پنجشنبه , 30 دی 1400 - 10:17
تحلیل تکنیکال

استراتژی های تحلیل تکنیکال برای مبتدی ها (قسمت اول)

در بازار رمز ارزها معمولا از روش تحلیل تکنیکال در کنار تحلیل فاندامنتال استفاده می شود تا یک سرمایه گذار بتواند تصمیم گیری درستی برای سرمایه اش داشته باشد. در بازارهای سرمایه، سرمایه گذاران بر اساس اصولی مانند درآمد، ارزیابی، روند بازار، محبوبیت و سایر پارامترها نسبت به ارزیابی و تحلیل اقدام می کنند. اما این عوامل اساسی همواره در قیمت منعکس نشده و تحلیل تکنیکال نیز در واقع به داده های مربوط به گذشته (قیمت و حجم سهام) است، می تواند جهت حرکت قیمت ها را به شما نشان دهد.

این مسئله می تواند به شما کمک کند تا در بازارهای بورس و رمز ارز یا ارز دیجیتال بتوانید با تجزیه و تحلیل آماری و اقتصاد رفتاری، فاصله ارزش ذاتی و قیمت اصلی را به دست بیاورید. تحلیل تکنیکال به شما به عنوان یک معامله گر در بازارهای معاملاتی (مانند رمز ارز) می تواند کمک کند تا بر اساس اطلاعاتی که در گذشته به دست آمده است، بدانید که در آینده چه اتفاقاتی روی خواهد داد.

تحلیل تکنیکال

اطلاعات کلیدی تحلیل تکنیکال که باید بدانید

  • تحلیل تکنیکال را در واقع می توان استفاده از نمودارها برای شناسایی سیگنال های معاملاتی دانست که در نهایت الگوهای پیش بینی شده برای قیمت را نشان می دهند. این الگوها که در تحلیل تکنیکال مورد استفاده قرار می گیرد دارای اهمیت ذاتی بسیار زیادی می باشند. به عنوان یک مبتدی در بازار رمز ارز باید بدانید که تحلیل تکنیکال در واقع به نوعی روانشناسی ریاضی بازار است و فرصت های سودآوری را برای شما نمایان خواهد کرد.
  • زمانی که می خواهید نسبت به تحلیل تکنیکال اقدام کنید باید یک رویکرد معاملاتی در بازار رمز ارز یا بورس را مورد بررسی قرار دهید و یک استراتژی بر اساس انضباط تدوین کنید. این استراتژی نباید بر اساس احساسات یا حدس های ثانویه ایجاد شده باشد بلکه باید تنها از منطق پیروی کند.
  • شما می توانید به عنوان یک مبتدی، بستر معاملاتی خود را بر اساس قیمت تعیین کنید و همچنین از افراد با تجربه برای ایجاد تحلیل تکنیکال استفاده داشته باشید. استفاده از تجربه دیگران همچنین می تواند برای بررسی صحت تحلیل های اولیه شما نیز مورد استفاده قرار گیرد.

در تحلیل تکنیکال، یک رویکرد درست داشته باشید

اگر بخواهیم دو رویکردی که برای تحلیل تکنیکال مورد استفاده قرار می گیرد را بررسی کنیم، باید به روش های از بالا به پایین و از پایین به بالا اشاره داشته باشیم.(که این دو روش در ادامه توضیح داده خواهند شد) در بیشتر مواقع معامله گران بازار رمز ارز که برای کوتاه مدت می خواهند وارد این بازار سرمایه شوند، از روش بالا به پایین استفاده می کنند و این در حالی است که سرمایه گذاران رمز ارز که برای بلند مدت وارد این بازار سرمایه می شوند، از رویکرد پایین به بالا استفاده می کنند. پس از انتخاب رویکرد صحیح، باید 5 مرحله اصلی برای شروع کار تحلیل تکنیکال وجود دارد که این بخش را در قسمت دوم آموزش تحلیل تکنیکال برای افراد مبتدی بیان خواهیم کرد.

تحلیل تکنیکال

روش بالا به پایین در تحلیل تکنیکال

زمانی از روش بالا به پایین استفاده می شود که بازار ما، یک اقتصاد کلان داشته باشد و تمرکز بر روی اوراق بهادار فردی باشد.

در واقع بازار سرمایه رمز ارز را به نوعی می توان به یک بازار اقتصادی تشبیه کرد. در ابتدا شما به عنوان یک معامله گر باید روی اقتصاد و بخش های آن و سپس شرکت ها و در قسمت پایین تر روی سهام تمرکز داشته باشید. به نظر می رسد که این روش برای معامله گران بازار ارز که می خواهند روی یک ارز دیجیتال سرمایه گذاری کنند، در سطح بالا جهت تعیین ارزش هر کدام از رمز ارز ها مورد استفاده قرار می گیرد. زمانی که شما می خواهید از رویکرد بالا به پایین استفاده داشته باشید. برای مثال زمانی که به عنوان یک معامله گر می خواهید وارد بازار سهام شوید، ممکن است به رمز ارز هایی علاقه مند شوید که در 50 روز گذشته، خارج از صف خرید شده اند، علاقه مند تر شوید.

تحلیل تکنیکال

روش پایین به بالا در تحلیل تکنیکال

زمانی که از روش پایین به بالا در تحلیل تکنیکال صحبت می شود، تمرکز ما روی سهام فردی متمرکز خواهد شد و بر خلاف دیدگاه دیگر که از دید کلان مورد استفاده قرار می گیرد و به ما در انتخاب نوع رمز ارز کمک می کند، این روش در واقع برای ارزیابی بهترین زمان در ورود و خروج به یک بازار سرمایه مورد استفاده قرار می گیرد و شما می توانید از آن استفاده کنید. در واقع این تحلیل به صورت روش پایین به بالا می تواند برای تحلیل بلند مدت و پیش بینی سرمایه گذاری دراز مدت در یک بازار سهام به شما کمک کند.

درباره ی نوید حکیمی

مطلب پیشنهادی

استیبل کوین

استیبل کوین، با پشتیبانی فیات سفری به سمت ثبات، اعتماد

استیبل کوین با پشتیبانی فیات و دارایی های دیگر به طور فزاینده ای محبوبیت پیدا …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x