پنجشنبه , 5 خرداد 1401 - 8:50
Cosmos

از Cosmos (ATOM) چه می‌دانید؟

به طور خلاصه، Cosmos خود را به عنوان پروژه ای معرفی می کند که برخی از سخت ترین مشکلات صنعت بلاکچین را حل می کند. پیدایش Cosmos را می توان به سال 2014، زمانی که Tendermint، یکی از مشارکت کنندگان اصلی این شبکه، تاسیس شد دانست. در سال 2016، یک وایت پیپر برای Cosmos منتشر شد. و یک فروش بعدی در سال بعد برگزار شد.

توکن های ATOM از طریق الگوریتم ترکیبی اثبات سهام بدست می آیند و به شما در حفظ امنیت Cosmos Hub، بلاکچین برجسته پروژه کمک می کنند. این ارز رمزنگاری شده نیز در حاکمیت شبکه نقش دارد.

Cosmos

چه چیزی Cosmos را منحصر به فرد می کند؟

نگرانی عمده برخی از افراد در صنعت رمزنگاری در مورد میزان تکه تکه شدن در شبکه های بلاکچین است. Cosmos به عنوان “Blockchain 3.0” توصیف شده است و همانطور که قبلاً ذکر کردیم، هدف اصلی اطمینان از استفاده ساده از زیرساخت های آن است. برای این منظور، کیت توسعه نرم افزار Cosmos بر روی مدولار بودن تمرکز دارد.

این اجازه را می دهد تا یک شبکه با استفاده از تکه کد هایی که از قبل وجود دارد به راحتی ساخته شود. امید است که در نتیجه ساخت برنامه های پیچیده ساده باشد. مقیاس پذیری اولویت دیگری است، به این معنی که معاملات قابل ملاحظه ای بیشتر از بلاکچین های قدیمی مانند Bitcoin و Ethereum در ثانیه قابل پردازش است. اگر بلاکچین ها همیشه بخواهند جریان اصلی را به دست آورند، باید بتوانند با تقاضا و همچنین شرکت های پردازش پرداخت یا وب سایت های موجود کنار بیایند یا حتی بهتر هم باشند.

چه تعداد سکه Cosmos (ATOM) در گردش وجود دارد؟

ATOM كاملاً مشخص است به طور دقيق 260،906،513. از این تعداد، در زمان نوشتن مقاله، حدود 203،121،910 در گردش بودند. شایان ذکر است که این ارزهای رمزپایه استخراج نمی شوند در عوض، آنها از طریق سهام به دست می آیند.

دو فروش خصوصی در ژانویه 2017 برگزار شد و پس از آن فروش عمومی در آوریل همان سال انجام شد. در مجموع 16 میلیون دلار جمع شد که معادل حدود 0.10 دلار برای هر ATOM است.

با شکستن توزیع رمز، حدود 80٪ به سرمایه گذاران اختصاص داده شد، در حالی که 20٪ باقیمانده بین دو شرکت تقسیم شد: All In Bits و بنیاد Interchain.

Cosmos توکن های ATOM را با ASIC هایی که برای استخراج بیت کوین استفاده می شود مقایسه کرده است. همانطور که یک مقاله فنی توسط تیم Tendermint نوشته شده است: این یک قطعه از سخت افزار مجازی (سرمایه اقتصادی) است که شما برای شرکت در شبکه به عنوان نگهدارنده نیاز به تهیه آن دارید.

Cosmos

شبکه Cosmos چگونه ایمن است؟

همانطور که قبلاً اشاره کردیم، Cosmos از الگوریتم اجماع اثبات سهام استفاده می کند. گره های اعتبارسنجی که مقدار بیشتری از رمزهای ATOM را درگیر می کنند، به احتمال زیاد برای بررسی معاملات و کسب پاداش انتخاب می شوند.

کجا می توانید Cosmos (ATOM) بخرید؟

با توجه به اندازه Cosmos، اکنون در تعدادی از صرافی های بزرگاز جمله نام های بزرگی مانند Binance ، Coinbase و OKEx پدر دسترس است.

درباره ی آتوسا مشهدی

طراح و نویسنده

مطلب پیشنهادی

فارکس

تجارت فارکس چیست؟ (قسمت اول)

فارکس از نظر حجم معاملات و نقدینگی بزرگترین بازار جهان است. کارگزاران، مشاغل، دولت ها …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x