر 70 تا 105 هزار دلار پیش بینی کرد.

رسیدن به قیمت طلا؟

یکی از بحث هایی که در سال های اخیر درمورد بیتکوین مطرح شده بود لقب او بود که به طلای دیجیتال ملقب شده بود و بسیاری از افراد نظریه بر این داشتند که بیتکوین میتواند به قیمت طلا برسد. آیا احتمال دارد بیت کوین در 12 ماه آینده به قیمت طلا برسید؟ این نظریه غیر قابل ممکن است و احتمال اینکه اتفاق بیوفتد کم است ولی انتظار میرود قیمت بیت کوین در 12 ماه آینده به 20 تا 25 درصد طلا برسد که این قیمت میتوان نقطه قابل قبول 80 تا 110 هزاری دلاری بیتکوین را نشان دهد.

طلا یا بیت کوین

خطر های احتمالی

سرمایه گذاری در یک بازار بسیار ریسک پذیر است و قبل از سرمایه گذاری باید برای احتیاط جوانبی که میتوان در روند بازار تاثیر بگذارد را پیش بینی کنید. در ادامه میخوانید که چه خطر هایی میتوان مانع صعود بیتکوین باشد.

خطر پروتکل

همانطور که گفته بودیم بیتکوین کمیاب، قابل دسترس و قابل تقسیم، بادوام، قابل تایید و مقاوم بر سانسور است ولی با از دست دادن یکی از این زیر مجموعه ها (اختلال در یکی از این ویژگی ها) میتواند باعث نابودی بیتکوین شود و احتمال دارد بیشتر سرمایه خود و یا تمامی آنها را از دست بدهید.

این خطرات در سال های اول عرضه بیت کوین بسیار زیاد بود اما پس از دو هاردفورک مهم و سه اتفاق موفق هاوینگ این خطرات بسیار کم شده و به دلیل پیشرفت کلیدی در شبکه بیت کوین دلگرمی برای سرمایه گذاران ایجاد شد که این اتفاق دیگر رخ نمیدهد و امکان رخ داد آن بسیار بسیار پایین است.

خطر سیاسی

با توجه بر اینکه بیتکوین پول آینده را از آن خود کرده ممکن است بعضی از دولت های مستقل به دلیل ترس از تهدید ارز های فیات بیت کوین را ممنوع کنند. این مورد هم در زمانی که بیت کوین به پذیرش عمومی قابل قبولی برسد ادامه دارد و بعد از آن به پایان میرسد. به طور مثال هند در سال 2018 بیت کوین را ممنوع کرد و در سال 2020 این طرح برداشته شد و ارز دیجیتالی بیت کوین باز هم در هند معامله شد.

بیت کوین مشابه هیچکدام از ارز دارایی های موجود که با آن روبرو شدیم نیست و یک شبکه ثروتمند و بین المللی است که هرچی بیشتر افراد به ویژگی های آن پی ببرند رشد بیشتری را شامل میشود. در دنیای بلاتکلیف بیتکوین به سرمایه گذاران اعتماد به نفس میدهد و میتوان روی سود این ارز دیجیتال در آینده حساب کرد.

سلب مسئولیت: عقیده بیان شده در اینجا توصیه به سرمایه گذاری نیست. فقط برای اهداف اطلاعاتی ارائه می شود. لزوماً نظر blog.tbito.com را منعکس نمی کند. هر سرمایه گذاری و کلیه معاملات شامل ریسک است، بنابراین همیشه باید قبل از تصمیم گیری، تحقیقات خود را انجام دهید. ما سرمایه گذاری را که توانایی پرداخت ضرر ندارید، توصیه نمی کنیم.

درباره ی نوید حکیمی

مطلب پیشنهادی

استیبل کوین

استیبل کوین، با پشتیبانی فیات سفری به سمت ثبات، اعتماد

استیبل کوین با پشتیبانی فیات و دارایی های دیگر به طور فزاینده ای محبوبیت پیدا …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x