پنجشنبه , 5 خرداد 1401 - 13:25
سقوط بیت کوین

انتقال ثروت بزرگ قبل از افت 20 درصدی بیت کوین!

نهنگی که قبل از سقوط 2020 بیت کوین فروخته بود، قبل از افت 20 درصدی این هفته 156 میلیون دلار پول نقد کرد. یک فروشنده که تعداد زیادی BTC به نام آنهاست، تصمیم گرفت خود را از مقدار زیادی بیت کوین قبل از سقوط روز دوشنبه به 47،400 دلار واگذار کند.

تحقیقات جدید نشان می دهد که بیت کوین (BTC) در روز 20٪ از دست داد، بخشی از آن به دلیل اقدامات یک نهنگ است داده های شرکت تحلیلی Santiment در 23 فوریه نشان می دهد که BTC / USD پس از دومین معامله بزرگ بیت کوین در سال 2021 به 47،400 دلار کاهش یافت.

این معامله 2700 BTC، به ارزش 156.6 میلیون دلار و 58 هزار دلار به ازای هر رمز منجر به فروشی شد كه بازار را تحت فشار قرار داده است.
شرکت تحلیلی Santiment در توضیحات همراه خود در توییت نوشت: همانطور که دیروز متذکر شدیم ، یک جهش 11 درصدی مبادله ارز وجود داشت که اصلاح قیمت بیت کوین را از 58.3 هزار دلار  آغاز کرد. ترکیب بیشتر داده ها نشان داد که یک آدرس مسئول دومین معامله BTC در سال را انجام داده است، واردات 2،700 نشانه به کیف پول قبل از فروش سریع است.
این یافته ها نشان می دهد که دقیقاً چه اتفاقی می افتد وقتی نوسانات بیت کوین را به دست گرفت، که توانست قبل از معامله زیر 50،000 دلار در زمان نوشتن ، به 54،000 دلار برسد.
کاهش نرخ بیت کوین

برخی بر این باورند که بازار بیش از حد گسترده شده است، بخصوص افراد ناشناس ادعا می کنند که یک فرآیند حباب مانند مدتهاست که در حال انجام است. برخی دیگر استدلال می کردند که این کار به سادگی “تجارت معمول” برای تجارت رمزنگاری است. اما همانطور که Cointelegraph گزارش داد ، نگرانی ها در مورد ورودی غیرمعمول به مبادلات افزایش یافته است.

Santiment خاطرنشان کرد که همین آدرس نیز بلافاصله قبل از سقوط قیمت دارایی های متقابل در مارس 2020 فروخته شده بود. در آن زمان ، بیت کوین تقریبا 60٪ از ارزش خود را از دست داد و به 3600 دلار رسید. همان آدرس همچنین در مارس گذشته همزمان با تصحیح پنجشنبه سیاه ، واردات BTC 2،000 $ انجام داد.

در مجموع ، در یک سال حضور خود 73 معامله انجام شده است که در مجموع 91،935 دلار BTC وارد شده است، و تمام نشانه ها چند دقیقه پس از ورود دور می شوند.

سوء ظن ها مدت ها بود که چشم به نهنگ هایی دوخته بودند که در تمام دوره های اخیر گاو نر شدند و از بیت کوین کیف پول های کوچک فروخته شده در هنگام افت قیمت قبلی سود کسب کرده بودند. همانطور که Cointelegrapبیت کوین پیشرفت می کند ” نهنگ ها “با افزایش قیمت در چرخه گذشته کاهش می یابد. گروه جدیدی از نهنگ ها فقط این بار ظاهر می شوند ، در حالی که ماهی ها دست های ضعیفی هستند که خیلی زود فروخته اند. “شریک بنیانگذار ابتدایی ، داوی وان هفته گذشته در توییتی همراه با نمودار مقایسه دو گاو نرهای 2017 و 2021 توییت کرد: انتقال ثروت بزرگ
 تعداد کیف پول ها به اندازه یک نهنگ در حال رشد بود، در حالی که مالکان کوچک در حال کاهش بودند.جالب ترین کنار هم به شما می گوید که چگونه پروفایل سرمایه گذار در همین حال برخی از پاسخ ها به این تحقیق اشاره کردند که کیف پول مورد نظر مسئول افت قیمت بیت کوین بوده است و بنابراین باید تأثیر آن محدود شود. 
 Santiment گزارش می دهد که “ما اعتقاد نداریم که یک آدرس به تنهایی باعث اصلاح قیمت بزرگترین دارایی رمزنگاری در جهان شود، بنابراین مطمئناً نمی خواهیم شما هم به آن اعتقاد داشته باشید.” در پاسخ به این سوال که : آیا این فعالیت آدرس یک عامل موثر بود؟ باید گفت که بله.

درباره ی آتوسا مشهدی

طراح و نویسنده

مطلب پیشنهادی

بیت کوین

آیا معامله گران انتظار دارند بیت کوین تا 24 هزار دلار سقوط کند؟

پذیرش بیت کوین السالوادور در جامعه رمزنگاری به خوبی پذیرفته شده است با این حال، …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x