شنبه , 13 آذر 1400 - 1:29

امضای دو لایحه مربوط به رمز ارز برای مردم روسیه توسط ولادیمیر پوتین

دو لایحه تصویب شده  توسط رئیس جمهور روسیه درباره ارز رمزپایه چه بود؟

ولادیمیر پوتین به عنوان رییس جمهور کشور روسیه در تاریخ 10 مرداد 1399 مقارن با 31 جولای 2020 دو امضای مهم در زمینه رمز ارز ها انجام داد که در این بخش به آن ها می پردازیم. به نظر می رسد که دید عمومی جهانی نسبت به رمز ارز ها و دارایی های دیجیتال مردم در حال بهبود است و می توانیم به آینده این سیستم پولی و مالی بسیار خوشبین باشیم.

در این لایحه که مربوط به هفته گذشته می باشد و قبلا توسط پارلمان کشور روسیه تصویب شده است، به شرکت ها و کمپانی های روسی این امکان را می دهد تا بتوانند با رعایت قوانین ابلاغ شده، بخشی از دارایی خود را که به صورت اوراق بهادار صادر شده از سوی بانک است، به صورت رمز ارز نگهداری کنند.

این لایحه البته قوانین خاص مربوط به خود را دارد که از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد و در واقع به نوعی محدود کننده شرکت ها برای جلوگیری از پولشویی می باشد.

از این پس در کشور روسیه، رمز ارز ها یا ارزهای دیجیتال به عنوان نوعی دارایی متمرکز شناخته می شوند که برای اهداف مالیاتی می توان از آن ها استفاده کرد.

البته لازم به ذکر است که پرداخت هزینه های جاری و خدماتی با استفاده از رمز ارز ها در کشور روسیه توسط همین لایحه رد می شود و شخص حق استفاده از دارایی های دیجیتال خود را ندارد. با توجه به این دو قانون می توانیم انتظار داشته باشیم که در آینده کشور روسیه یک سری قوانین خاص مربوط به رمز ارز ها و مشاغل مرتبط با این موضوع را تصویب نماید. اگرچه تا کنون زمان بندی خاصی برای این قوانین اعلام نشده است.

تصویب لوایح مربوط به رمز ارز ها توسط ولادیمیر پوتین

تصویب لوایح مربوط به رمز ارز ها توسط ولادیمیر پوتین

در واقع قوانین اعلام شده از سوی دولت ولادیمیر پوتین را می توان تصحیحی بر قوانین گذشته دانست که پیش تر استفاده و تجارت رمز ارز ها را در کشور روسیه ممنوع کرده بود . در واقع این پیش نویس که امروز به تصویب ریاست جمهوری کشور روسیه رسید، مهر بطلان بر مواضع محتاطانه ای است که بانک مرکزی این کشور برای رمز ارز ها در نظر داشته است و همچنین می تواند به نوعی در نتیجه اعتراضاتی باشد که جامعه سرمایه گذار در زمینه رمز ارز ها عنوان داشته اند و همچنین شکایاتی که از بانک مرکزی به دادگستری روسیه انجام شده است.

بیت کوین در روسیه

چه پیش بینی می توانیم از این قانون داشته باشیم؟

ورود رمز ارز ها یا ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین به زندگی روزمره مردم را می توان به نوعی شروع یک انقلاب عظیم در بانک داری جهانی دانست. به مرور زمان دولت ها به دلیل آن چه “سود” حاصل از این رمز ارزها در تجارت بین المللی برداشت می شود، سخت گیری های گذشته را کنار خواهند گذاشت و همچنین با درک بهتر از تکنولوژی بلاک چین، به سمت استفاده و حداقل قانونی شمردن استفاده از رمز ارز ها روی می آورند. روسیه با وجود این که یکی از بزرگترین اقتصاد های دنیا به شمار می رود، همچنان عملکرد بسیار محتاطانه ای دارد که شاید بتوان ریشه یابی آن را در دوران شوروی انجام داد.

روسیه همچنان تصور جنگ سرد خود را حفظ کرده است و با وجود روابط خوب با غرب، همواره تصمیمات بسیار محتاطانه ای را در زمینه های به خصوص مالی می گیرد و با این وجود به نوعی مجبور به قبول قوانین مربوط به رسمیت شناختن دارایی دیجیتالی مردم شده است و به نوعی این کار کشور روسیه باعث شده است تا شاید سایر کشورها از جمله چین نیز در آینده نیاز به بازنگری در خصوص قوانین سخت گیرانه ای که برای ارزهای دیجیتال داشته اند احساس کنند.

ارز دیجیتال

کلام آخر

 ولادیمیر پوتین یکی از قدرتمند ترین روسای جمهور در دنیای امروز و معاصر به شمار می رود و تصمیمات صحیح وی در خصوص رمز ارز ها باعث شده است تا بسیاری بتوانند دید صحیحی نسبت به این بازار داشته باشند.

در این مقاله ما شما را با یک سری قوانین و لوایحی آشنا کردیم که امروز توسط این رییس جمهور برای کشور روسیه تصویب شد و انتظار می رود که در آینده ای نه چندان دور بانک مرکزی و پارلمان این کشور نسبت به تصحیح قوانین مربوط به رمز ارز ها اقدام کنند.

این قوانین می تواند برای متحدان این کشور از جمله چین که قوانین سختگیرانه ای در خصوص رمز ارز ها مانند بیت کوین اعمال کرده است، تفاوت هایی را ایجاد کند و با توجه به رشد سرمایه گذاری در این بازار، در آینده همچنین می توانیم شاهد رشد قیمت رمز ارز ها باشیم. این اخبار مربوط به تاریخ 10 مرداد 1399 می باشد و بالطبع، در صورت اصلاح یا بازگشت قوانین، ما اطلاعات جدید را در قالب اخبار جدید در اختیار شما قرار خواهیم داد.

منبع : https://bit.ly/3p1ULQm

درباره ی آتوسا مشهدی

طراح و نویسنده

مطلب پیشنهادی

بیت کوین

آیا معامله گران انتظار دارند بیت کوین تا 24 هزار دلار سقوط کند؟

پذیرش بیت کوین السالوادور در جامعه رمزنگاری به خوبی پذیرفته شده است با این حال، …

guest
1 دیدگاه
قدیمی ترین
جدیدترین بیشترین امتیاز
Inline Feedbacks
View all comments
سارا اکبری

اینجا هنوز قوانین جامعی در مورد ارزهای درجیتال نداریم
متاسفانه همیشه یک گام از دنیا عقبیم

1
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x