پنجشنبه , 5 خرداد 1401 - 14:35
Sushi-Tokenسوشی

از سوشی (SUSHI) این ارزدیجیتال چه می‌دانید؟

رمزارز SUSHI چیست؟

 SushiSwap یک ارز رمزنگاری غیرمتمرکز، متعلق به جامعه و تحت مدیریت جامعه است که در شبکه Ethereum ساخته شده است. SushiSwap به جای یک اوردر بوک ، از مکانیزمی به نام اتوماتیک بازار سازی (AMM) استفاده می کند که با استفاده از قراردادهای هوشمند ، مجموعه نقدینگی توکن هایی را ایجاد و مدیریت می کند که کاربران سپس می توانند برای تعویض دارایی های ارز رمزنگاری شده از آن استفاده کنند. سوشی یک پروتکل DeFi است.

مدل اتوماتیک بازار به کاربران امکان می دهد ارزهای رمزنگاری شده را معامله کنند و بازدهی را در قالب هزینه های معاملاتی و نشانه های SUSHI بدون اتکا به اپراتور پلتفرم متمرکز بدست آورند. ارز رمزنگاری شده بومی SushiSwap SUSHI همچنین به عنوان رمز حکمرانی عمل می کند.

سرنوشت SushiSwap کاملاً در اختیار دارندگان SUSHI است. SUSHI به کاربران اجازه می دهد تا در مورد پیشنهادهای مختلف بهبود پروتکل رأی دهند، ساختار هزینه ها را تعیین کنند، به صندوق های نقدینگی جدید رأی دهند یا به طور مشترک کمک های مالی برای پروژه های مرتبط با سوشی را تأمین کنند.

رمز SUSHI ممکن است در سیستم عامل های مختلف مانند SushiBar بسیار اختصاصی Sushi، یا به عنوان وثیقه در سیستم عامل هایی مانند شریک اکوسیستم Yearn Sushi ، Aave مورد استفاده قرار گیرد. هنگامی که توکن های SUSHI بهم خورده است، کاربران در عوض xSUSHI دریافت می کنند. دارندگان xSUSHI 0.05٪ از هر یک از مبادله های انجام شده در sushi.com را دریافت می کنند!

سوشی سواپ

تاریخچه سوشی

سوشی در سپتامبر سال 2020 به عنوان چنگال بزرگترین و شناخته شده ترین مبادلات غیر متمرکز در فضا، Uniswap توسط توسعه دهنده ای ناشناس با نام Chef Nomi خلق شد. سوشی، که با نام SushiSwap شناخته می شود، پس از انتشار، توجه صنعت را به دلیل برچسب گذاری خود به عنوان AMM (سازنده بازار خودکار) که توسط جامعه هدایت می شود، جلب کرد. این یک ایده جالب پلتفرم بود که با اخلاق تمرکز‌زدایی واقعی صحبت می کرد.

خالق سوشی در جامعه DeFi، احساس کرد که کارش تمام شده و با حذف 14 میلیون دلار اسکناس SUSHI از صندوق توسعه سوشی، مبلغی که وی شخصاً احساس کرد برای توسعه این سیستم عامل استحقاق دارد، خارج شد. بسیاری از مردم احساس می کردند این کاملاً در تضاد با دیدگاه پلتفرم جامعه محور او است، بنابراین او بودجه را پس داد و از جامعه خواست تا درمورد میزان سزاوارش تصمیم بگیرد.

وقتی این رویداد اتفاق افتاد، بسیاری از اعضای صنعت معتقد بودند که این اعتبار شهرت سوشی را بیش از حد برای ادامه پلتفرم خدشه دار کرده است. با این حال، شخصی که به این پروژه ایمان داشت، 0xMaki، برای پر کردن نقش خالی سرب سوشی پا به میدان گذاشت و سکو را تا ارتفاعات باورنکردنی ساخت، حتی در بیش از یک مورد از Uniswap در کل نقدینگی سکو پیشی گرفت.

