پنجشنبه , 5 خرداد 1401 - 13:26
اثبات سهام

با کاهش ارزش BTC توکن‌های اثبات سهام به سودهای دو رقمی رسیدند

بازارهای رمزنگاری در چند وقت اخیر بسیار بی ثبات بوده و تعداد زیادی از دارایی های دیجیتال طی سه روز گذشته ارزش خود را بیش از 30 درصد کاهش داده اند. اگرچه، همه سکه ها در اقتصاد رمزنگاری عملکرد بدی ندارند، زیرا سکه هایی که از الگوریتم های اجماع اثبات کار (PoW) استفاده نمی کنند، پس از جنجال اخیر تسلا، عملکرد خوبی داشته اند. دفترهای توزیع شده ای که از گره های اعتبار سنجی واگذار شده و بلاکچین های اثبات سهام (PoS) استفاده می کنند، در روزهای اخیر سودهای دو رقمی کسب کرده اند. پولکادات، کاردانو و پالی‌گان از جمله ارزهایی بوده‌اند که در روزهای گذشته روند صعودی داشته‌ و توانسته‌اند جهش‌های قیمتی دورقمی ثبت کنند.

به محض اینکه ایلان ماسک و تسلا جنجال الگوریتم اجماع اثبات کار (PoW) را برانگیختند، چند بلاکچین که از انرژی کمتری استفاده می کنند و الگوریتم های اجماع جایگزین، دستاوردهای عظیمی را دیده اند. به عنوان مثال، cardano (ADA) با بالاترین قیمت در تاریخ 2.37 دلار در هر واحد در روز شنبه صعود کرد.

ADA طی 12 ماه گذشته 4،362٪ رشد در برابر دلار آمریکا داشته است. آمار هفت روزه نشان می دهد ADA طی 24 ساعت گذشته 40٪ و بیش از 18٪ افزایش یافته است. شبکه کاردانو از اثبات سهام بهره می برد و پروژه توسط چارلز هوسکینسون، بنیانگذار Ethereum پشتیبانی می شود.

بیت کوین

در همین حال، XRP که از الگوریتم اجماع PoW نیز استفاده نمی کند، درصد زیادی کسب نکرده است اما در دوره رکود ثابت مانده است. کریس لارسن، بنیانگذار Ripple، اخیراً توضیح داد که اگر قبل از اینکه ایلان ماسک بحث را برانگیزد، BTC به مشکلات انرژی رسیدگی نکند، سلطه خود را از دست می دهد.

Polkadot (DOT) نیز یک بلاکچین اثبات سهام است و پس از اظهارات نگرانی زیست محیطی ماسک همچنان سودآور است. دارایی رمزنگاری PoS DOT طی هفت روز گذشته 40٪ افزایش داشته است.

Stellar (XLM) خوب کار کرده، چند ضلعی (MATIC) امروز 25 درصد رشد کرده و بازارهای dogecoin (DOGE) ثابت مانده اند زیرا ماسک اخیراً گفت که با توسعه دهندگان DOGE کار می کند.

در واقع، پروژه Peercoin اولین بلاکچین PoS است که بدون استفاده از انرژی عظیم، سیستم های دفتر کل را توزیع می کند. رمز peercoin (PPC) در سال 2012 فراخوانده شد و وب سایت آن را ارز رمزپایه ای سبز برای آینده پایدار می نامد. سال‌هاست که PPC به عنوان یک سکه PoS قدیمی و غالباً فراموش شده سر و صدا می کند اما از زمان نگرانی های اخیر در مورد PoW ، پروژه Peercoin بازگشت خوبی داشته است.

درباره ی آتوسا مشهدی

طراح و نویسنده

مطلب پیشنهادی

بیت کوین

آیا معامله گران انتظار دارند بیت کوین تا 24 هزار دلار سقوط کند؟

پذیرش بیت کوین السالوادور در جامعه رمزنگاری به خوبی پذیرفته شده است با این حال، …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x