شنبه , 31 اردیبهشت 1401 - 17:28
بیت کوین روسیه

بانک مرکزی روسیه قصد محدود سازی خرید کریپتو کارنسی بیت کوین به 7800 دلار در سال را دارد

بانک مرکزی روسیه در این روز ها، اخباری را منتشر می کند که باعث شده است تا صنعت ارز دیجیتال و کریپتو کارنسی در این کشور با دیده تردید به آن نگاه شود. این بانک اعلام کرده است که پیشنهاد جدیدی را ارائه داده که در صورت تایید، باعث می شود تا هر فرد به صورت سالیانه تنها توانایی خرید حدود 7800 دلار معادل حدود شصت و هشت صدم کریپتو کارنسی بیت کوین را داشته باشد. این کار بانک مرکزی روسیه در حالی روی خواهد داد که بسیاری از افراد فعال در حوزه کریپتو کارنسی اعلام کرده اند که این مسئله می تواند باعث شود تا جلوی سرمایه گذاری های کلان در این کشور گرفته شود این مسئله دارای بار منفی بسیار زیادی خواهد بود. با ما همراه باشید تا در ادامه بیشتر در این خصوص با شما صحبت کنیم.

بیت کوین

این پیشنهاد که به صورت رسمی منتشر شده است، در واقع از اول ژانویه 2021 تمامی کسانی که در این کشور می خواهند در زمینه کریپتو کارنسی اقدام کنند، می توانند در سال تنها حدود 7800 دلار سرمایه خود را در زمینه کریپتو کارنسی بیت کوین مصرف کنند. در این خصوص، دیمیتری زایکوف به عنوان یک مشاور سرمایه گذاری در حوزه ارز دیجیتال به Cryptonews.com می گوید :

چطور یک بانک مرکزی روی کره زمین فکر می کند که قادر به ایجاد این محدودیت می باشد؟ من فکر نمی کنم که مسئولان بانک مرکزی روسیه بدانند که روس ها از چند روش برای خرید کریپتوکارنسی استفاده می کنند و همچنین این روش باعث می شود تا تلاش برای پیگیری مجرمینی که از بیت کوین برای کارهای غیر قانونی استفاده می کنند غیر ممکن شود. در واقع این روش باعث می شود تا نا امنی وارد بازار کریپتو کارنسی شود.

کریپتو کارنسی

بانک مرکزی روسیه به چه دلیل خرید کریپتو کارنسی بیت کوین را محدود می کند؟

به طور کلی می توان گفت که بانک مرکزی روسیه می گوید که دارایی های مالی دیجیتال می تواند در این سقف گنجانده شود. این مسئله به معنای آن است که اوراق بهادار توکن دار و همچنین دارایی های پایدار بیت کوین در کنار مجموعه های رمزنگاری شده مانند بیت کوین به صورت کلی محاسبه می شود. همچنین بانک مرکزی روسیه عنوان کرده است که میزان خاصی برای سقف سرمایه گذاری افراد حرفه ای در زمینه کریپتو کارنسی، اوراق بهادار بر اساس توکن و یا پول های دیگر تعیین نمی شود تا کاربران بتوانند از آن استفاده داشته باشند. در حال حاضر باید بدانید که این پیشنهاد تنها از سوی بانک مرکزی روسیه در زمینه کریپتو کارنسی بیت کوین ارائه شده است و تا 27 اکتبر قرار است در این زمینه رای گیری را انجام دهند. به طور کلی بانک مرکزی روسیه نشان داده است که همچنان مخالف رمز ارز و کریپتو کارنسی به شمار می رود.

با این حال می توان گفت که پس از گذشت چند سال روبل دیجیتال می تواند گزینه ای مناسب برای ورود روس ها به دنیای کریپتو کارنسی باشد. بانک مرکزی این کشور گفته است که در زمینه ارائه روبل دیجیتال هنوز هیچ عجله ای وجود ندارد و می تواند روی این طرح وقت بسیار زیادی بگذارد. با توجه به تمامی این موارد می توان گفت که کریپتو کارنسی بیت کوین در کشور روسیه ممکن است که در آینده میزان محدودی از بازار سرمایه گذاری را داشته باشد که این مسئله می تواند بسیار جالب توجه باشد. همچنین نمی توان گفت که این امر واقعا به دلیل جلوگیری از خروج ارز صورت می گیرد چرا که بانک مرکزی روسیه برای سایر ارز های دیجیتال این محدودیت را ایجاد کرده است.

کلام آخر

کریپتو کارنسی به عنوان یکی از جدید ترین و بهترین محیط های سرمایه گذاری به شمار می رود و در سراسر دنیا از این شیوه استفاده می شود. روسیه با جمعیت زیادی که دارد می تواند یکی از بهترین گزینه ها برای سرمایه گذاری در کریپتو کارنسی باشد ولی بانک مرکزی این کشور همواره با مخالفت های خود در زمینه سرمایه گذاری شهروندان این کشور، باعث می شود تا افراد کمتری برای سرمایه گذاری در زمینه کریپتو کارنسی اقدام کنند.

ما در این خبر با شما همراه بودیم تا اطلاعاتی را در خصوص سرمایه گذاری در کریپتوکارنسی بیت کوین را در اختیار شما قرار دهیم در ایران هنوز محدودیتی در خصوص سرمایه گذاری در حوزه رمز ارز وجود ندارد و شما با خیال راحت می توانید وارد این بازار شوید.

درباره ی آتوسا مشهدی

طراح و نویسنده

مطلب پیشنهادی

بیت کوین

آیا معامله گران انتظار دارند بیت کوین تا 24 هزار دلار سقوط کند؟

پذیرش بیت کوین السالوادور در جامعه رمزنگاری به خوبی پذیرفته شده است با این حال، …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x