شنبه , 31 اردیبهشت 1401 - 14:27
بیت کوین

بیت کوین برای اولین بار در 4 هفته اخیر به زیر 30 هزار دلار رسید

یک تحلیلگر  وال استریت گفت:  “کف زیادی” را مشاهده می کند و تکان دهنده های فعلی باعث فروش و وحشت گسترده هر دارایی با عملکرد بالا می شوند، که این شامل بیت کوین نیز می شود.

بیتکوین به زیر 30 هزار دلار کاهش یافت، و زیر محدوده معاملات چهار هفته گذشته قرار گرفت. بزرگترین ارز رمزنگاری شده برای کاهش عمیق قیمت آماده می‌شود. بیت کوین در معاملات ارز رمزنگاری شده در زمان نوشتن این مقاله حدود 29998 دلار بود و در هفته گذشته حدود 5٪ کاهش داشت.

بیت کوین از اواسط ماه می، در محدوده وسیع قیمت 30 تا 40 هزار دلار قفل شده است و در 22 ژوئن برای مدت کوتاهی زیر مرز 30 هزار دلار قرار گرفت. ارز رمزنگاری شده روزانه پس از آنکه بانک چین به موسسات مالی بزرگ این کشور دستور داد، فعالیت خود را در این کشور متوقف کنند قیمت بیتکوین بعد از چند هفته به 29700 دلار رسید.

پاتریک هوسر، رئیس تجارت Crypto Finance AG، روز دوشنبه در یک مصاحبه تلگرامی گفت: من انتظار دارم یک کاهشی شدید در 22 هزار دلار داشته باشم. بیت کوین (BTC ، -6.6٪) در بالای این لیست قرار دارد. در اواندا مویا گفت که بیت کوین می تواند در برابر سقوط سریع به سطح 20 هزار دلار آسیب پذیر باشد که باید بسیاری از خریداران نهادی را که با حوصله در حاشیه منتظر هستند جذب کند.

مویا گفت: اگر فروش سهام در بورس تشدید شود، بیتکوین و اتریوم به راحتی روند نزولی خود را گسترش می دهند. کیتی استاکتون، بنیانگذار و شریک مدیریت Fairlead Strategies، گفت که مرحله ادغام بیت کوین در حال حاضر “خنثی” است.

اما از نظر او، شکست احتمال بیشتری دارد. چارلز موریس، بنیانگذار مدیریت دارایی ByteTree ، در ماه آوریل، شبکه بیتکوین بسیار پر جنب و جوش بود، پشتیبانی از قیمت های بالای 50 هزار دلار دشوار نبود.

با این حال، در هفته های اخیر، موریس گفت، سطح فعالیت شبکه سقوط کرده است. وی گفت: اکنون احتمال قیمت بیت کوین 15 هزار دلار بیشتر از 50 هزار دلار است. اواسط آوریل بیت کوین کمی به زیر 65 هزار دلار رسید. 

علی رغم سقوط بیت کوین به زیر 30 هزار دلار برای اولین بار در یک ماه، معیارهای متداول نشان می دهد که نهنگ ها به طور مداوم در حال تجمع BTC هستند. طبق گزارش Glassnode در 19 ژوئن “The Week On-Chain” ، ذخایر بیتکوین مبادلات متمرکز با وجود حرکت نزولی اخیراً ادامه دارد و به طور متوسط ماهانه 36 هزار بیت کوین (به ارزش تقریبی یک میلیارد دلار) از مبادلات خارج می شود.

Glassnode باعث کاهش ذخایر بیتکوین در صرافی ها می شود و این نشان دهنده این است که سرمایه گذاران بزرگ BTC را به جای ذخیره کردن سکه های خود در بورس آماده می کنند، به ذخیره سازی امن منتقل می کنند.

منبع: https://bit.ly/3rnPDIs

درباره ی نوید حکیمی

مطلب پیشنهادی

بیت کوین

آیا معامله گران انتظار دارند بیت کوین تا 24 هزار دلار سقوط کند؟

پذیرش بیت کوین السالوادور در جامعه رمزنگاری به خوبی پذیرفته شده است با این حال، …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x