پنجشنبه , 5 خرداد 1401 - 16:16
افت بیت کوین

با افت قیمت بیت کوین سقف بازار جهانی بیش از 350 میلیارد دلار از دست داد!

بیت کوین (BTC) در تاریخ 19 می به زیر 40 هزار  دلار سقوط کرد زیرا احساسات نزولی همچنان جهت گیری قیمت را تعیین می کند و در نتیجه ارزش بازار ارز رمزنگاری شده 350 میلیارد دلار است.

 پایین آمدن پایین ترین نرخ 15 هفته در BTC / USD

داده های حاصل از Cointelegraph Markets Pro و TradingView ردیابی BTC / USD را نشان می دهد، زیرا قبل از اینکه بالاتر از قیمت بالاتری باشد، در پایین 38500 دلار قرار گرفت. بعد از یک هفته افت پی در پی، افت قیمت روز چهارشنبه باعث شد بیت کوین در پایین ترین سطح از اوایل فوریه و 40 درصد پایین تر از بالاترین حد خود قرار گیرد.

اسکات ملکر، معامله گر مشهور، در پیامی که حاکی از وخیم بودن آرامش در میان کهنه معامله‌گران بازار است، به دنبال کنندگان توییتر گفت: بیت کوین پایین ترین سطح را ایجاد می کند، احتمالاً به زودی بیشتر آن را بخرید. همانطور که Cointelegraph گزارش داد، کسانی که به این اطلاعات نزدیکتر بودند در طول هفته قیمت کمتر از 40،000 دلار BTC نتوانست روحیه آنها را کاهش دهد.

لکس مسکوفسکی تحلیلگر هنگام نوشتن مقاله نوشت: 16،835 بیت کوین در 10 دقیقه گذشته از مبادلات خارج شد.

تسلا بیت کوین خود را به باد می دهد!

در جای دیگر، مرکز توجه تسلا و مدیر عامل آن، ایلان ماسک بود. ماسک پس از پذیرفتن تقصیر نوسانات در روزهای اخیر، به طور گسترده ای تصور کرد که با اظهارات خود بیشتر از دیگران برای خود و شرکتش هزینه ایجاد کرده است.

با بازگشت به زیر 40000 هزار دلار، بیت کوین در روز چهارشنبه تقریبا با همان قیمت معامله کرد که تسلا 1.5 میلیارد دلار خرید. اعلامیه آن در 8 فوریه، چند هفته پس از انجام معامله احتمالی، اعلام شد. با این وجود، سود حاصل از BTC، که در یک زمان بیش از کل تاریخ تولید اتومبیل های برقی بود، به باد رفت.

PlanB خلاصه ای از خالق مدل سهام درباره این جریان گفت: ما هنگامی که تسلا اعلام کرد خریده است، 8 فوریه با قیمت 39 هزار دلار بازگشتیم. با توجه به نظارت بر منابع خزانه داری بیت کوین، ارزش ذخیره تسلا در زمان نوشتن این مقاله چیزی بیش از 1.72 میلیارد دلار بود. PlanB یکی از جدی ترین منتقدان ماسک بوده است، چهره هایی مانند Saifedean Ammous ، نویسنده کتاب استاندارد بیت کوین، به او پیوستند. از طرف خود، ماسک تأیید کرده بود که تسلا هنوز هیچ یک از بیت کوین های خود را به فروش نرسانده است.

سقف بازار جهانی ارزهای رمزنگاری شده بیش از 350 میلیارد دلار یک شبه از دست داد

چهارشنبه 19 می، بیت کوین (BTC)، اتر (ETH) و اکثریت بازار altcoin بین 15 تا 30 درصد از دست دادند. با کاهش قیمت سکه از 45،632 دلار به 38،787 دلار در عرض چند ساعت، بیت کوین 15٪ در روز از دست داد. این باعث می شود زیان هفتگی سکه به بیش از 32 درصد برسد. تنها زمانی که بیت کوین در چنین بازه زمانی کوتاهی به اندازه این مقدار از دست داد.

اتر در روز بیش از 19 درصد پایین آمد، زیرا از 3،562 دلار به 2،881 دلار کاهش یافت و به زیان هفتگی 33،8٪ افزود.

سایر آلت کوین ها، به ویژه برنده های اخیر، حتی معکوس تر شدند. اینترنت رایانه (ICP) طی 24 ساعت گذشته 32٪ از دست داد، که این خسارت هفتگی را به بیش از 61٪ می رساند ، و سکه را از 10 صفحه اول بازار خارج می کند، پس از آنکه به طور ناگهانی کمتر از یک ماه پیش در آنجا ظاهر شد.

سایر توکن هایی که طی هفته گذشته به بالاترین حد خود رسیده اند، ضررهای مشابه ICP را دیده اند. نکسو (NEXO) شب گذشته 30٪ از ارزش بازار خود را از دست داد و عقب نشینی هفتگی را به 43٪ رساند.

شیبا اینو 29٪ در روز از دست داد، که به زیان هفتگی 66٪ افزود. وارونگی شدید Shiba Inu به طور قابل پیش بینی به دنبال یک افزایش دیوانه وار باعث افزایش ارزش Dogecoin (DOGE) بیش از 2،000،000٪ از ابتدای سال تاکنون شد.

