پنجشنبه , 5 خرداد 1401 - 16:16
ایلان ماسک

افزایش قیمت بیت کوین توسط ثروتمند ترین فرد جهان

در بازار های ارزهای دیجیتال خبرها در روز های معاملات حرف اول را میزنند و یک خبر مهم امکان این را دارد که قیمت یک سهم یا ارز دیجیتال را افزایش دهد. در روز های اخیر بیت کوین که یک ارز دیجیتالی پرطرفدار است نوسانات زیادی داشته و توانسته تا قیمت 41 هزار دلار نیز پیش روی کند. ثروتمند ترین مرد جهان که در چند ماه اخیر موجب صعود بسیاری از سهم ها و ارز های رایج بوده توانست با عوض کردن بیو خود و درج هشتگ بیت کوین، این ارز دیجیتالی را با یک جهش ناگهانی به قیمت 37 هزار دلار برساند.

ایلان ماسک، مرد ثروتمندی که صاحب شرکت خودرو سازی تسلا و شرکت هوا و فضای اسپیس ایکس است. در ماه های اخیر باعث رشد سهام ها و ارز های زیادی از جمله دو ارز مشهور بیت کوین و دوج کوین شده است.

بیت کوین

در روز جمعه، ایلان ماسک با درج هشتگ بیت کوین توانست در کمتر 15 دقیقه باعث رشد 15.7 درصدی این ارز دیجیتال شود. درواقع در ساعت 8:30 دقیقه صبح به وقت جهانی بیت کوین در محدوده 32 هزار دلار پیشنهاد از طرف خریداران دریافت میکرد که با تغییر بیو این مرد ثروتمند قیمت بیت کوین تا 37 هزار دلار نیز رسید. این رشد ناگهانی بیت کوین باعث شد که این ارز دیجیتالی در قیمت 37 هزار دلار و 50 سنت معامله شود که این قیمت رکورد بالاترین ارزش بیت کوین از 19 ژانویه است.

ایلان ماسک

هر وقت که به خبر های مهم نگاهی بیندازید ایلان ماسک ثروتمند ترین فرد جهان نیز در خبر های مهم وجود دارد. ایلان ماسک در آفریقای جنوبی و در سال 1971 به دنیا آمد. ایلان ماسک توانست با فروش استارتاپ کوچک zip2 به شرکت کامپک میلیونر شود.  ماسک که در حال حاضر ثروتمند ترین مرد جهان است در سال های 2001 و 2002 دو شرکت x.com و space x را راه اندازی کرد. این جاه طلبی های ماسک باعث شد که این فرد در سال 2003 نیز مدیر عامل تسلا موتورز شود.

ایلان ماسک

ایلان ماسک در شهر پرتوریای آفرریقا جنوبی متولد شد. او دوران نوجوانی و کودکی خود را در این شهر سپری کرد و در 10 سالگی صاحب اولین کامپیوتر خود شد. ایلان ماسک توانست در سن 12 سالگی اولین بازی خود را بسازد و جالب ترین نکته این موضوع مربوط میشود به مجله  PC and office technology  که این بازی را به قیمت 500 دلار خریداری کرد. ایلان در 19 سالگی برای ادامه تحصیل خود به کانادا مهاجرت کرد. پس از اینکه ایلان به کانادا مهاجرت کرد تحصیل خود را در دانشگاه کویینز به مدت دو سال ادامه داد و این دانشگاه  را در سال 1991 رها کرد. بعد از این موضوع ایلان به دانشگاه پنسیلوانیا رفت و در آنجا دو مدرک لیسانس در زمینه کسب و کار و فیزیک گرفت.

ایلان ماسک و دنیای سیاست:

بعد از اینکه دونالت ترامپ رئیس جمهور کشور آمریکا شد بسیاری از افراد به دلیل اینکه از شرکت های فناوری دوری میکنند انتقادهای شدیدی به او و تیمش کردند. پس از آن ترامپ عده ای از نامداران این حوزه را به عنوان مشاور خود برگزید که نام ایلان ماسک نیز در بین این افراد بود. افراد زیادی ماسک را به دلیل پذریش همکاری با ترامپ شماتت کردند ولی ایلان ماسک در جواب آنها گفت: هدف من سرعت بخشیدن به فرایند گذار دنیا به انرژی پایدار است  و من در راه این هدف از هر وسیله ای استفاده میکنم.

 حمایت ایلان ماسک از دوج کوین

پس ازاینکه ایلان ماسک توئیت جنجالی خود را درمورد دوج کوین منتشر کرد این ارز دیجیتال شاهد رشد 19 درصدی بود. توئیت جنجالی ماسک بدین شرح بود: یک کلام: دوج!

دوج کوین

بعد از این توییت ماسک بیت کوین را هم کلمه ای امن خواند و این نیز باعث رشد 15 درصدی بیت کوین شد. بس از توییت جنجالی ساز ماسک درمورد دوج کوین این ارز دیجیتال در محدوده 0.0043 معامله شد.

نگرانی ها از توییت زدن های ایلان ماسک، آیا این توییت زدن ها باعث مشکل میشوند؟

همانطور که گفته بودیم ماسک در بازار های مالی زلزله عجیبی ایجاد میکند و توانسته با یک توییتر درمورد دو ارز دیجیتال بیت کوین و دوج کوین قیمت آنها را تا 20 درصد افزایش دهد. البته این توانایی ایلان ماسک فقط در ارز های دیجیتالی نیست و توانسته قیمت شرکت گیم استاپ را نیز به صورت معجزه آسایی افزایش دهد.

تحلیلگران درمورد توییت زدن های ایلان ماسک چنین نظری دارند که: توانایی های ایلان ماسک در تکان دادن بازار های مالی بسیار عجیب است ولی این نکته را در نظر داشته باشید که اگر بازاری در کوتاه مدت تحت تاثیر یک توییت قرار بگیرد چیز جالبی نیست و هرچه زودتر باید فکری برای حل این مسئله کنیم. یکی از تحلیلگران بازار های مالی گفته: ایلان ماسک توانسته با یک توییت ده ها میلیارد دلار پول کسب کند درست است او یک کار آفرین موفق است ولی هیچ کس بالاتر از قانون نیست.

ایلان ماسک سرمایه گذاری موفق در زمینه خودرو و همچنین هوا و فضا است و به دلیل پر طرفدار بودن این کاربر در صفحات مجازی میتواند با تغییر یک کلمه در بیو خود یا یک توییت کاملا ساده قیمت یک سهم یا ارز دیجیتالی را به هوا ببرد و شاید برعکس آن را زمین گیر کند.

درباره ی آتوسا مشهدی

طراح و نویسنده

مطلب پیشنهادی

بیت کوین

آیا معامله گران انتظار دارند بیت کوین تا 24 هزار دلار سقوط کند؟

پذیرش بیت کوین السالوادور در جامعه رمزنگاری به خوبی پذیرفته شده است با این حال، …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x