سه شنبه , 4 آبان 1400 - 22:14
رمزنگاری

اعتماد در دنیای بی اعتمادی ارز رمزنگاری شده ضروری است

همانطور که ارزآوری رمزنگاری یک نوآوری دگرگون کننده است، مردم همچنان کاربران اصلی هستند و به اعتماد نیاز دارند. همانطور که وایت پیپر بیت کوین (BTC) توسط Satoshi Nakamoto تاسیس شده است، هسته اصلی ارز رمزنگاری شده یک سیستم نقدی الکترونیکی نظیر به نظیر است که نیاز به واسطه هایی مانند بانک ها را از بین می برد. این استقلال روحیه و تمسخر در دست داشتن سیستم های بانکی سنتی در سراسر رمزنگاری گسترده است.

ربات ها نیازی به اعتماد ندارند، اما انسان ها به اعتماد نیاز دارند

اعتماد برای زندگی روزمره در هر جامعه مهم است. ما به نظر پزشکان اعتماد داریم. ما اعتماد داریم که راننده تاکسی، ما را به جایی که باید برویم می برد. ما اعتماد داریم غذایی که در رستوران ها برای ما سرو می شود برای خوردن بی خطر است. ما اطمینان داریم که وقتی چراغ سیگنال پیاده روی در یک گذرگاه روشن می شود، ماشین ها متوقف می شوند.

در دنیای بی اعتماد ارزهای رمزپایه، ما هنوز درمورد اینکه چه کسی و به چه چیزی اعتماد دارد تصمیم می گیریم. بسیاری از ما توسعه دهندگان یا مهندسانی نیستیم که قادر به تجزیه و تحلیل کد هر پروتکل DeFi باشیم. در عوض، ما اطلاعات را جمع آوری می کنیم و ارزیابی می کنیم که براساس آنچه می فهمیم، اقدامی انجام می دهیم.

سوالات اصلی در این فرایند تصمیم گیری عبارتند از: آیا به سازمان و افراد پشت پروتکل اعتماد داریم؟ آیا ما اعتماد داریم که آنها با حسن نیت عمل می کنند و پروتکل همان کاری را که می گوید انجام می دهد؟

یک تحقیق متفاوت نشان داد که اعتماد فرد به فناوری به میزان زیادی به میزان تماس او با آن بستگی دارد، با داشتن مدارک فنی یا مهندسی و آشنایی با الگوریتم های آنلاین، سطح بالاتری از اعتماد به هوش مصنوعی را به همراه دارد.

نتایج مطالعه در دنیای ارزهای رمزپایه نیز صدق می کند. افزایش اعتماد به فناوری باعث شده است که ارزهای رمزپایه به همان اندازه گسترده شود. هنوز هم مهم است که تشخیص دهیم این تصویب در مناطق مختلف جمعیتی با نرخ های مختلفی اتفاق می افتد. کسانی که بیشتر در معرض فناوری های جدیدتر هستند مهندسین و توسعه دهندگان اولین کسانی هستند که به کار می روند.

کسانی که کمترین میزان مواجهه و دسترسی به منابع را دارند پشت سر می گذارند. بنابراین، وظیفه ماست که در رمزنگاری غوطه ور باشیم ، حمایت از کسانی که در معرض نور کمتری هستند را در اولویت قرار دهیم. ما نمی خواهیم در نهایت به “تکنوپولی” برسیم که در آن کسانی که دانش فنی بالاتری دارند از بیشترین امتیاز و کسانی که کمترین مشارکت را دارند محروم هستند. این فرض برخلاف وعده اولیه دموکراتیک سازی بیت کوین خواهد بود.

ارز دیجیتال

چالش کاربرد رمزنگاری

ما باید اذعان کنیم که ارز رمزنگاری شده چالش های منحصر به فردی برای استفاده دارد. حتی در میان افرادی که به اینترنت دسترسی دارند. در حال حاضر حدود 4،66 میلیارد نفر اندازه گیری شده اند استفاده از آنها اغلب محدود به شبکه های اجتماعی، جستجو و ایمیل است. این کاربران وب با ورود به سیستم ایمیل و رمز عبور راحت هستند. افزودن مدیریت کلیدهای خصوصی رشته ای از اعداد و حروف درهم و برهم که تفسیر آن برای چشم انسان دشوار است نیازمند غلبه بر این عدم آشنایی است که کاربران وب به آن عادت کرده اند.

ارزش اصلی کلیدهای شما، سکه های شما انقلابی در سیستم های مالی ما است که به کاربران اجازه می دهد تا دارایی های خود را کنترل کنند نه اینکه به بانک ها و سایر ارائه دهندگان خدمات شخص ثالث متمرکز اعتماد کنند. با این حال، این توانمندی همچنین باری را به همراه دارد که ممکن است افراد تازه وارد به فضا بلافاصله آماده آن نباشند.

همه ما داستان های ترسناک از دست دادن کلید خصوصی کاربران را شنیده ایم و در نتیجه از دسترسی به ارز رمزنگاری شده بالقوه میلیون ها دلار محروم شده اند. من عقیده دارم که نباید اصرار داشته باشیم افراد تازه وارد را به درون آبهای رمزنگاری بیندازیم و از آنها بخواهیم شنا کنند. به محض اینکه افراد در مدیریت کلیدهای شخصی خود راحت شوند، چرخ های آموزشی می توانند خاموش شوند و آنها می توانند بار (و مزایای) کلیدهای شما، سکه های شما را به دوش بکشند.

کاربران جدید باید کاملاً پشتیبانی شوند

درصد کاربران DeFi کاملاً کم است. بر اساس گزارش DeFi” ConsenSys Q1 ، تعداد کلی حدود 1.75 میلیون نفر تخمین زده شده است. در مقایسه با 4.66 میلیارد کاربر اینترنت، این اختلاف نشان دهنده فرصت عظیم رشد اقتصاد رمزنگاری است. من می گویم که مبادلات و سیستم عامل هایی که آموزش، تجربه کاربر و پشتیبانی مشتری را نسبت به سایر موارد اولویت دارند، خود را از بسته جدا می کنند و امسال و تا سال 2022 پیش قدم می شوند و بخش های قابل توجهی از این بازار بکر را بدست می آورند.

به ویژه زنان، یک جمعیت دموکراتیک کاربر به سرعت در حال رشد هستند و سیستم عامل های رمزنگاری منابع کافی را آنطور که باید برای تهیه آنها صرف نمی کنند. یک نظرسنجی از کاربران CoinGecko 2020 نشان داد که تنها 9 درصد از زنان حتی نام DeFi را شنیده اند. این اختلاف بین کاربران زن و مرد غیر قابل قبول است.

تنها راهی که ارزهای رمزپایه برای دستیابی به پتانسیل واقعی خود و توانمندسازی یک پایگاه جهانی کاربر با کنترل ارزش خود دارند، این است که اگر در همه جمعیت ها، از جمله جنسیت، سن، تحصیلات، جغرافیا و دانش فنی شاهد پذیرش باشیم. بنابراین، همانطور که فناوری های غیرمتمرکز برای از بین بردن واسطه ها تلاش می کنند، لمس انسان برای پذیرش گسترده ارزهای رمزپایه بسیار مهم است.

منبع: https://bit.ly/2VnMAnL

درباره ی نوید حکیمی

مطلب پیشنهادی

WalletConnect

نحوه استفاده از WalletConnect به چه صورت است؟

WalletConnect پروتکلی است که توسط بسیاری از کیف پول های رمزنگاری استفاده می شود و …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x