پنجشنبه , 29 اردیبهشت 1401 - 9:27
بررسی سقوط شاخص سهام داوجونز

بررسی سقوط شاخص سهام داوجونز در روز جمعه

سهام داوجونز در روز جمعه با کاهش رو به رو شد و برای چهارمین هفته متوالی با شکست سرمایه همراه بود. سرمایه گذاران در داوجونز به دلیل افزایش نگران کننده موارد ابتلا به ویروس کرونا در ایالات متحده آمریکا و اروپا و امیدواری به بسته های محرک دولت آمریکا برای نجات اقتصادی، همواره چشم به انتظار رشد سهام در بازار سرمایه گذاری داوجونز داشته اند و با توجه به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، این اتفاقات با تاخیر روی داده که می توان گفت که سهام داوجونز نتوانسته است بازده خوبی برای سرمایه گذاران در این زمینه داشته باشد.

داوجونز را می توان به عنوان یکی از مهم ترین و اصلی ترین شیوه هایی بدانیم که برای رشد سرمایه گذاری می تواند بسیار مفید واقع شود و در واقع ما می توانیم با سرمایه گذاری آگاهانه، میزان نرخ رشد سرمایه بسیار مناسبی را از آن داشته باشیم. البته باید توجه کنیم که در بازار سهام داوجونز با توجه به این که برخی، سهام های آزمایشگاهی مربوط به واکسن کرونا را فعال سازی کرده اند و بعضی از سهام های مربوطه توانسته اند صعود بسیار مناسب 6 درصدی داشته باشند.

داوجونز

 

ارزش گذاری سهام در داوجونز برای معاملات آتی

سهام داوجونز در میانگین صنعتی معاملات آتی 211 واحد یا هشت دهم درصد افت مواجه شده است. این در حالی است که بازارهای سرمایه دیگر مانند S&P 500 برابر با هفت دهم درصد و نزدک نیز برابر با چهار دهم درصد افت را تجربه کرده اند. همچنین نفت برنت دریای شمال نیز شش دهم درصد و در پی آن طلا نیز با کاهش نه دهم درصدی مواجه بوده است. در میان این بازارهای پر از کاهش، خرید و فروش های خرد توانسته اند سود داشته باشند و سهام هایی مانند Costco نیز با افزایش 2.5 درصدی در کنار برخی دیگر از شرکت ها با افزایش 11.4 درصدی توانسته اند سود مناسبی را دریافت کنند.
اما اگر بخواهیم داوجونز را بیشتر مورد بررسی قرار دهیم، باید بگوییم که بحران کرونا و همچنین انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده توانسته اند تا کنون بازار را کاهشی کنند و در صورتی که بتوانید تحلیل های درستی در این زمینه داشته باشید، در نهایت می توانید رشد سود بسیار مناسبی را در این بازار تجربه نمایید.

سرمایه گذاری در بازار داوجونز

داوجونز، آیا سرمایه گذاری کار عاقلانه ای است؟

داوجونز را می توان به عنوان یکی از مهم ترین بازار های سرمایه گذاری آمریکا دانست که محلی برای فعالیت تمامی سرمایه گذاران از سراسر دنیا می باشد و به خصوص در زمان افت سهام ها می توانیم با تحلیل های درستی که از این بازار می شود، رشد سود خوبی را تجربه کنیم و در آینده ای نه چندان دور می توانید عملکرد بسیار مناسبی را در این بازار داشته باشید.

بازار سرمایه گذاری و افت شاخص داوجونز

کلام آخر

داوجونز در ماه های اخیر رشد بسیار زیادی را تجربه نکرده است و از این روی باید دقت زیادی در سرمایه گذاری داشته باشید. به طور کلی اگر سرمایه گذاری از قبل انجام داده اید، می توانید با خرید و فروش های مکرر پس از پایان انتخابات بهترین نتیجه گیری را داشته باشید. بروکرهای مختلفی در زمینه ارائه خدمات تسهیل سرمایه گذاری در داوجونز فعالیت می کنند که می توان گفت این روش از سرمایه گذاری با توجه به افزایش نرخ دلار در مقابل ریال ایران می تواند برای کسانی که می خواهند سرمایه گذاری مطمئنی را تجربه نمایند  گزینه ای مناسب به شمار می رود.

درباره ی نوید حکیمی

مطلب پیشنهادی

استیبل کوین

استیبل کوین، با پشتیبانی فیات سفری به سمت ثبات، اعتماد

استیبل کوین با پشتیبانی فیات و دارایی های دیگر به طور فزاینده ای محبوبیت پیدا …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x