پنجشنبه , 5 خرداد 1401 - 6:47
ایلان ماسک

ایلان ماسک می‌گوید من هیچ یک از بیت کوین های خود را نفروخته ام!

شرکت تسلا  که به برخی از سودهای خود در بیت کوین پی برده است، و مدیر عامل این شرکت، ایلان ماسک همچنان به کار خود ادامه می دهد. ایلان ماسک، کارآفرین میلیاردر، با وجود اطمینان از تسلا که شرکتش از خریدهای اخیر بیت کوین خود متوجه آن شده است، هیچ کدام از سهام شخصی BTC خود را نفروخته است، در توییتر اعتماد جامعه رمزنگاری را تضمین کرده است.

اظهارات ماسک در پاسخ به اتهامات کمدین دیو پورتنوی مبنی بر سودآوری مدیرعامل تسلا از  پامپ و دامپ بیت کوین و تخلیه مهندسی در بیانیه های عمومی خود مبنی بر حمایت از ارز رمزنگاری شده بود.

ماسک با رد ادعای پورتنوی کمدین معروف که اظهار داشت که : تسلا 10 درصد از دارایی های خود را برای اثبات نقدینگی بیت کوین به عنوان جایگزینی برای نگه داشتن پول نقد در ترازنامه فروخت، افزود: من هیچ یک از بیت کوین خود را نفروخته ام.

ایلان ماسک

همانطور که توسط Cointelegraph گزارش شده است، شرکت تسلا در سه ماهه اول سال 2021 بخشی از دارایی های بیت کوین خود را فروخته و درآمد خالص 272 میلیون دلاری کسب کرده است.

در فوریه سال جاری، این شرکت پس از افشای خرید استراتژیک 1.5 میلیارد دلاری بیت کوین به ارزش 7.7 درصد از موقعیت نقدی ناخالص آن، بازار گاو نر را اجرا کرد. در همان ماه، تسلا همچنین اعلام کرد که پذیرش پرداخت های BTC برای اتومبیل های خود را آغاز می کند و تأکید می کند که این وجوه را به جای تبدیل به پول نقد در بیت کوین ذخیره می کند.

ایلان ماسک معمولاً از افشای مقدار شخصی بیت کوین خودداری می کند، اما آخرین توییت او نشان می دهد که تمایلی به فروش آن ندارد. به گفته CoinGecko، در زمان نوشتن این مقال، BTC طی 24 ساعت گذشته 3٪ سود کسب کرده است تا با 53،600 دلار معامله شود.

درباره ی آتوسا مشهدی

طراح و نویسنده

مطلب پیشنهادی

بیت کوین

آیا معامله گران انتظار دارند بیت کوین تا 24 هزار دلار سقوط کند؟

پذیرش بیت کوین السالوادور در جامعه رمزنگاری به خوبی پذیرفته شده است با این حال، …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x