پنجشنبه , 29 اردیبهشت 1401 - 16:34
ریپل

افزایش ارزش ریپل در یک روز توسط یک گروه پامپ و دامپ در تلگرام‌

پس از اینکه‌ چین لینک رکورد قیمت خود را شکست، پشت سر آن بیت کوین و دوج کوین، و حالا نوبت به ریپل رسیده که در ۲۴ ساعت اخیر ۵۰ درصد رشد داشته است. بسیاری از افراد معتقدند که افزایش ۵۰ درصدی ارزش XRP هم مانند دوج کوین، پامپی عمدی بوده است. با توجه به دعوای حقوقی ریپل و کمیسیون اوراق بهادار ریپل توانسته از ابتدای سال رشد قابل قبولی را شامل شود.

 دسامبر (دی) سال گذشته بود که کمسیون بورس و اوراق بهادر امریکا شکایتی ثبت کرد که اعلام کرد ریپل با فروش غیر قانونی و بدون مجوز تخلف کرده است.

ریپل

بعد از این اتفاق قیمت ریپل کاهش شدیدی را تجربه کرد و این دعوای حقوقی باعث شد اکثر کارگزاری هایی که در زمینه ارزهای دیجیتال فعالیت می کنند ریپل را از ارزهای معاملاتی خود حذف کنند. در آخر هم  شاهد سقوط ۶۳ درصدی ریپل بودیم.

اولین بار که دارندگان ریپل کمی امیدوار به رشد قیمت این ارزش شدند در هفته اول سال ۲۰۲۱ بود که این ارز دیجیتال توانست با رشد ۳۰ درصدی در یک هفته به ۵۰ درصد برسد و در قیمت ۰.۵۱ سنتی معامله شود. حدود ۴ دقیقه بعد از اینکه که ریپل صعود کرد با اصلاح کوچکی نیز روبرو شد و به قیمت ۰.۳۹ سنتی رسید.

در ۲۴ ساعت گذشته ریپل ۴۳ درصد رشد کرد که این افزایش قیمت باعث شده است ریپل در محدوده ۰.۴۱ سنتی معامله شود. که نسبت به ۲۴ ساعت گذشته ۴۳ درصد صعودی بوده است.

مدیر تحقیقاتی، لری سرماک با مشکوک خواندن این اتفاق (رشد ۴۳ درصدی XRP در یک روز ) این موضوع را با جریانات سهام گیم استاپ مقایسه کرد. او در توییتر نوشت: افزایش ارزش ریپل، پامپی و دامپی است، که از یک گروه تلگرامی شروع می شود. قیمت ریپل در ۲۴ ساعت اخیر ۵۰ درصد افزایش یافته است.

XRP / USD ریپل به دلار

این سود ۵۰ درصدی XRP دقیقا یک روز بعد از این شروع شد که این شرکت مدارکی را برای شکایت کمسیون بورس و اوراق بهادار امریکا به دادگاه تحویل داد. در این مدارک آمده است که کاربرد ریپل به عنوان ایجاد ارزش یاد شده است. در بخشی از این مدرک XRP نوشته است که: عملکرد و نقدینگی توکن های XRP به صورت کلی با قانون های کمسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا ناسازگار است.

ریپل در سند ۹۳ صفحه ای خود که به دادگاه ارائه کرده است آورده که XRP متن باز است و قیمت آن هم ماننده بیت کوین و اتریوم محاسبه می شود. ریپل در این سند ۹۳ صفحه ای خواسته که کمسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا توضیحی درمورد این موضوع بدهد که چرا بیت کوین و اتریوم را جزئی از اوراق بهادر حساب نمیکند.

دین استینبک یکی ازمدیران ارشد هورایزن لب در مصاحبه ای گفته: این دعوای قانونی توسط کمیسیون اوراق بهادار آمریکا در هشت سال بعد از وقتی که XRP به وجود آمد شروع شد.

چگونه ممکن است این شرکت شفافیت داشته باشد در حالی که این دعوای قانونی هشت سال طول کشیده و دولت آمریکا چشم خود را به روی اتریوم بسته با توجه به اینکه اتریوم  اوراق بهادار غیر قانونی است و این مسئله نشان می دهد که کمسیون بورس اوراق بهادار آمریکا برنده و بازنده را مشخص می کند. با وجود تمام این مشکلات XRP قصد دارد به روند صعودی خود ادامه دهد و شاید رکورد خود را در سود روزانه تکان دهد.

درباره ی نوید حکیمی

مطلب پیشنهادی

بیت کوین

آیا معامله گران انتظار دارند بیت کوین تا 24 هزار دلار سقوط کند؟

پذیرش بیت کوین السالوادور در جامعه رمزنگاری به خوبی پذیرفته شده است با این حال، …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x