پنجشنبه , 5 خرداد 1401 - 8:50
کاهش قیمت بیت کوین

افت قیمت بیت کوین (BTC) به ۵۲ هزار دلار

بیت کوین به زیر 60،000 دلار کاهش یافت. چه چیزی باعث کاهش قیمت بیت کوین شد؟

با سقوط قیمت BTC به ۵۲ هزار دلار، نزدیک به ۷.۶ میلیارد دلار از موقعیت‌های لانگ در صرافی‌های فیوچرز ارز دیجیتال لیکویید شد. روند قیمت بیت کوین از اوایل روز شنبه، علائمی از ضعف خریداران را نشان می‌داد و صبح امروز سقوط نه هزار دلاری آن اتفاق افتاد. قیمت بیت کوین پس از لیست عمومی Coinbase ناگهان به زیر 60،000 دلار کاهش یافت.

قیمت بیت کوین (BTC) در 17 آوریل پس از یک تجمع قوی در هفته گذشته با پیش بینی لیست عمومی Coinbase در Nasdaq ، به زیر 60،000 دلار کاهش یافت. با این حال، پس از لیست COIN، که از سهام Coinbase است، بازار ارزهای رمزپایه شروع به اصلاح کرد.


انتظار کاهش فروش اخبار بیت کوین

لیست عمومی Coinbase توجه قابل ملاحظه ای به بازار ارزهای رمزنگاری شده داشت. این اولین لیست عمومی یک ارز رمزنگاری شده است که منجر به تقاضای نهادی بالا می شود.

در نتیجه، بازار ارزهای رمزنگاری شده منتهی به لیست شدن قیمت BTC با بالاترین رقم های بالاتر از 64،00 دلار در همه زمان ها، روبرو شد. تقریباً انتظار می رفت با توجه به تمایل ارزهای رمزنگاری شده برای فروش پس از یک رویداد بزرگ، شاهد کاهش بیت کوین و اتر (ETH) پس از واقعیت باشیم.

افتBTC

عامل عمده دیگری که به کاهش قیمت کمک کرد نرخ نسبتاً بالای بودجه به عبارتی سرمایه ای که برای خرید بیت کوین وارد بازار شده بود منجر به این امر شد. این، در کنار مقاومت شدید که حدود 64000 تا 65000 دلار، بود از دلایل احتمالی است که BTC پس از کم رنگ شدن هیاهوی تبلیغاتی در اطراف لیست Coinbase ، پشتیبانی 60،000 دلاری را به دست آورد.

در همین حال، سطح 60،000 دلار یک قیمت مهم برای بیت کوین است زیرا تقریباً یک ماه طول کشید تا BTC بالاتر از آن شکسته شود. از این رو، برای بیت کوین مهم است که سطح 60،000 دلار را حفظ کند تا ساختار بازار صعودی در هفته آینده حفظ شود.

بازرگانان پیش بینی می کنند چه اتفاقی در آینده  برای BTC می افتد

در عین حال، معامله گران ارزهای رمزنگاری در مورد اینکه بیت کوین با قیمت هفتگی جدید خود به کجا می رود، اختلاف نظر دارند.

به عنوان مثال، Cantering Clark، معامله گر محبوب مشتقات ارز رمزنگاری شده، گفت كه بازار براساس اطلاعات گزینه ها لزوماً صعودی و نزولی نیست.

در عوض، کلارک خاطرنشان کرد که روند بازار گزینه ها نشان می دهد که بیت کوین احتمالاً اقدامات جانبی را شاهد خواهد بود، که به معنای ادغام در حدود 60،000 دلار است. او نوشت:

“50 و 80 هزار دلار بالاترین قرارداد / اعتباری برای BTC  را به دست می آورد. من فکر می کنم این نویسندگان خوشحال خواهند شد و من هنوز هم در همان عقیده هستم که پایان آوریل / می تغییر را آغاز می کند که باعث می شود بیت کوین روند افزایش قیمتی را تجربه کند.

در بلند مدت، معامله گران هنوز در مورد بیت کوین خوش بین هستند. یک معامله گر با نام مستعار معروف به “Crypto Capo” خاطرنشان کرد که بر اساس روندهای تاریخی، بیت کوین از محدوده ای که 1000 روز به عقب برمی گردد خارج شده است. این معمولاً منجر به تمدید طولانی می شود. در حال حاضر، افزایش نسبت به ATH قبلی فقط 200٪ است.”

درباره ی آتوسا مشهدی

طراح و نویسنده

مطلب پیشنهادی

بیت کوین

آیا معامله گران انتظار دارند بیت کوین تا 24 هزار دلار سقوط کند؟

پذیرش بیت کوین السالوادور در جامعه رمزنگاری به خوبی پذیرفته شده است با این حال، …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x