شنبه , 31 اردیبهشت 1401 - 8:34
اینترنت کامپیوتر (ICP)

از ارز دیجیتال اینترنت کامپیوتر (ICP) چه می‌دانید؟

(ICP) اینترنت کامپیوتر اولین بلاکچین در دنیاست که بر روی سرعت اینترنت و فضای ذخیره سازی نامحدود اجرا می شود. این پروتکل نماینده نسل سوم نوآوری‌های بلاکچین است. این پروتکل به طور مداوم در حال توسعه و آپدیت شبکه خود است و امنیت زیادی دارد. ICP می‌تواند در  آینده خوبی داشته باشد و این‌ امر بستگی به فعالیت و پیگیری تیم توسعه دهنده آن دارد.

در سال 2018، بیش از 50،000 شرکت کننده ثبت نام ، نشانه های ابزار ICP را در یک airdrop دریافت کردند. در 18 دسامبر سال 2020 ، DFINITY شبکه آلفای رایانه اینترنتی را راه اندازی کرد. در گام آخر به سوی تمرکززدایی ، در 10 مه 2021 ، DFINITY رایانه اینترنتی را در دامنه عمومی راه اندازی کرد. این نقطه عطف مهم به این معنی است که اینترنت اکنون به عنوان یک رایانه جهانی غیرمتمرکز عمل می کند – که با انتشار همه کد منبع اینترنت اینترنت در دامنه عمومی و همچنین توکن ابزار ICP به دهها هزار نفر از اعضای جامعه برای اداره رایانه اینترنت مشخص شده است. شبکه.

چه کسی بنیانگذار کامپیوتر اینترنتی است؟

دومینیک ویلیامز بنیانگذار و رئیس دانشمند DFINITY است. او یک نظریه پرداز رمزنگاری است، مسئول اختراع رله آستانه، اجماع شکاف احتمالی و سایر تکنیک های جدید رمزنگاری، از ابداعات وی است.

بنیاد DFINITY چیست؟

اینترنت کامپیوتر توسط بنیاد DFINITY، یک سازمان غیرانتفاعی تحقیقاتی علمی مستقر در زوریخ، سوئیس، راه اندازی شد که متشکل از بهترین رمزگذاران جهان و سیستم های توزیع شده و کارشناسان زبان برنامه نویسی است، با تقریباً 100000 استناد دانشگاهی و 200 اختراع ثبت شده در مجموع.

اینترنت کامپیوتر (ICP)

چه چیزی رایانه اینترنتی را منحصر به فرد می کند؟

هدف از اینترنت کامپیوتر گسترش اینترنت عمومی است، بنابراین می تواند بستر محاسبه جهانی نیز باشد. امروزه اینترنت شبکه ای است که  همه را به هم متصل می کند، اما سیستم ها و خدمات در حال حاضر از زیرساخت های خصوصی استفاده می شوند. پیشرفت علمی در مورد رایانه اینترنتی فناوری Chain Key است که ده ها فناوری پیشرفته مانند توافقنامه جدید، تولید کلید توزیع نشده غیر تعاملی (NI-DKG) ، سیستم عصبی شبکه (NNS)، هویت اینترنتی و غیره را شامل می شود. سیستم شبکه عصبی بدین معناست که شبکه‌ها همانند شبکه‌های عصبی در این پروتکل پخش می‌شوند و محاسبات را انجام می‌دهند.

 این یک مزیت بزرگ است زیرا به هر وسیله ای از جمله ساعت های هوشمند و تلفن های همراه اجازه می دهد تا صحت مصنوعات را از طریق رایانه اینترنتی تأیید کنند. در مقابل ، این امکان برای بلاکچین های سنتی وجود ندارد. کلید عمومی تنها نوک کوه یخ است: Chain Key Technology موتوری است که کامپیوتر اینترنتی را هدایت می کند و عملکرد آن را امکان پذیر می کند.

این امکان را برای اضافه کردن گره های جدید برای تشکیل زیر شبکه های جدید فراهم می کند تا شبکه را بی نهایت مقیاس بندی کند. جایگزینی گره های معیوب یا خراب با جدید بدون اینکه هرگز متوقف شوید. احیای زیر شبکه ها حتی اگر گره های زیادی در آن خراب شده باشند. و ارتقا Computer پروتکل کامپیوتر اینترنتی بصورت یکپارچه ، به شبکه امکان رفع اشکالات و افزودن ویژگی های جدید را می دهد. تیم تحقیق و توسعه DFINITY پروتکل جدید غیر تعاملی برای اشتراک مجدد کلید اختراع کرده است.

