پنجشنبه , 5 خرداد 1401 - 6:47
بیت کوین

بررسی رخدادهای سال 2020 در خصوص بیت کوین!

احتمالاً گفتن اینکه سال 2020 سال پر حادثه ای برای بیت کوین و سایر ارزها دیجیتال بود، حرف تازه ای نیست. با تأثیر فراوان آن در صفحات کتاب های تاریخ، یکی از شلوغ ترین سال های جهان ارزهای رمزنگاری نیز بوده است. به سختی به یاد می آورید که امروز ناهار چه خورده اید ، چه برسد به آنچه در این سال پرتحرک اتفاق افتاده است؟ جای نگرانی نیست، ما در این مقاله مهمترین رویدادهای ارزهای رمزنگاری را برای شما جمع آوری کرده ایم!

گسترش جهانی ویروس کرونا و قفل های بعدی بدون شک مهمترین رویداد سال 2020 بوده است. تقریباً در هر بازار مالی در جهان به لطف این رویداد نوسانات بی سابقه و سقوط خارق العاده ای در بازار تجربه شده است.

در حالی که بیت کوین برای مدتی نسبتاً رشد خوبی داشت، عذاب اجتناب ناپذیر آن در 12 مارس 2020 اتفاق افتاد. روزی که احتمالاً بسیاری از HODLers ها با اتفاق شوک آوری رو به رو شدند!

بیت کوین به لطف وحشت آشکار در بازارهای مالی، در یک بازه کمی، بیش از 50٪ سقوط کرد. خبر خوب این است که بیت کوین ATH را شکست حتی نه ماه بعد! بازار رمزنگاری سال 2020 برخی از بازماندگان واقعی را جعل کرده است.

بیت کوین

نصف شدن بیت کوین یا همان هاوینگ در سال 2020

نصف شدن بیت کوین احتمالاً غیرمنتظره ترین رویداد سال 2020 بود که همه جهان رمزنگاری را شوکه کرد. نصف شدن بیت کوین یک رویداد شناخته شده است، که تقریباً هر چهار سال یکبار اتفاق می افتد. به عنوان بخشی از برنامه صدور بیت کوین، هر زمان که بلاک جدیدی تولید شود، ماینرها پاداش می گیرند.

نصف شدن بیت کوین زمانی است که پاداش استخراج کنندگان به نصف کاهش می یابد. اگر می خواهید در مورد نحوه کار این فرآیند بیشتر بدانید، مروری بر استخراج بیت کوین را مشاهده کنید. حتی اگر این یک رویداد شناخته شده باشد ، این یک جشن بزرگ از ایجاد Satoshi و طراحی مبتکرانه Bitcoin است.

هاوینگ

این آخرین نصف شدن بیت کوین در 11 مه سال 2020 اتفاق افتاد. از آن زمان، ماینرها به جای 12.5 BTC برای هر بلوک، 6.25 BTC در هر بلوک دریافت کرده اند. بنابراین، بیت کوین بعدی چه زمانی نصف می شود؟ شمارش معکوس نصف شدن بعدی بیت کوین در سال 2024 می بینیم.

تابستان DeFi و تولید محصول

نمی توان گفت که مالیات غیرمتمرکز (DeFi) در سال 2020 شاهد انفجار علاقه بوده است. اکنون بسیاری از آنها تابستان 2020 را “تابستان DeFi” می نامند. برخی علت شروع این رونق را کمپین استخراج نقدینگی شرکت کامپاند فایننس می دانند. چند هفته گذشت و وایلا ، ما تولید محصول تولید کرده ایم! فرصت های بی پایان کشاورزی، چنگال های سکه های غذایی، کلیک دیوانه وار در زبانه های مختلف MetaMask ، و همچنین بسیاری از سو explo استفاده ها و کلاهبرداری های آشکار. همه اینها در تابستان DeFi سال 2020 معمول بود.

با این وجود ، علی رغم ظاهر تا حدودی غریب ، DeFi به طور واضح برای ماندن در اینجا است. سازندگان بازار خودکار (AMM) مانند Uniswap و Curve هر روز صدها میلیون دلار حجم معاملات را چاپ می کنند. بررسی کنید که میزان DEX در سال جاری چقدر منفجر شده است.