با توجه به این بازگشت باورنکردنی، بسیاری از افراد جامعه و تیم سوشی را تحسین می کنند زیرا این پلت فرم را دوباره رشد می دهند و فراتر از پلتفرمی که در روزهای ابتدایی بود ، رشد می دهند. سوشی، با هدایت 0xMaki ، هم اکنون تیم بزرگتری از افراد با استعداد، با خلق محصولات نوآورانه مانند BentoBox ، Kashi ، MISO ، Mirin و Shoyu ، بیش از هر زمان دیگر تشکیل شده است. تاریخچه سوشی تازه شروع شده است.

SushiSwap چگونه کار می کند؟

وظیفه اصلی SushiSwap تسهیل تجارت ارزهای رمزپایه به روشی غیرمتمرکز است. برای انجام این کار، SushiSwap به اصطلاح سازندگان بازار خودکار (AMM) اعتماد می کند. که مخاطبین هوشمندی هستند که مجموعه نقدینگی رمزها را ایجاد و مدیریت می کنند و قیمت این توکن ها را براساس الگوریتم ها یا فرمول های ریاضی تنظیم می کنند.

استفاده از SushiSwap ساده است. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که کیف پول خود را به سیستم عامل متصل کنید، Swap را در نوار کناری سمت چپ رابط انتخاب کنید، کدام توکن ها را می خواهید عوض کنید، مقدار را تنظیم کرده و بر روی Swap کلیک کنید.

بعد از اینکه تعویض کیف پول خود را تأیید کردید، به محض اینکه بلاکچین Ethereum معامله را انجام دهد، توکن ها مستقیماً وارد کیف پول شما می شوند.

sushiswap

هزینه های SushiSwap

توجه به این نکته مهم است که هر زمان SushiSwap را عوض می کنید، 0.30٪ هزینه پرداخت می کنید، 0.25٪ آن به تأمین کنندگان نقدینگی در استخر انتخاب شده و 0.05٪ به دارندگان رمز SUSHI که توکن های خود را وارد کرده اند، پرداخت می شود.

چرا توکن های SUSHI ارزش دارند؟

SUSHI دارای ارزش است زیرا کاربران را قادر می سازد بخشی از سود حاصل از صرافی SushiSwap را بدست آورند. اگر یک دارنده SUSHI هستید، می توانید نشانه های خود را در SushiBar گذاشته و درصدی از سود حاصل از سیستم عامل را متناسب با سهام خود در استخر SushiBar کسب کنید. درآمد حاصل از این مجموعه به صورت توکن xSUSHI توزیع می شود که به طور موثر توکنSUSHI است که با استفاده از سود حاصل از صرافی در بازار آزاد خریداری شده است.

گذشته از درآمد منفعلانه برای سهامداران SUSHI، این عملکرد بازار آزاد همچنین فشار خرید مداوم برای رمز را ایجاد می کند. با توجه به اینکه SushiSwap روزانه به طور متوسط حدود 0.5 میلیارد دلار حجم معاملات دارد، سود حاصل از کارمزد 0.05٪ در تمام استخرها تقریباً 250،000 دلار در روز است.

کلام آخر

SushiSwap یکی از محصولات نوآورانه DeFi در بازار است و توسط معتبرترین توسعه دهندگان قرارداد هوشمند هدایت می شود که از اعتبار پلتفرم می گوید. محصولات آن توسط برخی از معتبرترین شرکتهای حسابرسی قرارداد هوشمند مورد بازرسی قرار گرفته است:

PeckShield و Quantstamp. این پروژه در ژانویه 2021 نقشه راه بسیار بلند پروازانه ای را برای سال بعد اعلام کرد که شامل استخرهای دارای حق امتیاز، بازده دو برابر، Zap با یک کلیک یکپارچه، گزینه های منحنی LP جدید (تغییر در نحوه کار الگوریتم AMM) و ایجاد یک پروژه غافلگیرانه است. توسط آندره کرونژ، خالق افسانه ای Yearn Finance.

درباره ی آتوسا مشهدی

طراح و نویسنده

مطلب پیشنهادی

فارکس

تجارت فارکس چیست؟ (قسمت اول)

فارکس از نظر حجم معاملات و نقدینگی بزرگترین بازار جهان است. کارگزاران، مشاغل، دولت ها …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x