ورودی بیت کوین به مبادلات عمده متمرکز طی 24 ساعت گذشته افزایش یافت. از زمان سقوط “جمعه سیاه” در سال 2020 ، بیشتر از هر زمان دیگر، سکه های دیگر به پست های تجاری ارسال شده است. این واقعیت باعث شده CIO در Moskov Capital ، Lex Moskovski ، به این نتیجه برسد “مردم ترسیده اند“.

بازار رمزنگاری نمی تواند شکسته شود زیرا 250 میلیارد دلار دیگر از سرمایه از بین رفته است. اتریوم با فرو رفتن در زیر 3 هزار دلار در میان بزرگترین بازندگان است.

حزب خرس ها همچنان به طور کامل بر بازار ارزهای رمزنگاری تأثیر می گذارد زیرا کل سرمایه بزرگترین ارزش 250 میلیارد دلاری در روز را از دست داده است. این در حالی است که BTC زیر 40000 دلار ریخته، ETH به زیر 3000 دلار سقوط کرده و BNB با افت قیمت 400 دلار فاصله داشت.

قیمت‌‌ همه آلتکوین‌ها سرخ شد!

تقریباً یک هفته پیش بود که آلت کوین با اوج مکرر در تمام اوقات جشن می گرفتند. Ethereum در میان رهبران بود زیرا در کمتر از هفت روز 3000 و 4000 دلار نقض کرد و آخرین رکورد خود را در تاریخ 12 مه بالای 4400 دلار ثبت کرد.

با این حال، طبیعت همیشه متغیر بازار رمزنگاری ها ضربه خورد و قیمت ها شروع به سقوط کرد. در نتیجه ، ETH تقریباً 1500 دلار از ارزش خود را از دست داد و به پایین ترین سطح روزانه 2850 دلار رسید. با وجود بهبود ، ETH هنوز 15٪ پایین است و زیر 3000 دلار است.

رمزارز

وضعیت سایر آلتکوین ها تا حدودی مشابه است. BNB که یک هفته پیش به 700 دلار نزدیک بود، امروز به کمی بیش از 400 دلار کاهش یافت. Cardano (-16٪) ، Dogecoin (-15٪) ، Polkadot (-8٪) ، Litecoin (-12٪) ، Bitcoin Cash (-15٪) ، Chainlink (-5٪) و Uniswap (-15٪) قرمز شدند و افت قیمت داشتند.

همانطور که نمودار بالا نشان می دهد، Polygon (MATIC) تنها سکه‌ای است که رشد کرده است. این دارایی طی 24 ساعت گذشته 10 درصد دیگر افزایش داشته و زودتر از 2.4 دلار به ATH جدید رسیده است.

در مقابل، Nexo (-30٪) ، Revain (-23٪) ، SHIBA INU (-23٪) ، Telcoin (-23٪) ، BakeryToken (22٪) ، PancakeSwap (-22٪) ، OKB (-22٪) ) ، نانو (-20٪) ، Horizen (-20٪) ، VeChain (-20٪) فقط چند بازنده دو رقمی هستند.

به طور طبیعی، سرمایه تجمعی بازار کلیه دارایی های رمزنگاری با 1.850 تریلیون دلار به پایین ترین سطح از اواخر آوریل کاهش یافت. به همین ترتیب، معیار معاملات حدود 700 میلیارد دلار از اوج خود در هفته گذشته ضرر کرده بود.

آیا بیت کوین در قیمت حدود 40 هزار دلار آرام می گیرد؟

موج اول از طرف ایلان ماسک و تسلا بود، زیرا شرکت خودروهای الکتریکی دریافت و پرداخت BTC برای محصولات خود را متوقف کرد. موج دوم روز گذشته گزارش هایی با تکرار موضع منفی چین در قبال بیت کوین منتشر شد و دارایی سقوط آزاد خود را از سر گرفت.

در نتیجه، ارز رمزنگاری شده به پایین ترین قیمت از اوایل فوریه با 38500 دلار سقوط کرد. علی رغم اینکه برگشت و در حال حاضر بالای 40،000 دلار معلق است، BTC در مقیاس 24 ساعته بیش از 10٪ کاهش داشته.

از طرف مثبت، سرمایه بازار بیت کوین به بیش از 40 درصد افزایش یافته است، زیرا آلت کوین ها حتی سقوط بازار را بیش از پیش متحمل شده اند. با این وجود، نوسانات بیشتر در کل بازار منجر به تسویه بیش از 2 میلیارد دلار در 24 ساعت گذشته شده است. تا حدودی انتظار می رفت که بیش از 80٪ تاجران تسویه شده دارای موقعیت های لانگ باشند.

درباره ی نوید حکیمی

مطلب پیشنهادی

بیت کوین

آیا معامله گران انتظار دارند بیت کوین تا 24 هزار دلار سقوط کند؟

پذیرش بیت کوین السالوادور در جامعه رمزنگاری به خوبی پذیرفته شده است با این حال، …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x