بیت کوین

در همین حال ، پروتکل های وام غیرمتمرکز مانند Aave و Compound میلیاردی در قراردادشان قفل شده است ، و جمع کننده های بازده مانند سالها در حال کار بر روی طاقهای جدید تولید کننده محصول هستند. یکی از بخشهای سریع در حال تغییر رمزنگاری ، قطعاً DeFi آینده روشنی برای سال 2021 و بعد از آن در پیش رو دارد.

پذیرش نهادی بیت کوین

در صورتی که متوجه شده باشید، الگوی رفتاری institutions موسسات در حال آمدن هستند. امسال به واقعیت تبدیل شد! بیت کوین در خزانه داری شرکت های سهامی عام سر به فلک کشیده است. فقط یک شرکت، MicroStrategy ، بیش از 70،000 بیت کوین خریداری کرده است که ارزش آن از دسامبر سال 2020 بیش از 1.8 میلیارد دلار است.

احتمالاً این روند بیت کوین به عنوان یک دارایی کلان قانونی مشاهده می شود که موسسات بزرگ می توانند بخشی از سرمایه خود را به آن اختصاص دهند، فقط ادامه خواهد داشت.

از پروژه Ethereum 2.0 مدت زیادی است که نمی گذرد. این مجموعه ای از به روزرسانی های پیشرو در پلتفرم قرارداد هوشمند است که قرار است طی چند سال آینده ارائه شود. به طور برجسته، این موارد شامل انتقال از Proof of Work (PoW) به Proof of Stake (PoS) ، خرد کردن و بسیاری دیگر از ارتقا des برای بهبود مقیاس پذیری شبکه است. این نسخه جدید در بسیاری از مراحل ارائه می شود.

فاز 0، راه اندازی و شروع استیکینگ امسال آغاز شده است. از دسامبر سال 2020، قرارداد سپرده Eth2 بیش از 1 میلیارد دلار ETH در آن قفل شده است که نشان دهنده علاقه قابل توجه به سهام Eth2 است. اگر می خواهید ETH خود را بدون نگرانی در مورد جزئیات فنی به خطر بیندازید، خدمات سهام Binance’s ETH2.0 را بررسی کنید.

بیت کوین به بالاترین حد خود (ATH) رسید

این یک راز بزرگ نیست که علیرغم ویرانی که کرونا ویروس برای جهانیان ایجاد کرده است ، احتمالاً سرعت گرفتن رمزنگاری را تسریع می کند. علاقه عمومی به سیاست های اقتصادی ، مفهوم پول سالم، و همچنین کار از راه دور و فعالیت اقتصادی ما در حال انتقال به حوزه دیجیتال افزایش یافته است. این فرایندها برای مدتی ادامه داشته است ، اما در سال 2020 ، شیوع همه گیر آنها را مجبور کرد. احتمالاً این امر باعث تقویت پرونده بیت کوین به عنوان ذخیره ارزش ، طلای دیجیتال یا صرفاً پول صحیح شده است.

هر روایتی را که به اقدام قیمت نسبت دهیم ، بیت کوین ATH قبلی خود را در 30 نوامبر 2020 شکست. سپس ، پس از یک بازگرداندن کوتاه، سطح آن را طی کرد و حتی نفس راحتی کشید تا هزاران دلار بیشتر. قله بعدی بازار کجا خواهد بود؟ حدس هرکسی است ، اما ما می دانیم که بیت کوین در سال 2021 وارد مرحله جدیدی از کشف قیمت می شود.

سخن پایانی

خوب ، چه چیز دیگری می توانیم بگوییم که در مورد سال 2020 گفته نشده است. این سال فراز و نشیب هایی داشته است، اما امیدواریم که 2021 برای همه ما کمی راحت تر باشد!

درباره ی آتوسا مشهدی

طراح و نویسنده

مطلب پیشنهادی

احساس بازار

احساس بازار رمزنگاری چیست؟

احساس بازار، و حالات سرمایه گذاران را در مورد یک دارایی در نظر می گیرد. …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x