پنجشنبه , 5 خرداد 1401 - 15:44
اثبات سهام

بوترین می‌گوید اثبات سهام یک راه حل برای مشکلات زیست محیطی اتریوم است

دیروز در یک کنفرانس، بنیانگذار اتریوم  ویتالیک بوترین استدلال کرد که انتقال آینده اتریوم به یک سازوکار اجماع اثبات سهام یک راه حل برای کاهش مصرف بی رویه انرژی در این شبکه است.

در مصاحبه ای در کنفرانس مجازی StartmeupHK که در هنگ کنگ برگزار شد، بوترین گفت که اگرچه انتقال آینده اتریوم به یک سازوکار اجماع اثبات سهام در مراحل ابتدایی است و کمتر  نسبت به مدل اثبات کار فعلی اتریوم مورد آزمایش قرار گرفته است، در نهایت می تواند مصرف انرژی زنجیره را بیش از ۱۰هزار برابر کاهش داد.

این اظهارات در حالی صورت می گیرد که یک دوره انتقاد تند از فناوری بلاکچین برای تأثیر اکولوژیکی آن از جمله از طرف برخی از طرفداران قبلی این حوزه مثل بنیانگذار تسلا، ایلان ماسک، مطرح شد. با این هدف که نمی تواند استفاده از سوخت های فسیلی را از طریق استخراج بیت کوین حمایت کرد. در موضوعات دیگر، ایلان ماسک همچنین خواستار Dogecoin برای افزایش کارایی خود در چندین معیار اصلی است.

بوترین به طور مستقیم در یک پست وبلاگ در وب سایت خود به این نظرات در مورد مقیاس پذیری پاسخ داد و مشکلات مربوط به تلاش برای مقیاس گذاری را با ساده سازی پارامترهای اطراف بلوک بندی مشخص کرد.

در اوایل ماه، Buterin همچنین استدلال کرد که استفاده مداوم Bitcoin از اثبات کار به این معنی است که این زنجیره، در حال حاضر بزرگترین  شبکه است، کاربران به طور روزافزونی به گزینه های کم مصرف و سازگار با محیط زیست نیاز دارند پدیده ای که به گفته وی “ممکن” است که اتریوم بتواند سرانجام بیت کوین، بزرگترین دارایی دیجیتال را مغلوب کند.

در نهایت، به نظر می رسد بوترین با منتقدان در مورد نیاز به بلاکچین ها برای اتخاذ مدل‌های جدیدتر و کارآمد که آثار مخرب فناوری بلاکچین را بر محیط زیست کاهش می‌دهد موافق است. خصوصاً با افزایش حجم زنجیره و تبدیل شدن به یک شبکه محاسباتی کاملاً مورد اعتماد. وی در ادامه گفت : چیزی که مشغول ساخت آن هستیم دیگر یک بازی نیست بلکه بخش مهمی از یک دوران جدید است.

درباره ی آتوسا مشهدی

طراح و نویسنده

مطلب پیشنهادی

بیت کوین

آیا معامله گران انتظار دارند بیت کوین تا 24 هزار دلار سقوط کند؟

پذیرش بیت کوین السالوادور در جامعه رمزنگاری به خوبی پذیرفته شده است با این حال، …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x