شنبه , 13 آذر 1400 - 1:06
امنترین ارز مزنگاری

بررسی امنترین دارایی های رمزنگاری شده در سال 2020

بیت کوین این ارز رمزنگاری شده، سکه‎ های پایدار و DeFi سالی پر از چالش را پشت سر گذاشتند اما می‎توان گفت 2020 سالی پر از دستاورد برای بازار این ارزهای رمز نگاری شده بود.

در سال گذشته بیت کوین، سکه‎ های پایدار و دیفای بهترین عملکرد از خود را در بازر رمز ارزها به نمایش گذاشتند. بیت کوین تبدیل به یک تک ستاره در سال 2020 شد.

بیت کوین BTC این ارز رمزنگاری شده

ابتدا باید به این اشاره کرد که ارز رمزنگاری شده بیت کوین از یک ژانویه روند صعودی چشمگیری را آغاز کرد. قیمت این ارز از 7195 دلار به 28422 دلار رسیده است. در عرض 12 ماه قیمت بیت کوین 290 درصد افزایش یافته است. از تمام شاخص‎ های سهام اصلی و اکثریت گزینه‎ های سرمایه گذاری سبقت گرفت، به جز تعداد معدودی مانند تسلا.

بیت کوین

افزایش اصلی تقاضای نهادی،برای این ارز رمزنگاری شده و شرایط مالی مطلوب در نتیجه تزریق نقدینگی بانک مرکزی و کاهش ارزش دلار آمریکا مهمترین عامل اصلی افزایش نرخ بیت کوین می‎باشند. ترکیب این سه عامل کلان در نهایت سوخت موشک را در اختیار بیت کوین قرار داد. سرانجام با توجه به این که سیستم عامل‎ های اصلی متمرکز بر موسسه از جمله CME  و Grayscale جهش زیادی در حجم و ورودی‎ ها ایجاد کردند،و سرعت بیت کوین را افزایش دادند.

اتریوم ETH

علی رغم عملکرد نسبتا ضعیف و راکد اتر در برابر ارز رمز نگاری شده بیت کوین، روند قیمت اتر در سال 2020 به شدت صعودی عمل کرده است. قیمت اتر در سال 2020 با ارزش 128 دلار در صرافی ‎های بزرگ آغاز شد و در 30 دسامبر به اوج خود یعنی 748 دلار رسید.

 اتریوم

عامل اصلی رشد ارزشی اتر در تمامی ماه نوامبر انتشار نسخه اتریوم2 بود. دقیقا پس از دست یافتن اتر به بیش از 400.000 سپرده نسخه ETH2 آغاز به کار کرد. نسخه ETH2 یک ارتقاء اساسی و بزرگ در شبکه اتریوم است. زیرا با گذشت زمان بلاکچین را به طور گسترده‎ ای مقیاس بندی می‎کند. بدون ETH2، شبکه اتریوم قادر است هر 20 تراکنش را در هر ثانیه پردازش کند. با حضور این نسخه جدید این تراکنش ‎ها به هزار تراکنش در ثانیه افزایش میابد.

  ریپل XRP

بدون در نظر گرفتن آلتکوین ‎های اصلی ریپل در ابتدا با عملکرد ویژه‎ ای وارد بازار شد. و درست این عملکرد را پس از رسیدن بیت کوین به بالاترین حد خود به نمایش گذاشت.

افت ریپل

XRP سال 2020 را با ارزش 0.1923 دلار آغاز کرد و تا 0.9210 دلار افزایش یافت و کمتر از 11 ماه رشد 4 برابری از خود نشان داد با این حال با گذشتن بیت کوین از مرز 20 هزار دلار آلتکوین ‎ها ضربه بزرگی را متحمل شدند و این ضربه باعث افت ریپل به نزدیکی 0.53 دلار شد. پس از انتشار دادخواست SEC علیه ریپل،XRP  متحمل افت بیشتری شد و به ارزش 0.17 دلار رسید.

  قرارداد هوشمند

EOS, Chanlink, Polkadot, Tezos نیز از ابتدای سال گرد هم آمدند. این چهار ارز رمزنگاری شده مرتبط با قرارداد هوشمند درست بعد از حرکت بیت کوین به فراسوی 20 هزار دلار، هر یک با کاتالیزورهای قابل توجهی برای تجمع ‎های کوتاه مدت روبرو شدند.

به عنوان مثال Chainlink از رشد چشمگیری در فضای مالی دیفای (غیر متمرکز) برخوردار شد. چین لینک درواقع یک شبکه بلاکچین محور اوراکل می‎باشد و هدف یک اوراکل تغذیه داده‎ ها به پروتکل ‎های دیفای می‎باشد.

به همین ترتیب زمانی که ارزش کل بلاک شده در دیفای به 16 میلیارد دلار رسید، چین لینک تجمع کرد و بسیاری دیگر از توکن‎ های دیفای نیز همین کار را کردند. علی رغم کاتالیزورهای مختلف Polkadot, Chainlink, EOS, Tezos نسبت به بیت کوین در سوددهی روزانه در تمام سال عقب بودند. دلیل اصلی این اقدامات خاموش در ارزش آنها نیز تجمع شهاب سنگی بیت کوین پس از 20 هزار دلار بود که باعث عقب رانده شدن آلتکوین ‎ها از بازار شد.

توکن‎ های تخصصی نیز مانند Wrapped, Tether USDC نیز از نظر محدودیت ارائه در بازار رشد چشمگیری داشتند. این توکن ‎ها عمدتا در پروتکل‎های دیفای استفاده می‎شوند و افزایش سریع فعالیت کاربر باعث می‎شود که هر توکن بومی در اکوسیستم دیفای جای خود را باز کند.

تتر به تازگی توانسته است از سرمایه بازار یعنی 20 بیلیون دلار پیشی بگیرد. این نقطه عطف خارق العاده تایید دیگری برای تتر می‎باشد. که بتواند مقام اول خود را به عنوان باثبات‎ ترین و قابل اعتمادترین ارز حفط کند!

تتر در سه ماهه چهارم سال میلادی 2020 به ویژه در دسامبر شاهد افزایش سریع سرمایه در بازار بود. تتر بر طبق گزارشات پرکاربردترین رمز ارز پایدار در بازار ارزهای رمزنگاری شده می‎باشد که توانسته در این مدت کم از 20 میلیارد دلار فراتر رود.

 

سلب مسئولیت: عقیده بیان شده در اینجا توصیه به سرمایه گذاری نیست. فقط برای اهداف اطلاعاتی ارائه می شود. لزوماً نظر blog.tbito.com را منعکس نمی کند. هر سرمایه گذاری و کلیه معاملات شامل ریسک است، بنابراین همیشه باید قبل از تصمیم گیری، تحقیقات خود را انجام دهید. ما سرمایه گذاری را که توانایی پرداخت ضرر ندارید، توصیه نمی کنیم.

منبع:https://bit.ly/34YJSHm

درباره ی آتوسا مشهدی

طراح و نویسنده

مطلب پیشنهادی

احساس بازار

احساس بازار رمزنگاری چیست؟

احساس بازار، و حالات سرمایه گذاران را در مورد یک دارایی در نظر می گیرد. …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x