هر یک از امضا کنندگان قدیمی فقط باید یک پیام واحد برای امضا کنندگان جدید پخش کند. برای اطمینان از اینکه این کار به طور ایمن انجام می شود، از بسیاری از مفاهیم رمزنگاری پیشرفته استفاده می شود، از جمله رمزگذاری با رازداری رو به جلو و اثبات دانش غیر صفر غیر تعاملی.

چه کسی نودها را در شبکه رایانه ای اینترنت اجرا می کند؟

 رایانه اینترنتی توسط 48 مرکز داده مستقل واقع در سراسر آمریکای شمالی، اروپا و آسیا  با 1300 نود پشتیبانی می شود. این شبکه برای حمایت از نسل بعدی مگا داپ ها به رشد فزاینده ای ادامه خواهد داد، تا پایان سال 123 مرکز داده 4300 گره را اجرا می کنند و در نهایت هزاران مرکز داده میلیون ها نودرا برای پشتیبانی از ساخت یک دهه خارج از برنامه اجرا می کنند.

اینترنت کامپیوتر (ICP)

ICP چقدر سریع است؟

تکنولوژی کلید زنجیره در این شبکه باعث می‌شود تا با سرعت وب اجرا شود دستورهای کوئری در عرض چند میلی ثانیه اجرا می‌شوند و دستورهای آپدیت، در عرض ۱ الی ۲ ثانیه انجام می‌شوند. مهم‌تر از همه این که در ابتدای راه اندازی شبکه اصلی، اینترنت کامپیوتر در هر ثانیه ۲.۵ بلاک تولید می‌کند و سپس کم کم به ۱۰.۳ تا ۱۰۰۰ بلاک در هر ثانیه در انتهای سال جاری میلادی می‌رسد.

ICP Token چه کاری انجام می دهد؟

کوین اینترنت کامپیوتر یک توکن کاربردی بومی است که سه نقش اساسی در شبکه ایفا می کند:

تسهیل حاکمیت شبکه: توکن های ICP را می توان قفل کرد تا نورون هایی را در شبکه ایجاد کند که با رأی دادن در حاکمیت شبکه مشارکت دارند و از این طریق می توانند پاداش کسب کنند.

تولید و ساخت چرخه برای محاسبه: ICP ذخیره ارزش منبع را فراهم می کند که می تواند به چرخه تبدیل شود. NNS ICP را با سرعت متغیری به چرخه تبدیل می کند، بنابراین برای اطمینان از اینکه کاربران شبکه می توانند همیشه چرخه های جدیدی را با هزینه تقریباً ثابت به صورت واقعی ایجاد کنند، طوری انتخاب می شود که هزینه دستیابی به سوخت قابل پیش بینی باشد.

پاداش دادن به مشارکت کنندگان: اینترنت کامپیوتر کوین‌های ICP جدیدی را برای پاداش دادن و تشویق افرادی که نقش مهمی در شبکه دارد، منعقد می کند.

چرخه ها چه کاری انجام می دهند؟

چرخه ها در نقش سوخت برای محاسبات شبکه هستند. آنها همچنین یک مقدار ارزشمند در طولانی مدت هستند، که در تضاد با ICP است، که ارزش آن به طور طبیعی با گذشت زمان متفاوت خواهد بود. علاوه بر این، چرخه ها به SDR متصل می شوند، و توسط آن پشتیبانی می‌شود. واحد پول منطقی تعریف شده توسط صندوق بین المللی پول، که به یک تریلیون چرخه تبدیل می شود تا محاسبه برق شود.

نورون ها چه کاری انجام می دهند؟

یک نورون موجودی توکن های سودمند ICP را قفل می کند و مالک آن را قادر می سازد تا در حاکمیت شبکه مشارکت کند،  و نسبت به مقدار کوینی که قفل کرده، پاداش رای دهی دریافت کند.

خریداران توکن های ICP چه کسانی هستند؟

کسانی که می خواهند در حاکمیت شبکه مشارکت داشته و پاداش کسب کنند.

توسعه دهندگانی که برای پرداخت هزینه محاسبه نیاز به تبدیل رمزهای ICP به چرخه دارند.

درباره ی نوید حکیمی

مطلب پیشنهادی

فارکس

تجارت فارکس چیست؟ (قسمت اول)

فارکس از نظر حجم معاملات و نقدینگی بزرگترین بازار جهان است. کارگزاران، مشاغل، دولت ها …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x