شنبه , 31 اردیبهشت 1401 - 19:30
بیت کوین

بازارهای رمزنگاری به ویژه بیت کوین در یک ابر نگرانی و وحشت

اکنون بیت کوین دلیل اصلی نگرانی همه است و تأثیر آن را می توان در احساسات بازار مشاهده کرد. هر حدس و پیش بینی همچنان شکست می خورد، هر رالی با سقوط دیگری روبرو می شود، BTC در تلاش است تا به 40 هزار دلار صعود کند.

ترس از اخبار مربوط به افت قیمت بیت کوین

احساس یکی از بزرگترین عوامل محرک در بازارهای رمزنگاری است. اخبار مربوط به نسخه جدید Ethereum یا رد BTC برای خرید به دلیل خطرات زیست محیطی توسط یک عامل تأثیرگذار خاص می‌تواند بر روی قیمت تاثیر گذار باشد. مردم بجای اینکه ابتدا به اعداد نگاه کنند، می شنوند و رفتار می کنند. چنین حرکاتی نفوذ مردم بر ارز رمزنگاری شده و بالعکس را به تصویر می کشد.

بنابراین، شاخص Fear and Greed بهترین شاخص در هنگام درک احساسات بازار است. اعداد رسم شده در این شاخص نتیجه چندین ارزش شاخص دیگر است که با هم ترکیب شده اند.

در حال حاضر، بازار بیت کوین شکل خوبی ندارد. بر روی شاخص، پادشاه رمز ارزها رتبه 25 را ثبت کرد، که به ترس شدید تبدیل شد. چند روزی است که BTC در آن محدوده سوسو می زند.

چرا این امر مهم است؟

ثابت شده است که این شاخص در مقایسه با سایر شاخص ها نسبتاً دقیق است. هر بار که شاخص پایین می آید، سکه جمع می شود. اگر شاخص را از مارس تا آوریل سال 2020 مشاهده کنید، می بینید که شاخص در آن سال تنها در 9 واحد در کمترین حد خود بود. این نشان می داد که بازار در آن زمان بسیار ترسیده است. در حال حاضر اوضاع تقریباً مشابه است. این شاخص به منطقه 10-20 بازگشته است و ترس شدیدی در ذهن سرمایه گذاران حکم می کند.

با این حال، این را می توان نشانه خوبی نیز دانست. همانطور که گفته شد، هنگامی که شاخص سقوط می کند، سکه اندکی پس از آن سرعت صعودی را در پیش می گیرد و به سمت بالا می رود. و از آنجا که بازار به طور فعال ترس را در خود گرفته است، تنها راه حرکت صعودی است.

همچنین نقطه ای زمان مناسبی برای خرید در نظر گرفته می شود که در کمترین میانگین بازده معامله‌گران طی 14 ماه گذشته است. همچنین در چند هفته گذشته سرمایه از طریق زنجیره های ثبات به بازار بیت کوین برگردانده شده است. این مشاهدات از Stablecoin Supply Ratio Ratio (SSR) Oscillator حاصل می شود که چند هفته پیش روند صعودی خود را آغاز کرد. علاوه بر این، آدرس های فعال در حال افزایش است، که نشانه مثبتی برای بیت کوین است.

قیمت بیت کوین در تلاش بود تا از سقوط هفته گذشته بازیابی شود. در حال حاضر با قیمت 35331 دلار معامله می‌شد. لازم به ذکر است که تقریباً تمام دارندگان بلند مدت LTH سود داشتند و طبق داده ها، هزینه های آنها در واقع نزدیک به 383 میلیون دلار خسارت خالص را جبران می کرد. این می تواند کل خسارت تحقق یافته را به مبلغ عظیم 3.833 میلیارد دلار برساند.

از زمان جلب توجه بیت کوین به دنیا، موسسات درگیر آن شده اند. معمولاً مشارکت موسسات در فناوری یا دارایی جدید برای توسعه هر دو طرف درگیر مفید است. با این حال، سرمایه گذار محبوب رمزنگاری لارک دیویس با این تصور موافق نیست. وی بر این عقیده بود که موسسات با هزینه سرمایه گذاران خرد و دارندگان کوتاه مدت بازار را برای سود خود دستکاری می کنند.

درباره ی آتوسا مشهدی

طراح و نویسنده

مطلب پیشنهادی

بیت کوین

آیا معامله گران انتظار دارند بیت کوین تا 24 هزار دلار سقوط کند؟

پذیرش بیت کوین السالوادور در جامعه رمزنگاری به خوبی پذیرفته شده است با این حال، …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x