پنجشنبه , 29 اردیبهشت 1401 - 9:25
کاهش بیت کوین

ایلان ماسک بعد از سقوط تسلا و بیت کوین دیگر ثروتمندترین مرد جهان نیست!

سهام تسلا در اواخر ژانویه شروع به نزول کرد و پس از اعلام خرید بیت کوین دوباره شتاب گرفت. ایلان ماسک، مدیر عامل تسلا، به دنبال اصلاح شدید بیت کوین و رکود سهام شرکت خود ، که به عقیده برخی از تحلیلگران با هم رابطه دارند، تاج خود را به عنوان ثروتمندترین فرد جهان از دست داد. ایلان ماسک ، رئیس ماجراجوی تسلا ، دیگر ثروتمندترین فرد جهان نیست. سهام شرکت خودروهای الکتریکی 8.6٪ کاهش یافت و 15.2 میلیارد دلار (10.8 میلیارد پوند) از ثروت خود را از دست داد.

سهام تسلا (TSLA) 21 درصد از بالاترین قیمت خود در 8 ژانویه 2021 که 890 دلار بود در 26 ژانویه کاهش یافته است و این زیان طی دو روز گذشته با سقوط به 698 دلار تسریع پیدا کرده است. سهام سازنده وسایل نقلیه الکتریکی در سه شنبه 23 فوریه، بدترین روز سهام از اوایل سپتامبر را تجربه کرد و تا 13 درصد افت کرده است.

فاکس بیزینس دلیل اصلی سقوط سهام این هفته در ارتباط این شرکت با بیت کوین را به نقل از تحلیلگری که وی معتقد است این اقدام یک راهبرد طولانی مدت است.

سرمایه گذاران شروع به بستن بیت کوین  تسلاو می کنند. در حالی که تسلا روی کاغذ تقریباً یک میلیارد دلار در یک ماه از بیت کوین درآمد کسب کرده است که بیش از تمام سود EV از سال 2020 بود، فروش 48 ساعته اخیر در بیت کوین و نوسانات بیشتر باعث شد برخی از سرمایه گذاران در کوتاه مدت از این نام خارج شوند.

سهام تسلا در تاریخ 8 فوریه با اعلامیه خرید 1.5 میلیارد دلار بیت کوین، در حدود 865 دلار معامله شد. طبق اعلام یاهو فاینانس در 23 فوریه به 681 دلار رسید. با این حال، ممکن است گزارش های مربوط به کنترل کیفیت در چین نیز بر قیمت تأثیر داشته باشد.

سرمایه تسلا حدود 48،000 BTC تخمین زده شده است، این به این معنا است که سود کاغذی تا زمانی که دارایی در 21 فوریه به بالاترین رقم خود رسیده بود ، کمی بیش از 58،000 دلار، در یک میلیارد دلار بوده است.

با وجود افت قیمت این هفته بیت کوین، این شرکت هنوز سود خرید Bitcoin خود را دارد، زیرا دارایی با اعلام اعلامیه خرید با قیمت بیش از 39000 دلار (و خرید قبل از آن اتفاق افتاد.)

افت سهام تسلا، ایلان ماسک را در بالای شاخص میلیاردرهای بلومبرگ قرار داده و زیان های اخیر 3.56 میلیارد دلار گزارش شده است. جف بزوس با ارزش تقریبی 187 میلیارد دلار خالص فهرست در راس این لیست است در حالی که طبق گفته بلومبرگ ماسک 180 میلیارد دلار ارزش دارد.

در زمان نوشتن این مقاله قیمت بیت کوین با 17 درصد اصلاح به حدود 48000 دلار رسیده است. از نظر بازپرداخت، بازارها به بازارهای بسیار بزرگتر مانند عقب نشینی اواسط ژانویه که منجر به اصلاح 30٪ برای BTC شد، عادت کرده اند.

درباره ی آتوسا مشهدی

طراح و نویسنده

مطلب پیشنهادی

بیت کوین

آیا معامله گران انتظار دارند بیت کوین تا 24 هزار دلار سقوط کند؟

پذیرش بیت کوین السالوادور در جامعه رمزنگاری به خوبی پذیرفته شده است با این حال، …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x