پنجشنبه , 29 اردیبهشت 1401 - 15:37
بیت کوین

از بین رفتن باگ های بیت کوین

بیت کوین را می توان به عنوان یکی از منظم ترین و امن ترین کریپتو کارنسی ها دانست که گاها در برابر برخی ازمشکلات و اشکال ها آسیب پذیر بوده است. این مسئله گاها باعث بروز مشکلاتی در استفاده از این رمز ارز نیز شده است و یک واقعیت اجتناب ناپذیر به شمار می رود. در ابتدای ماه سپتامبر امسال، یک مقاله تحقیقاتی نشان داد که بیت کوین آسیب پذیری های شدیدی دارد و همین مسئله باعث شد تا برخی با شک و تردید روی این رمز ارز سرمایه گذاری داشته باشند.

در این مقاله که اشکال های بیت کوین در سال 2018 را بررسی و ارائه می کرد، عنوان شد که این مشکلات با وجود گذشت چند سال هنوز برطرف نشده اند و به قدری مهم بودند که حتی گاهی به لو رفتن نام و اطلاعات مربوط به صاحب این رمز ارز نیز ختم می شد و حتی باعث شد تا برخی عطای خرید این رمز ارز را به لقای آن ببخشند. همچنین اطلاع رسانی در زمینه خطرات این رمز ارز باعث شد تا بسیاری از مردم با وجود آگاهی از این موضوع، باز هم وارد این بازار سرمایه شوند.

توسعه دهندگان بیت کوین که با وب سایت Cryptonews صحبت کرده اند، نگه داشتن اشکالات نرم افزاری را به صورت یک راز تا زمان پیدا کردن راه حل برای رفع آن به عنوان یکی از مهم ترین روش های جلوگیری از بروز مخاطرات در بیت کوین عنوان کردند و در همین زمان مبادلات رمز نگاری شده ای انجام شد تا اطمینان حاصل شود که از این مخاطرات کسی نفع و بهره برداری شخصی نمی کند و حتی می توان از این کریپتو کارنسی در تجارت داخلی نیز استفاده کرد.

امنیت بیت کوین

تعهدات اخلاقی توسعه دهندگان بیت کوین

توسعه دهندگان کیف پول هایی که برای نگهداری رمز ارز BTC مورد استفاده قرار می گیرد، در تاریخ 22 ژوئن سال 2018 و همچنین 9 جولای 2018 به توسعه دهندگان بیت کوین اطلاع رسانی هایی در زمینه اشکالات به وجود آمده در انتقال بیت کوین را معرفی کردند و این اولین گامی بود که برای از بین بردن این مسئله برداشته شد. همچنین باید در نظر داشت که افراد خریدار و سرمایه گذار یا اشخاصی که در زمینه ماینینگ در حال فعالیت هستند، تا چه حد در برابر تهدیدات بیت کوین آسیب پذیر می باشند و به طور کلی می توان گفت که بسیاری از این آسیب ها جمع آوری، لیست و سپس در آپدیت هایی که برای بسترسازی ها فراهم شد، برداشته شد و می توانیم امروز از این شیوه استفاده داشته باشیم. این مسئله را می توان دقیقا همان کاری دانست که در سال 2018 نیز انجام داده شد. همچنین آخرین نسخه پروتکل های امنیتی که برای بیت کوین تعریف شده است، باعث می شود تا سرمایه گذار بتواند با خیال راحت تری این کریپتو کارنسی را در کیف پول خود حفظ نماید.

در کنار تمامی ویژگی ها و آپدیت ها، استفاده از ایمیل برای رمزگذاری و احراز هویت نیز تاثیر مثبت بسیار زیادی را در افزایش میزان امنیت سرمایه گذار و ماینر این رمز ارز ایجاد کرد و از این روی می توانیم انتظار داشته باشیم که بدون مشکل می توان از این رمز ارز استفاده کرد. شاید شما هم فکر کنید که به همین دلیل صاحبان مرکز داده این رمز ارز پس از سال 2018 دیگر آن را تبلیغ نکردند ولی باید بدانید که مشهور شدن بیت کوین در بازار، باعث عدم تمایل به تبلیغ بیشتر بود و می توان گفت که نرم افزارهای مورد استفاده در مرکز داده، همگی در وضع کارایی بسیار خوبی از لحاظ امنیتی قرار دارند.

خرید بیت کوین

بیت کوین بخریم یا نه؟ مشکلات امنیتی چقدر تاثیرگذار است؟

با توجه به قیمت و میزان سرمایه گذاری که در بازار بیت کوین اتفاق می افتد می توان گفت که مشکلات امنیتی که برای رمز ارز بیت کوین می تواند رخ دهد بسیار کم و به طور کلی محال است و بهتر است که اگر فکر می کنید این رمز ارز به دلایل امنیتی قابل اعتماد نیست، در تصمیم خود تجدید نظر داشته باشید و بدون مشکل از این شیوه استفاده کنید.

سفارش خرید بیت کوین

ما در این مقاله در زمینه مشکلات امنیتی که در زمینه رمز ارز بیت کوین ممکن است برای شما رخ دهد صحبت کردیم و اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دادیم و قطع به یقین می تواند به شما در داشتن تصمیم بهتر در زمینه سرمایه گذاری در این بازار کمک کند.

درباره ی آتوسا مشهدی

طراح و نویسنده

مطلب پیشنهادی

احساس بازار

احساس بازار رمزنگاری چیست؟

احساس بازار، و حالات سرمایه گذاران را در مورد یک دارایی در نظر می گیرد. …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x