پنجشنبه , 5 خرداد 1401 - 13:27
ساتوشی ناکاموتو

امروز 10 سالگی آخرین پیام ساتوشی ناکاموتو است

در 26 آوریل 2011 خالق بیت کوین، با نام مستعار ساتوشی ناکاموتو، ادعا کرد که جامعه رمزنگاری نوپا را برای کار در پروژه های دیگر ترک کرده است. هیچ کس نتوانسته است تاکنون او را ردیابی کند.، خالق بیت کوین، دقیقاً یک دهه پیش، چنین روزی با ارسال پیام فراخوان از جامعه ارزهای رمزنگاری شده خارج شد.

در طی سال‌های گذشته، بیت کوین (BTC) از یک پروژه مبهم به دارایی مالی تریلیون دلاری تبدیل شده است که توجه دولت‌ها، موسسات مالی، شرکت ها و سرمایه گذاران را جلب می کند. علی‌رغم ده ها نظریه قابل قبول، هویت ناکاموتو همچنان دست نیافتنی است و میزان تخمین زده شده ثروت او در حدود 1 میلیون BTC  است.

ارزش ثروت ساتوشی ناکاموتو

با قیمت فعلی BTC حدود 54000 دلار، ثروت پیش بینی شده ناکاموتو تقریبا 54 میلیارد دلار است. همانطور که Cointelegraph اخیراً حدس زده است، قیمت بیت کوین 182،000 دلار که توسط بسیاری از علاقه مندان به رمزنگاری محتمل به نظر می رسد، ناکاموتو را به ثروتمندترین فرد جهان تبدیل خواهد کرد. قیمت بیت کوین در اوایل این ماه به بالاتر از 64000 دلار رسید قبل از آنکه اصلاح شود.

ساتوشی ناکاموتو

رمز و راز پیرامون ناکاموتو موضوع مصاحبه Cointelegraph با داستین دی ترامل، بود. در این مصاحبه، داستین دی ترامل حدس زد كه بعید است ناكاموتو با توجه به عدم تعصب آنها در پیاده سازی فن آوری جدید، روی پروتكل پول نقد الکترونیکی قبل از بیت کوین کار کرده باشد. به نظر نمی‌رسید که ساتوشی در تلاش برای حل یک مشکل فنی است، بلکه یک مشکل اجتماعی است. یک مشکل سیستمی با سیستم مالی قدیمی. در آن زمان، آنها بسیار به این فناوری متمرکز بودند، بنابراین ممکن است برخی از نکات را نادیده بگیرند یا کم توجهی کنند.

اگرچه بیت کوین هنوز نتوانسته است مطابق با همه وایت پیپر، اصلی Nakamoto 2008 باشد، اما سیاست پولی اثبات شده آن را به یک فروشگاه جذاب با ارزش تبدیل کرده است. در حال حاضر، روایت پیرامون طلای دیجیتال تغییر ناپذیر بیت کوین در سرمایه گذاران اصلی طنین انداز است.

با نفوذ ترین شخص در دنیای رمزنگاری

کاملاً مشخص نیست که آیا ناکاموتو دوباره ظاهر می شود یا نه؟  آیا هنوز زنده هست؟  اما جامعه ارزهای رمزپایه با ناشناس ماندن خالق بیت کوین سازگار شده است. کار ناکاموتو باعث پذیرش گسترده فناوری بلاکچین تحت عنوان جدید تمرکز زدایی شد. این عنوان به تازگی در Cointelegraph Top 100 به نمایش گذاشته شد، با نفوذ ترین شخص در دنیای رمزنگاری “همه ما” هستیم که در دنیای غیرمتمرکزتر همکاری می کنیم.

در این شبکه ها، که ما اغلب به طور ناشناس در آنها شرکت می کنیم و معامله انجام می‌دهیم، این فرصت را پیدا می کنیم که برخی از چیزهایی را که به نهادهای متمرکز از دست داده ایم به طور فزاینده ای بدست آوریم. که اطلاعات ما را ضبط می کنند، به حریم خصوصی ما حمله می کنند، اصطلاحاتی را که ممکن است تحت آن‌ها مبادله کنیم، تعیین می کنیم و سطح ریسک مالی که باید در معرض آن قرار بگیریم را تعیین می‌کنیم.

درباره ی آتوسا مشهدی

طراح و نویسنده

مطلب پیشنهادی

بیت کوین

آیا معامله گران انتظار دارند بیت کوین تا 24 هزار دلار سقوط کند؟

پذیرش بیت کوین السالوادور در جامعه رمزنگاری به خوبی پذیرفته شده است با این حال، …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x