پنجشنبه , 29 اردیبهشت 1401 - 15:02
بیل هریس

بیت کوین بزرگترین کلاهبرداری تاریخ است؟ منظور بیل هریس چیست؟

در تمام کشورها افراد معروف و شرکت های فناوری از ارزهای دیجیتال مخصوصا بیت کوین حمایت می‌کنند و  آینده درخشانی را برای این ارز دیجیتال پیش بینی کرده اند. دقیقا در زمانی که سرمایه گذاران بزرگ به دنبال این بودند که طرفداران زیادی را با کار های مختلف جذب  رمز ارز بیت کوین کنند بیل هریس، ساز مخالف خود را به صدا دراورد و بیتکوین را مسخره ترین و بزرگترین کلاهبرداری تاریخ توصیف کرد.

بیل هریس بر خلاف همه ی سرمایه گذاران که ارز های دیجیتال، مخصوصا بیت کوین را پول آینده می‌بینند بیتکوین را به چشم یک کلاهبرداری توصیف می کند و در این مورد می‌گویید: سخت است که بگویید بیتکوین یک ارز دیجیتالی دروغین و الکی است زیرا انتقاد های زیاد و شدیدی به شما می‌شود و این حرف به صورت جدی تکذیب می‌شود ولی در آینده مردم نیز به هر آنچه که من پی برده ام پی می‌برند و میفهمند بیت کوین بزرگترین کلاهبرداری تاریخ است که جهان تاکنون مثل آن را ندیده. بیتکوین به صورت زیرکانه نه تنها دانشمندان و سرمایه گذاران را فریب داده بلکه بیشتر دولت ها نیز گول این ارز پر سود و براق را خورده اند.

بیل هریس کیست؟

بیل هریس یکی از افرادی است که در راه اندازی موسسه پی پال شرکت داشته است و از مدیر عامل های سابق این شرکت بوده است.

بیت کوین پول خیالی که فکر همه را درگیر کرده!

بیل هریس در ادامه حرف های خود گفته که بیت کوین یک رمز خیالی است چه باور کنید و چه این موضوع را انکار کنید. همه ی طرفداران بیتکوین تنها به این دلیل این ارز را آینده دار می‌دانند که افراد دیگری هستند که آن را باور دارند و آن را خریداری می‌کنند و مقصر این باورها بازرگان های بزرگ هستند که فریب بیت کوین را خورده اند. جامعه طرفداران بیتکوین جوری است که اگر فردی به شکل و ساختار بیتکوین شک کند ترجیح می‌دهد ساکت بماند و با زدن ساز مخالف به تباهی کشیده نشود.

بیت کوین

برق، منابع طبیعی یک خانواده برا دو سال یا یک بیت کوین!

بیل هریس در ادامه صحبت هایش گفته که برای استخراج یک پول خیالی که یک کلاهبرداری بیش نیست برق زیادی مصرف می‌شود که هر خانواده متوسط آمریکایی می‌تواند برقی که استخراج یک بیتکوین نیاز دارد را تا دو سال مصرف کند. اگر استخراج بیتکوین جهانی شود و هر روز بیشتر شود برق که منابع اصلی یک کشور است از مسیر های مفید و بهتر منحرف شده و برق به یک عنصر کمیاب تبدیل می‌شود.

به همراه بیل هریس، دکتر نوریل روبینی که اصالتی ایرانی دارد بارها به بیتکوین و ارز های دیجیتال حمله کرده و آنها را کلاهبرداری بزرگ معرفی کرد. دکتر روبینی یکی از بزرگ ترین اقتصاد دانان بزرگ جهان است که بحران مالی سال 2008 را پیش بینی و درمورد مشکلات این بحران هشدار داده بود.

دکتر نوریل روبینی کیست؟

نوریل روبینی یکی از اقتصاد دانان بزرگ جهان است که توانسته بود بحران مالی را پیش بینی کند. پدر او یک یهودی و ساکن شهر مشهد بود. نوریل در استانبول ترکیه به دنیا آمد و در سن دو سالگی به ایران بازگشت ولی بعد از مدت کوتاهی ابتدا به اسرائیل و سپس به ترتیب به ایتالیا و آمریکا مهاجرت کرد . نوریل روبینی مدرک کارشناسی خود را در زمینه اقتصاد از دانشگاه بوکونی ایتالیا دریاف کرد و فارغ لتحصیل دانشگاه هاوارد است. در دسامبر 2013 بود که روبینی توانست شایستگی خود را در زمینه اقتصاد نشان دهد و جایزه مجمع جهان اندیشمندارن را مال خود کند.

بیت کوین واقعا چیست؟

هیچ کسی جواب این سوال را نمی‌داند، افراد زیادی که طرفدار بیتکوین هستند با گفتار های زیاد و دروغین سعی کرده اند بیتکوین را واقعی و به صورتی به جامعه معرفی کنند که به سختی به دست می‌یاید. بسیاری از افرادی که در حوزه بیت کوین فعالیت دارند و یا دوستانی دارند که در این بازار فعایلت می‌کنند شاید به این موضوع فکر کنند که اگر بیتکوین کلاهبرداری است پس چرا دوست من بر سر یک معامله 100 میلیون سود کرده است؟

همانطور که گفته بودیم طرفداران بیت کوین هر روزه بیشتر می‌شوند و فردی که بیت کوین را از دوست شما خریده قطعا یکی از این طرفدار ها است که با چشمانی بسته به آغوش بزگترین کلاهبرداری نسل بشر پیوسته اند و هر لحظه ممکن است تمامی سرمایه آنها از بین برود. در ادامه نیز مصاحبه بیل هریس را مشاهده میکنید.

درباره ی نوید حکیمی

مطلب پیشنهادی

بیت کوین

آیا معامله گران انتظار دارند بیت کوین تا 24 هزار دلار سقوط کند؟

پذیرش بیت کوین السالوادور در جامعه رمزنگاری به خوبی پذیرفته شده است با این حال، …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x